Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetne gyorsabb tempóra...

LDorii kérdése:

Hogy lehetne gyorsabb tempóra ösztökélni? (lent)

Figyelt kérdés
Amikor terepen vagyunk, van egyik szakasz, ahol mindig vágtázunk. A másik két ló már szinte galoppozik, az enyém viszont csak lazán vágtázik. Hogy lehetne gyorsabb tempóra ösztökélni őt, hogy egy kicsit közelebb egyen a többiekhez(nagyon le szoktunk maradni)? Segít az is, ha kikönnyítek?
2012. jan. 21. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
XD Már azt kellett volna korábban is. A lovat hátráltatja az ha hátul van a súlypont és bele nehezkedsz a hátába magas ütemnél, és gyorsítja ha előre dőlsz és leveszed a terhelést a hátáról. Ismered a vadász vágtát? Na azt kell csinálni. Kikönnyítessz előre dőlsz és hajtod csizmával. :)
2012. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen valóban, a könnyítés lendíthet egyet a dolgon, sokkal szívesebben megy minden ló, ha kikönnyít a lovas. Számodra pedig sokkal szabadabb lesz az érzés, mindketten jobban fogjátok élvezni. :)

A vágta tempója pedig kondíciótól is függ, mi is járunk terepre, egy 4 és egy 7 éves lóval, és bár mindketten mindent ugyanúgy csinálunk, én a 7 évessel elszáguldok, a csikó pedig lemarad, mert még nincs meg az a kondija. :) [majd meglesz]

2012. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én terepen mindig könnyítek :)

Az sokat segít a lónak, de az is lehet, h a tied egyszerűen lassabb típus. Szár legyen megtartva, de ne tépd, és a csizma zárjon.

2012. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, terepen szinte alap dolog, hogy kikönnyít az ember. Így a ló is tovább bírja gyorsabb tempóban és a lovasnak is kényelmesebb. :)

Egyszer próbáltam ülve maradni, hát eléggé kényelmetlen volt. :)

2012. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én javarészt, 99%-ban szőrén lovagolok terepen, így kikönnyítés szint kizárt. Viszont ha egyenesen, kihúzva magamat ülök a lovon, az is gyorsaságra szokta ösztönözni. Egyébként én rá szoktam hagyni a alovamra a tempót és csak kicsit módosítok tajta, illetve ha rossz a terep pl pocsolya aminek nem látom az alját akkor fogom vissza. De a leggyorsabb vágtában is, például amikor megijed a ló és úgy száguld akkor is kényelmes ha sikerül együtt mozogni a lóval.
2012. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha már egyszer ülve maradtál, akkor abban tudod a lovat segíteni, hogy jó nagyokat hajtasz vele derékkel, így alád akar majd lépni és a tempó is gyorsulni fog. A lónak viszont ugyan olyan megerőltető lesz, hosszú távon haladni.
2012. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*alá derékkal
2012. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kikönnyítesz, ez az első!!!

Csettegsz neki a száddal és érezteted vele hogy te is akarsz menni nem csak ülsz a tetején, legyen benned egy kis motiváció, versenyszellem!

Szorítsd meg a sarkaddal, ha kell told meg a nyakán a szárat(folyamatosan ahogy a galoppon szokták a zsokék) vagy kicsit üsd meg a szárral. De sokat segít az is ha pálcát viszel magaddal vagy út közben törsz az egyik fáról egy gallyat és azzal ösztöékéled! :)

2012. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!