Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A herélés miként hat rá?

A herélés miként hat rá?

Figyelt kérdés
8 hónapos (lassan 9) csődör csikóm pár hét múlva lesz kiherélve. Azt szeretnék megtudni, azon kívül, hogy nyugodtabb lesz, milyen változás lesz még nála? A magasságát befolyásolja, mert már erről is hallottam. Tapasztalatokat is szívesen meghallgatok! :)
2012. jan. 11. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz olyan csődörös segge, olyan kis izmos teste. Bár az utóbbi csak edzés kérdése de azért tény hogy punnydtabb lesz.
2012. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha megteheted akkor várj még vele míg rendesen kifejlődik az izomzata, szebb lesz akkor.
2012. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A csöves csontjai megnyúlnak. Nyúlánkabb lesz. Minél előbb van kiherélve annál jobban látszik.
2012. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én hagynám 4 évesig csődörnek hogy kifejlödjön rendesen
2012. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is hagynám inkább csődörnek, de sajnos az anyja mellett így nem tarthatnám tovább, más lehetőségem pedig nincs.
2012. jan. 13. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:

ne aggódj, baja nem lesz. magasabb lesz valóban és valószínűleg sokkal kedvesebb, bújósabb, emberközpontúbb.


mikor én a csikóm herélésén gondolkoztam, több állatorvost és "szakértőt" (nagy lovas múlttal rendelkező embert) megkérdeztem,, hogy mikor kéne herélni, vagyis hogy várjak-e a heréléssel 2-3 éves koráig és meglepő, de majd mindenki azt mondta, hogy ne.


Ugyanis a mén jelleg nem ekkor, nem 2-3 évesen alakul ki, egy 8 hónaposan kiherélt herélt és egy mén 2 évesen kb ugyanúgy néz ki. Ha szép mén kinézetű heréltet szeretnék, akkor legalább 6 éves koráig várnom kéne, az viszont tök mindegy, hogy 8 hónaposan, vagy 3 évesen heréled ki.


hajrá, szerintem jó döntés, meglátod, sokkal kezesebb lesz!

2012. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van egy herélt 6 éves pacim. Nálam lett kiheréltetve, két hónapos volt mikor hozzám került az anyjával. Alig foglalkoztam vele, megfogni, MEGÉRINTENI is alig tudtuk, olyan van volt. Aztán jött a patkolókovács, akkor rendbeszedte kicsit az agyát, elmondta hogyan szelidítsük meg. Ez így egy éves koráig ment is. De aztán durván kezdett el játszani az anyjával(még akkor is, ha rajta ültem!). Ráágaskodott, rárugott, egyszer még engem is majdnem lerántott, mert belémakasztotta a patáját. Na ez volt az utolsó csepp a pohárban. Felhívtuk az állatorvost, kiheréltettük.


két hónap múlva mint a kisangyal! Összeszedte magát, begyógyult szépen a sebe, lelkiekben rendezte a dolgait, és onnanstól kezdve állta a pucolást, a patakaparást, mögé lehet menni azóta, nem sunyít, nem csipked. Szépen megnőtt(majdnem 20 centivel nagyobb az anyjánál). Imádom, egyszerűen imádom! Nem vonnám vissza amit tettünk vele. Persze sajnálom szegényt, de ennek tudatában, hogy ennyire kezelhetővé vált, nem vonnám vissza ezt a tettemet.


Tartottak nálunk egy 5 éves csődört. Nagyon szelíd, kezelhető ló volt. De a gazdája lovaglás közben nem bírt vele, mert persze ment volna a kanca után. Hihetetlen puha szája, érzékeny oldala volt, nem voltak még összeszokva, és végül baleset lett a vége. Ezután kiherélték. A ló nem kapott két hetet, hogy felépüljön, újra ráült. Akkor meg már végképp nem bírt vele, a ló félt mindentől, nem csinálta amit kért tőle. Elvitték egy lovardába megerősíteni a ló bizalmát, ott meg elszakadt az ínszalagja. Azóta vagy a vágóhídon vagy egy kupecnél végezte szerencsétlen ló. Nagyon szerettem őt is. De nem lett happy end a herélés vége.


Remélem tudtam segíteni a döntésed megerősítésében!


Üdv

2012. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem én nem foglalkoztam vele, hanem azok, akiknél két hónapos koráig volt. Elhanyagolták, ŐK nem foglalkoztak vele. Bocsánat.
2012. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, örülök, hogy tapasztalatokat is leírtok. Én is a herélést választom, mert az én drágám a csipkedésről és egyéb dolgokról nem nagyon akar leszokni, akármilyen módszert próbálok ki, szóval ez lesz a legjobb megoldás, és a végeredmény egy remélhetőleg nyugodt, kedves herélt paci lesz. :)
2012. jan. 25. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!