Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik az "alsó határ" a...

Melyik az "alsó határ" a lovak vásárlásánál? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Szóval pénzre gondolok. Pl. 300ezer forintért lehet jó lovat venni? Úgy értem, hogy érdemes is megvenni, vagy nem olyan, hogy hanyag ló vagy olyan állapotban élt, vagy valami baja lehet késõbb.Na mindegy biztos értitek. Csak azért tettem fel ezt a kérdést mert vacillálok, hogy érdemes-e egy 100ezer forintos lovat, vagy egy 300ezer forintosat. Vagy a "jó" ló 500.000-tõl kezdõdik? ( lehúzásokat és kritikákat nem kérnék )
2012. jan. 13. 18:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 180E útleveles sz. lapos kancát vett.. Úgyhogy ezt megmondani..
2012. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Télen 200 ezer környékén is ki lehet fogni telipapíros útleveles lovat. Szerencse és ismerősök kérdése. Sok lovat kell megnézni, nem biztos, hogy az 500 ezres olyan jó ló, mint az ára mutatja. Egy jól belovagolt tisztavérű kisbériért pl nem sok 450 ezer.
2012. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A mai lóáraknál nagyon kevésért is lehet nagyon jó hátas, hobby lovat venni. Ismertem olyat is hogy telipapíros furit adtak 150E-ért chippelve...kellet a pénz. Persze ha státusz szimbólumnak veszed... ismertem egy olyan embert aki gazdag volt, lovat keresett, 250E-ért akartak neki egy hannoveri félvér kancát adni belovagolva csak nem voltak meg a papírjai (le volt sütve) am meg makk egészséges volt , nagyon szépen ment és nem kellett neki, rá 3 napra az ország másik feléből hozott egy sovány, öreg, kissé kehes karórágó deh TISZTAVÉRŰ(!!!) kancát csillagos eges árért, pontosan nem tudom mennyiért deh ugye a papírjait tudta lobogtatni...

Visszatérve meg az ára nem garancia semmire, akár lehet sokkal rosszabb is mint amit várnál miatta meg sokkal jobb is. És ne származásra meg papírra vegyél lovat. És nálad mit takar a "Jó ló" kifejezés?:D

2012. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Lehet venni aprópénzért is lovat, csak rá kell találni, na meg jól meg kell nézned, hogy mit veszel. Ha hobbira akarsz lovat, akkor úgysem fogsz milliós értékűt venni, mert tök felesleges.


Off! Imásom amikor valaki feltesz egy kérdést, és rögtön az a válasz rá, hogy mert "látszik, hogy nem ültél lovon", "biztos kezdő vagy" vagy ilyenek!Annyira primitívek és naívak, hgy az hétszentség!

2012. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát tudod a megfelelõ lô. Nagyon régen, amikor edzõhöz jártam lovagolni, azt mondta, hogy 100.000 forintért nem lehet jó lovat kapni... Ezért kérdeztem ezt az egészet.
2012. jan. 14. 16:34
 16/18 anonim ***** válasza:
Attól függ! Ha versenyezni szeretnél, akkor én azt ajánlom neked, hogy ha tényleg komolyan fogod űzni a sportot, akkor olyan lovat vegyél, ami saját magát reklámozza. Kezdetben a lovasok.hu-n is lehet válogatni, mert ott is sok jó ló van, és lehet válogatni, de már magasabb osztályokban egy nagyobb lehetőségeket rejtő lóra lesz szükséged. Ha meg hobbira, akkor 100 000 Ft-ért is lehet lovat venni. Amikor még nem vagy gyakorlott lótartó, akkor általában olyan lovat szoktak ajánlani, ami már belovagolt, és túl van a "kamaszkoron", vagyis nyugodtabb és megbízhatóbb. Ha meg már van gyakorlatod, akkor sokkal szélesebb rétegben válogathatsz. Tehát lehet nem kapsz 100 000 Ft-ért egy belovagolt, minden hiba nélküli lovat, de attól még, ha elég jó lovas vagy, akkor kitudsz belőle hozni sok mindent. Lehet attól még abból a lóból príma kis hobbiló. Saját tapasztalatom is van ezzel kapcsolatban, ezért is mondom.
2012. jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát igazából a pénztelenség mostanában meglátszik az embereken és sokan ha jó is a ló és megérne 400E is akkor is eladják inkább 150E-ért mert pl. adóságuk van vagy csak nincs pénzük kiteleltetni...lótól függ hogy érdemes-e.
2012. jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszonöm szépen mindenkinek a válaszokat, akik normálisan tudtak válaszolni! Amúgy meg tapasztalt lovas vagyok, már elég régóta lovagolok, és foglalkozom a lovakkal.
2012. jan. 15. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!