Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Féltetek már vágta közben a...

Féltetek már vágta közben a lovon, ha az gyorsabb tempóban vágtázott?

Figyelt kérdés

2011. nov. 27. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem, nem féltem, pedig ragadott már el ló, és lovagoltam olyan mént is, aki rettentően durva és csődörös volt. Úgy képzeld, hogy amikor mentünk ki terepre, akkor elé kellett állni úgy, hogy ne lássa meg a másik arra jövő mént, mert mindenestől képes volt nekimenni. Na az már nem volt semmi. Félni nem maradt idő, de azért utána elgondolkoztál azon, hogy mi is lehetett volna. Persze nálunk még 10 éve velünk lovasokkal embertelenül bántak. Ha visszautasítod, hogy lovagold a lovat, akkor mehetsz vissza futószárra. Mi meg kis hülyék lovagoltunk minden lovat, amit alánk attak. Nem volt szabad reklamálni, hogy most előbb talán teljesen ki kellene képezni a lovat. A neved k*ss volt és csináld! XD Meg is lett az eredménye. Egy lányt úgy a földhöz csapott a ló, hogy majdnem belehalt. Utána kezdett változni a helyzet. Az volt a baj, hogy egy utálatos ember volt az edzőnk, akit csak a pénz érdekelt és saját maga, szó szerint.
2011. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes helyzet. Mert szívesen vágtázom "ami a csövön kifér" stílusba, de amikor elindul a vágta kicsit félek, szinte gyomorgörcsben vagyok és eltelik egy kis idő amég felengedek. Ez egy természetes dolog, hiszen ilyenkor veszélyben érzi magát az agyad. De nagyon jó, én eddig egy lovon nem mertem vágtázni. Nagyon kemény volt a szája és állandóan tépte volna ki a kezemből, hiába csináltam bármit is, és egy vágtázás után nála csak a vágta létezik. :/
2011. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy nem te irányítod a lovat. Olyan meg mégannyira sincs, hogy ha egyszer beugrik, akkor soha nem áll meg. Abban egyetértek, ha nem vagy annyira hozzáértő és profi, hogy ellovagolj egy ilyen lovat, akkor inkább ne is piszkáld fel ezt a helyzetet, de biztos vagyok benne, hogy bármilyen lovat, bármilyen helyzetben meg lehet akadályozni bármiben, csak olyan lovas kell rá, aki tudja mit csinál. Ezek azok a lovasok, akik reflexből csinálnak már mindent, tudja, hogy mire hogy reagáljon, magától, egy másodpercen belül, és nem kell mondani, hogy most így vagy úgy csinálja...
2011. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Húú. :)

Voltak már helyzetek, amikor felnéztem az égre és "most mi lesz", de alapvetően nem nagyon pánikolgattam be. Volt egy betonszájú felestartásom, elég érdekesen zajlottak a terepek, amikor így meredeken lefelé a havas dombról száguldottunk le, és kb. semmi közöm nem volt a lóhoz, csak reménykedtem, hogy ne most essünk hasra, meg ilyenek.


De ilyenkor nem szabad megijedni, vagy félni, folyamatosan figyelni kell a lóra, és kihasználni az esélyt, ha csak egy pillanatra is elbizonytalanodik.

Meg egyébként az is hatásos szokott lenni, hogy visz visz mint a zsákot, vagy mintha ott se lennél, és amikor már állna meg, na akkor fiam még megyünk legalább ennyit. :D Utána tuti soha többé nem szottyan kedve elvinni. x)

2011. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen. Ismerősöm lován ültem, elég jól ment az edzés, aztán jött a vágta. Egész lovardát lovagoltunk, de eléggé belehúzott, így lehoztam nagykörre, megálltunk. Áh, próbáljuk meg mégegyszer. A ló totál kikerült hosszú falon az irányításom alól, csinált egy átlóváltást, én meg nem vettem észre, hogy lábat váltott középen, úgyhogy ő ment az egyik irányba, én meg a másikba. Utána pedig rohant, mint az őrült, és megtámadta a fedelesben lévő másik lovat. Szóval nem normális.

De akkor nem is az volt, hogy féltem, csak mihamarabb le akartam kerülni róla. Rossz volt nagyon hallani az egyre gyorsuló ütemet. Szóval utólag, félek kicsit a sebességtől, de most saját lovam van, és kezd ez az egész félelem dolog elmúlni.

Amúgy elég nagyot estem, ismerősöm azt hitte, hogy a lábai közé estem be, főleg, hogy alig tudtam felkelni, fájt mindenem, egy hétig nem is nagyon tudtam használni a bal oldalam, két hétig nem aludhattam rajta, szóval elég nagyot estem.

Akkor nem ültem vissza, ismerősöm lemozgatta, vele is megcsinálta ugyan ezt, de ő sokkal jobb lovas nálam, kiülte, de tényleg hajszálra ugyan ezt megcsinálta vele!!! És utána még visszaültem lépni, ügetni is. Kengyel nélkül is. Szerinte nem kell, azt mondta ismerősöm, de én ismerve magam, muszáj volt.

2011. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt a válaszolóknak mondom. De igenis van hogy nem tudod kezelni a helyzetet, hiszen ő nem egy gép, nem kötelessége engedelmeskedni neked. Ő egy menekülő állat, a saját javát fogja nézni, a ló csak magában bízik lovagláskor és ha olyan helyzetbe kerül hogy jobb elrohanni akkor te azt a lovat nem fogod megállítani akármennyire is vagy te nagy vagány a lovaglásban.


Egyébként ha a ló egy kicsit gyorsabb tempóba kapcsol és úgy érzed hogy nem tudod megfékezni, akkor rá kell hajtani ugyan is az általad adott parancsot már nagy eséllyel vissza tudod vonni. Nekem ez elég sok esetben szinte mindig bevált.

2011. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem velem történt, hanem a barátnőmmel(x). Később jött ki lovagolni mint én meg a másik barátőm(y), így amíg ő bemelegített mi elmentünk versenyezni. Mentünk is párat, majd beállt hozzánk x. Elkezdtünk újra versenyezni, az ő lova volt a leglassabb, de az első hossz útán sírva ugrott le a lóról. A lábai remegtek, sírt. Menet közbe hallottunk, ahogy azt kiabálta, hogy állj, meg hogy hóó, és tépte a ló száját állatira, mer felválva rántott egy jó nbagyot a szárakba. Ez még oké is lenne, ha nem ő akart volna minden képp versenyezni, és este nem ő mondta volna el mindenkinek, hoyg milyen jót versenyeztünk. És amit vele mentünk, az a többihez képes egy bemelegítő laza kis vágta volt.
2011. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, akkor a kedves barátnőd elég rosszul csinálta. Attól, hogy téped a száját, csak ellenállást keltesz benne, nem fog megállni, csak fájdalmat okozol neki, és ellenkezni fog. Használni kell a derekad, a lábad, a szárakat, súlypont, stb... Egyébként igen, persze, hogy előfordul, hogy nem tudsz irányítani, de egy igazán tapasztalt lovassal, aki ötven éve lovazik, azzal nem csinálja meg ezt a ló, vagy ha megcsinálja, mint láttad, kiüli, a ló kihisztizi magát, de fentmarad.
2011. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, mondtuk mi neki, hgy ha verseny van akor az ő lova az életben nem áll vissza lépésbe.. Nem is tudom hogy kitől tanulta ezt a nagyon durván fűrészelem a ló száját dolgot.. Szegényke nagyon béna lovas.
2011. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
zsoké vagyok,nem a félősebb fajtából!
2011. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!