Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elég érdekes kérdés, de...

Elég érdekes kérdés, de szeretném a véleményeteket róla?!

Figyelt kérdés

Problémák vannak a helyen, ahol most a lovamat tartjuk, ezért elvinnénk onnan. 2 hely közül kellene választanom.

Egyik : hatalmas legelő, kint van egy beálló, ha esne az eső. A lovak nem olyan kövérek, szóval nincsenek túletetve, de nem is soványak.(kb. a 2 között) Itt lenne edzés is, és a tartás sem drága.

Másik : szintén nagy legelő, bokszos istálló. A lovak itt kicsit dagibbak, de itt nem kapnék edzőtől segítséget, és itt a tartás is drágább.


Én személy szerint az első lehetőséget választanám, de azt szeretném, hogy a lovamnak a legjobb legyen!


2011. aug. 15. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az első hely!
2011. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első hely.. Amúgy meg annyit kap enni, amennyit kifizetsz, mondasz nekik..
2011. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első.

Én is lótartó vagyok, de nincs ilyen lehetőségem....

2011. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Az első megoldás a jobb és ésszerűbb. Ha beálló van, be tud menni eső. meleg elől. Ha van fű is, akkor annyit legel, amennyit szeretne. Ha van edzés, akkor szinten tartják a kondiját. ez jó hely, ha nem drága, akkor megéri.
2011. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1. :)
2011. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az első
2011. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szóval az egyik rideg tartásos a másik nem. Eddig ridegbe voltak? Vagy nem? Mert ha nem és nem a legeléssel töltötte a napját ahol kilószámra ehette a füvet , akkor nehogy az legyen hogy bekólikázik tőle. :S De megoldásnak nyilván az első.
2011. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Eddig még nem volt legelőn, csak egy kicsi karámban, és csak télen voltak este becsukva az istállóba. Ezt amúgy hogyan kell megoldani, hogy fokozatosan szokjon hozzá?
2011. aug. 15. 17:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát hogy minden nap kiviszed legelni valahova ahol fű van. Attól függ hogy mennyire van fű legeléséhez szokva, 10perc, 15 perc, aztán folyamatosan egyre többet, viszed legelni. De nem úgy hogy egyik nap 10 perc következőnek már 15 perc, hanem hetente vagy min. 5 naponta növelsz a legelési időn és így hozzá szokik majd a fűhöz.
2011. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok! Én amíg ezt így nem tudtam kivittem egy lovat legelni, vagy 15 percen keresztül legeltünk csak, másnap úgy bekólikázott meg ment a hasa is egy kicsit. Szóval nem jó ha hirtelen adsz neki füvet és akkor sokat. De lehet azt is hogy munka után ha épp nem érsz rá legeltetni hogy levágsz egy adag füvet és oda adod neki had egye, neked jó mert szoktatod és nem sok idő, neki pedig mert szereti és ő is szokik hozzá. :) Sok sikert.
2011. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!