Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért gondolják a szabad...

Miért gondolják a szabad idomítók hogy ők a jók aki normálisan lovagol meg egy állatkínzó?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm + egy csomó helyen olvasom.

Nos szóval vélemények?


2012. jan. 14. 19:53
 1/10 Guano Apes ***** válasza:
Hát ha neked ilyen szabad idomító ismerőseid vannak akkor az szomorú. Azzal nem jutunk 1ről a 2re ha csak szapuljuk egymást. Amúgy nem minden szabadidomító képzi a lovakat helyesen, Sőt... nagyon kevés az aki tényleg tudja h mit miért tesz, és tudja mik a határok. A legtöbben csak cirkuszi mutatványokat tanítanak a lovaknak megfelelő alapok nélkül.
2012. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolják, mert ők "természetes módszert" használnak a lovak idomítására. Kínzásnak gondolják hogy egy fém eszközt tuszkolnak a ló szájába, közülük sokan már az egyszerű csikó zablától is irtóznak, hát még a nagy kantártól!Szerintem minden végletnek megvannak a maga szépségei. Persze nagyon jó érzés és nagy teljesítmény a szabad idomítás és tényleg lenyűgöző az összhang, de szerintem ugyanennyi fegyelem, összpontosítás és összhang kell a zablával való lovagláshoz is. Én egyiket sem ítélem el, mindkettőt nagyon szeretem és ha rendeltetésszerűen használod a zablát és a szársegítségeket, és mellé rendesen a testsúly- és csizmasegítségeket a ló szájának semmi baja nem lesz. Különben meg a parellisek meg nyereg alatt zablával sokkal nehezebben és pontatlanabbul tudják irányítani a lovaikat mint a zablások. Ennek hogy a "természetesek" leszólnak minket, állatkínzó többieket szerintem semmi értelme...
2012. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nézőpont kérdése ,hogy mi a normális!! az ősi ,a 40 es évek, vagy a mostani? na melyik?
2012. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nálam a normális az a kantáros zablás, nyerges lovaglás.. :D
2012. jan. 15. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:
de ezt miért kell le szólni? te a lekváros tésztát szereted én meg a diósat, mégis finom mind a kettő! igaz? vagy csak egyeseknek könnyebb ha kötözködnek!
2012. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 atecc válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=scxdV7RmWpc&feature=related


Parelli és Monty is használ zablát,nem is akármilyen feszítőket,vagy trükkös csikó zablát,ami ide-oda nyomást gyakorol.Nem a zabla számit hanem a kéz ami tarja.Jómagam is az erőszakmentes kiképzés híve vagyok,alkalmazom Parelli, és Monty módszerét is,de mivel egy magasan telivérezett lovam van,kizárólag a pályán lovaglom nyak kötéllel,vagy kötőfékkel.Szerintem nagyban függ a ló vérmérsékletétől,örökölt idegrendszerétől hogy alkalmas-e mondjuk terepen,többló társaságában,kötőfékkel lovaglásra.

Tettem rá kisérletet,de a ménesösztön erősebbnek mutatkozott,mint a bent kialakított bizalom.Magyarán amikor megindult 10 ló vágtában,az én lovam úgy vitt utánuk min szarospapírt a szél,tehát lehet biztonsági zónán belül így lovagolni,de terepen Én legfontosabnak az emberi élet biztonságát tartom.

2012. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem szólom le, kérdeztem. ;)

utolsó, ez azért nem rosz és valóban ahogy írod az emberi élet fontosabb

2012. jan. 16. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Nahát ez egy nagyon jó kérdés. Volt már ezzel kapcsolatban nekem is rossz élményem. A lovardában, ahol lovagolok, vannak parellisek, és öt éve, 10 évesen azt kellett hallgatnom, amikor tanultam ugratni, hogy kínzom a lovamat, mert nem tudtam még rendesen kikönnyíteni. Szerintük felelőtlenség volt az edzőm részéről, hogy úgy mond rögtön bedobott a mély vízbe. Még most is jönnek a savazások, csak most már kevésbé vagyok olyan, akinek be lehet szólni. Én is kinevethetném őket, vagy bunkózhatnék, mert szerintem rohadt nevetséges, ahogy egy bottal piszkálja a lovát a földről, és elviszi sétáltatni, mint egy palotapincsit...
2012. júl. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A normális : csikózabla+ nyereg

Nem normális: indokolatlan rossz kézben feszítők, rossz lábon sarkantyúk.


A szabadidomítás NEM egyenlő a természetes lokiképzéssel.

A szabad idomítás átvesz show elemeket is, a természetes lókiképzés (monty,parelli stb..) az egy alap ló elindíitó/átlovagló program.

Én ismerek nem egy természetes lókiképzőt,szabadidomítót, kedvesek segítőkészek ne ítélik el a hagyományos angol és western lovasokat, több közülük versenyez vagy éppen drága lovardában tartja a lovát sok verseny lovas közt. ( Az más,hogy ilyen helyeken gyakran pont a csomózott kötőfékkel lovagolt egyén van le és hülyének nézve)

2013. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

A tudatlanok viszont nem hiszem,hogy erről negatívan kellene beszélniük. "bottal piszkál" ,drágám jelzéseket adunk nekik,olyanokat amiket ők is használnak egymás között (persze finomabb verzióban), nem palotapincsit sétáltatunk, hanem a legmegértőbb társunkkal sétálunk akár bármilyen kötél nélkül. Aki ezeket még nem élte át az azt hiszem jogtalanul ír erről ilyen módon.

Ennyi erővel nem csomagoljuk kikötőszárakkal egy egészségtelen , helyesnek hitt keretbe a lovat ,vágjuk pofon vagy rúgjuk oldalba csak azért,mert rosszul szóltunk hozzá és nem ért meg minket, vagy csak nem bízik eléggé bennünk krízis helyzetben..Erről ódákat lehetne zengeni..Midig lesz aki rosszul csinál valamiben valamit és lesz aki jobban.

2013. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!