Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon menős a lovam?

Nagyon menős a lovam?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy vágta közben nagyon rámegy az elötte lévő lóra és bármit csinálok vele nem tudom megfogni. Tippek?
2012. jan. 21. 18:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
HA hátul megy,nem azt érzi,hogy üldözik,hanem azt,hogy le kell előzni az előtte lévő lovat. Érted?
2012. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Így már igen :)
2012. jan. 21. 20:31
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Terepen? Hát igen ez gyakori. inkább nem olvasom el a kommenteket mert ott megálltam hogy erősebb zabla kell.

Nem erősebb zabla kell hanem határozottabb lovas. Ha a két szárat húzod akkor gyorsul ha feszül a szár, szint úgy gyorsul. Mindig csak egy szárat húz, enged, húz enged. Fordítsd el a fejét. Vagy ha nem nagyon gyors a tempó akkor ülj bele a nyeregbe és húzd meg a derekad. Feszülj bele nyeregbe.

A probléma hogy túlságosan függ a többi lótól. Ezt ki lehet nevelni belőle, úgy hogy egyedül mész ki vele elég sokszor terepre persze csak ha kiengednek. Ha nem akkor valaki olyannal menj ki akivel el lehet lovagolni, és kicsit idomítani hogy azt gyakorolod mondjuk, hogy egymás mellett vágtáztok, ügettek, léptek és egyszerre elfordítjátok a lovat az ellentétes irányokba. Ott pedig lovagolj függetlenül a másik lovastól. Kisköröket, átváltást, úgy mint pályán. Azt magasabb tempóban is. Vagy például mentek és lefordítod a lovat és elindulsz másfele úgy hogy a másik lovas tovább megy. Szóval a lényeg hogy próbálj meg függetlenül lovagolni a többiektől. Ha rohan fordulj meg vele egy kis körben és próbáld meg

visszatartani. Próbáld meg megállítani amikor egymás után menetek. És fontos hogy dícsérd ha valamit jól csinál, de minimum három másodpercen belül és úgy hogy dicséret egyik formája az engedés legyen. :) Ezt tudom javasolni, és remélem többre jutsz vele mint az egyéb kommentekkel.


Erősebb zabla... -.- Meghalok.. xD -.-

2012. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Egy nálam okosabb ember tudod mit mondott erről? Ezt az előtted lévő lovasnak kell megoldania (részben), mert neki se jó, ha rámásznak a lovára.

Az én lovam is így lett leszoktatva: az előttem lévő lovas a pálcája végére tett egy plusz bőrszíjat, amikor túl közel mentem, akkor hátranyúlt és szájon vágta a lovam. A 3. után rájött, hogy nem buli rámászni az előtte lévőre. Inkább a lovas vágja szájon, mint a ló rúgja meg. Ez sztem vágtában is kivitelezhető.

Na meg neked kell fognod a lovat. Tegyél rá akkor valami segédszárat vagy martingált, de ne erősebb zablában keresd a megoldást.

2012. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Persze utolsó. Majd pont így kell leszoktatni, egy lovat. Hát ezt nem hiszem el xDD

Így nem a lovasát fogja tisztelni és nem az előtte haladó lovat hanem az elöl lévő lovast, akitől a pofonokat kapja.

AMúgy ez csak azért is nem jó, mert vannak lovak akik már hamarabb kiakasztják a tolakodó lovat, mielőtt még a lovasa hátra nyúlna, arról nem is beszélve, hogy lehet hogy a ló ijedtében a lovasa életét is veszélyezteti, mert nem számít hogy elölről jön valami. Amúgy az elől haladó ló is megijedhet és kirúghat kiakasztva ezzel a tolakodót.

Ez nagyon veszélyes és hülye módszer.

2012. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők közül sokan mondtak hülyeségeket.

Az én lovam is ezt csinálta régen. A lényeg annyi, hogy próbáld meg vágtában kicsit visszatartani. Az is segíthet ha egy kicsit később ugratod be vágtába, és próbálod megtartani a távolságot. Előbb utóbb meg fogja tanulni, hiszen egy ló sem szereti, ha visszafogják.

A zablacserés és pálcás dolgot pedig felejtsd el!

Annak csak "gratulálni" tudok, aki ilyet művel a lovával!

2012. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Előre is elnézést, nem akarok én rosszat, csak hasznosat, de vera01:

Ez nagyon nagy otrombaság volt, amit írtál, tényleg elnézést. :)


Éppen az a baj, hogy sehogy sem tudja visszafogni, bárhogyan is próbálja.

Ha később ugratja be a lovat (már ha ezt ki tudja vitelezni, mert sok ló olyan, hogyha az előtte lévő ló tempót vált, akkor a ménes ösztönből adódóan Ő is)

Szóval ha sikerült később beugratnia, akkor a ló annál inkább utol akarja majd érni az előtte lévőt, még kezelhetetlenebbé válik. A lovas pedig minél erőszakosabban próbálja megfogni és visszahúzni a lovat, a ló annál makacsabb lesz, mert az ellenkezés is benne van ösztöneiből adódóan. Úgyhogy ha a jelenlegi helyzet ellenére még jól fel is idegesíti a lovat, az aztán fantasztikus lesz.

2012. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen lehet otrombaság amit írtam, de az a véleményem és kész.


Amúgy meg nekem jelenleg egy Holsteini-Angol Telivér csődöröm van elég erős akarattal. Vele ugyanazt eljátszotam és lám! Sikerült! Most már rendesen megy és tartjuk minden jármódban az 1 ló távolságot!

Nem kell leszólni azért, mert tapasztalatból beszéltem!!

MAjd ha lesz 12 éves tapasztalatod akkor beszélj!!

2012. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem szóltalak le, normális hangnemben írtam, és többször is elnézést kértem, ha ezen képes vagy felhúzni magad, azzal nem tudok mit csinálni. :)
2012. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

11.22-es vagyok!

Amúgy terepen minden ló, élénkebb menősebb. Nem szabad azt várni, hogy majd olyan lesz mint pályán, mert nagy csalódás lesz. Először minden ló ilyen, mert örülnek hogy kint vannak és mert elől akarnak menni. De z nem így megy, ezért azt hiszem , amit korábban leírtam azzal sikerülni fog elérni. Bár nagyon fontos, a határozottság, és a következetesség, amit már korábban laírtam.


A múlthéten mentem ki egy telivérrel (Angol) és arra készültem , hogy majd rohanni fog, meg bakolászni, meg el akar majd vinni. De nem raktam rá, sem kikötőt se semmit.

Mi lett a végeredmény? 20 méter távolság a többi lótól nézelődés, és lustaság. :) Vannak ilyen lovak, de a többsége nem ilyen.

2012. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!