Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rohan a vágta után?

Rohan a vágta után?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a lovam nagyon rohan ügetésben miután vágtáztam vele. Ezt terepen és karámban is csinálja. Mielőtt először vágtába ugrasztom (karámba) szépen támaszkodik és normális tempóban üget, de miután vágtáztam vele és felveszem ügetésbe felvágja a fejét és rohan akármit csinálok vele. Tudna valaki segíteni ?

2012. jan. 23. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem Vágtass velem



http://www.youtube.com/watch?v=5JKH3Wm1OYQ

2012. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az enyém is ilyesmi, csak egy kicsit más. terepen lassan üget, lemaradunk, Beugrasztom vágátra, akár csak pár vágtaugrása is, és utána már nincs gondd a tempóal, tudja tartani. Bepörög a vágtától:)
2012. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy keveset vágtáztok, és menne még :) Régen az enyém is eljátszotta, utána jobban meg lett hajtva, hagytam, hogy kinyargalássza magát, aztán amikor éreztem, hogy már nem a gőz hajtja, hanem én, akkor szépen fokozatosan visszavettem ügetésbe, teljesen normálisan tudott menni. :) Próbáld meg, hátha nálatok is beválik.
2012. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ugrasd be, könnyíts ki, és hagyd menni, aztán mikor már tényleg érzed, hogy lassul és fárad(?), szóval, mint ahogy előttem írták, nem a gőz hajtja, akkor vedd vissza... Egyszerűen csak bepörög szerintem is..
2012. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az sem segített, ha utána addig vágtáztunk, még abba akarta hagyni, és hajtani kellett...

Akkor veszek észre javulást, ha leterheljük a kicsi agyát, és másra kell koncentrálnia. Ilyenkor is vágtázna, de kevésbé, mintha csak körbe körbe ügetünk.

2012. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az utolsónak adok igazat. Ne azt tanulja meg h vágtázni akarok akkor addig ügyeskedek amíg vágtázunk. Aztán jön az h nem akarok ma dolgozni, ne dolgozzunk. Persze az más amikor hosszú kihagyás utáni első lovagláskor pörgősebb. Mindennapi lovaglásnál nem csinálnám azt h addig megyünk amíg meg nem nyugszik. El kell terelni a figyelmét más feladatokkal. Szerintem érdemes lenne azt is gyakorolni h nyújtjátok az ügetést utána rövidítitek h megtanulja h csak akkor szabad neki ha te azt akarod. Vágta után esetleg próbáld meg h nem ügettek hanem lépettek plusz még sűrűn ugratod be és veszed fel akár ügetésbe akár lépésbe de az olyan tempójú legyen amilyet te akarsz.
2012. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Idomítás kérdése.

Először gyakorold vele a felvételeket, átmeneteket, de elsősorban ne szárral, hanem derékkal vedd fel. Vágtában se hagyd gurulni, hanem csinálj vele nyújtás-rövidítést, vágta-ügetés, vágta-lépés, vágta-állj átmeneteket, és amikor felveszed ügetésbe, akkor se hagyd rohanni, hanem amint elkezd gyorsulni csinálj vele egy felvételt, majd indítsd újra. Ha nagyon elszáll az agya, csinálhatsz hátraléptetést is.

És még egy tanács: Mielőtt vágtázol, centrifugázd ki a fejét. Jól fáraszd le agyilag mindenféle feladatokkal és vágtában se hagyd egy pillanatra sem gondolkozni. Sok feladat után el fog fáradni fejben és nem lesz kedve rohangászni sem.

2012. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

idomítás, idomítás, idomítás....

Nem fog rohanni, ha azonnal feladat van, le van foglalva a feje. :-) Vágtából való felvétel után azonnal kérj tőle feladatokat, amúgy meg félfelvételek sorozata, hogy nyugodjon kissé.

Iramváltásokat is lovagolj, minden jármódban.

Terepen heti egyszer jól galoppoztasd ki, jó ötlet lehet - ha hely is van rá és a talaj is engedi - hogy vágtáztok addig, amíg már ő akarna megállni, de te csak hajtod még egy darabig, te akartál vágtázni, hát akkor vágtázzunk alapon.

2012. jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

általában minden ló felpörög vágta után és még többet akar, még akkor is ha te nem ! Fogj olyan rövid szárat amilyet csak tudsz és dőlj hátra, húzd meg őt erőteljesen (nem belerántani egy nagyot a szájába!) amíg le nem lassít és utána még folyamatosan lassítsd, de figyelj rá hogy annyira ne húzd hogy lelépjen, ha engedett és nem húz akkor adj neki egy kis szárat...ha megindul akkor megint fogd vissza erősen, és így játtsz vele egészen addig amíg nem nyugszik meg, közben símgogasd is meg néhányszor. Nem lesz könnyű, azt már most mondom, mertmár beleivódott ez a rossz szokás, de ha kitartó vagy akkor menni fog, csak szedd össze minden erődet, mert azért nem kis fizikum kell hozzá (főleg ha eleve rohanós a ló) . :)

Én is ilyen lovon lovagolok és néha elég nehéz visszafogni...

2012. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

15:01-es!

Ha nem csak tépnéd a száját, akkor lehet könnyebb lenne :)

És ha túl rövdet veszek, azzal pont azt érem el (akaratlanul is) hogy megint vágtázzon. Amint megtalálom az ügetéshez megfelelő szárhosszat, és lefoglalom különböző feladatokkal, megnyugszik.

Nem tudom h kitől hallottad ezt amit csinálsz, de szerintem próbáld meg más módszerrel lerendezni.

2012. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!