Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rohan a vágta után?

Rohan a vágta után?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a lovam nagyon rohan ügetésben miután vágtáztam vele. Ezt terepen és karámban is csinálja. Mielőtt először vágtába ugrasztom (karámba) szépen támaszkodik és normális tempóban üget, de miután vágtáztam vele és felveszem ügetésbe felvágja a fejét és rohan akármit csinálok vele. Tudna valaki segíteni ?

2012. jan. 23. 18:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor minek teszed fel a kérdést, ha tudod hogy mit kell csinálni vele hogy megnyugodjon. Egyébként egy rohanós lovat te mégis hogy fognál meg ember??? Vagy megfogod rendesen, vagy elvisz ez a két lehetőség van , de nekem oly mind1 hogy mit csinálsz. Nem azt mondtam hogy egész lovaglás alatt tépni kell a száját, rángatni kell szegényt, de ha az adott pillanatban meg kell fogni akkor meg kell fogni. Sztem elég normális választ írtam nem tudom mit kell bele kötni :S

Ezeket a lovasokat amúgy meg annyira bírom .....

"jajj ha belerúgok akkor az nem fáj neki, inkább ne induljunk el soha minthogy kicsit nagyobbat bele kelljen rúgnom! Jaj én nem használok pálcát mert az fáj neki...stb."

Bakker, akkor nem kell lovagolni!!!

Ha nem megy akkor belerúgok, mivel leszállni és hátulról megtolni nem lehet XD mert az már nem lovaglás.... ha pálca kell akkor az kell, ha vissza kell fogni akkor vissza kell ennyi...ha meg valami nem tettszik válasszd a parellizést, ott nem "bántják" a lovat...

Ennyi erővel fel sem kell rá ülni, mert a ló azt sem szereti !!!

2012. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem én tettem fel a kérdést, csak én is ilyen lovat lovaglok :P

És egyszerűen leírtam a tapasztalataimat, ezzel neked is tanácsot adva, hogy hátha segítek.

Ha kell, használok pálcát, szükség esetén a csizmámat is zárom, sőt, néha a szájába is belenyúlok, de csak akkor ha kell. És ha folyamatosan tépem a száját, amikor lássítani akarom, akkor az enyém márcsakazértse alalapon nem áll meg.

2012. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!