Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor felakarok szállni a...

Amikor felakarok szállni a lóra, már emelem a lábam, hogy beletegyem a kengyelbe, de ellép a ló. Mit tehetnék ellene? Le lehet szoktatni róla?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ugyan így voltam a lovammal, de ha már megfogtam a szárakat, hogy akkor én felszállok, már akkor elkezdett kitáncolni alólam. Nekem adtak egy tanácsot, ami bevállt. Ha ilyet csinál, ne szállj fel rá, hanem fogd meg a szár végét, és indulj el a ló előtt. Ő követni fog, ha teszi, állj meg. Ha megáll még mögötted, akkor fordulj meg, simogasd meg, majd próbálj újra felszállni. Ha nem engedi, akkor újra. De ne csak egyenesen menj. Jobbra, balra, körbe, tehát az a lényeg, hogy kövessen. Ha megáll a vállad mögött, akkor simogatás, ha nem, akkor fordulj hátra, egyik kezeddel fogd meg az orrát, másikkal a szügye közepét pl, és léptesd hátra pár lépést. Ez után simogasd meg, és indulj el újra. Amíg nem megy.

Ez nem egyből fog használni, de hosszú távon bejön, én próbáltam.


Amúgy nálam még az volt probléma, hogy mikor felszálltam, akkor nem állt meg, hanem egyből indult. Ha meg akartam állítani, akkor volt, hogy ágaskodott. Ezzel azt csináltam, hogy megállítottam, és ha megállt, akkor dicsértem, simogatással. Ha nem állt meg, akkor leszálltam, újra az egész.

2012. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kipróbálom a tanácsokat!

Mindenképpen változtatni kell a helyzeten, mert nem mindig vagyok ott megfogni a lovat és lássuk be, ha leesik, akkor már nem biztos, hogy épségben marad. Egyébként nem oldalra mozdul a ló, hanem előre.

2012. jan. 17. 22:38
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt a szárak feszességenek a hiánya okozza!
2012. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!