Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van ez ügetésnél? Mit...

Miért van ez ügetésnél? Mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

3 éve lovagolok , most tanulgatom a vágtát.

Karámba lovagolok és múltkor kivittek egy kis ügetős terep féleségre. Inkább csak a tanyát jártuk körbe.

Igaz, hogy nyugodt a ló mert terápiás ló csak ugye terepen felélénkült. Ügetésnél meg eléggé előre kellet dölnöm mert ha hátra dőlünk szóval ha egyenesen ülök akkor úgyérztem, hogy a ló kiszalad alólam.

Pedig már rengeteget ügettem már igaz, hogy pályán de ütemesebb lónál se volt gond bent.


2012. jan. 19. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a csizmáddal van a gond, szék ülésed lehet, így előre dőlsz, hiszen csak így tudod megtartani az egyensúlyod, és amint a felsőtested egy kicsit hátrébb kerül, a lábad még előrébb csúszik.

Én sok sok futószáras ülésjavító órát javasolnék, szék ülést kemény munka kiküszöbölni, sajnos tapasztaltam... De megérte! :)

2012. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
3 éve lovagolsz és most tanulod a vágtát? mit tanultál a 3év alatt? nálunk már meg buktál volna!
2012. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ez kicsit olyan volt mintha én tehetnék róla..

Csak ha lenne normális lovarda a közelbe ahol nem arról szól az oktatás, hogy felültetnek a lóra oszt' szélnek vagy eresztve c. történet. És addig az oktató szívja a bagót a karámon kívűl..

2012. jan. 19. 18:54
 4/12 A kérdező kommentje:

A közelbe a úgy sincs sok lovarda.

Normálisabb megy olyan 1 órán belül van azt meg nem lehet megoldani, hogy hetente hordoznak a szüleim mert dolgoznak és a benzín se olcsó.

2012. jan. 19. 18:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a történet. Közelbe nincs rendes hely messzebbre meg nincs aki elvigyen. Nem tudsz valakivel összebeszélni aki el tud vinni? Esetleg másik lovassal. Én is így oldottam meg. Mindenképpen megéri váltani ha ilyen oktatásért még pénzt is kérnek.
2012. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd magadra amit az utolsó mondott:) Szerintem próbáldd meg hosszabb kengyellel:) És nyugi, lazíts, ez volt az első tereped, mej ebbe is belejössz. És követeldd ki attól a bagóstól a vágtát!
2012. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért én megválogatnám hova fizetek. Vagy ha ingyen is van nehogy valami komolyabb baleset történjen a nemtörődömség miatt. Igaz csak a leírtakból tudok következtetni de ez a "szélnek eresztenek" elég érdekes. Hacsak nem reagálja túl a kérdező. Nem tudhatom.
2012. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A szélnek éresztést úgy értettem, hogy felültet a lóra aztán mész a karámba. Az már csoda, hogy ha mond egy lovardai alakzatot.
2012. jan. 19. 20:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő a kengyelhosszod? A váll, csípő és a boka egy vonalban kell, hogy legyen.
2012. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
18:35 ös vagyok nem szemre hányásnak szántam a kérdezőnek ,hanem szörnyülködtem és nem a lovason hanem a lovardán!!(kérdezővel tisztáztam privin)!kérlek ne nézzetek ló pokrócnak! köszi mindenkinek!
2012. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!