Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a lovam,...

Hogyan vegyem rá a lovam, hogy ügessen utánam?

Figyelt kérdés

A lovardánkban lesz egy kisebb, inkább saját magunk szórakoztatására rendezett lovasbemutató, és lehetőséget kaptam rá, hogy én is felvezessem a pacimat. Ez viszont ügetésben fog megtörténni, de a pacim nem hajlandó utánam ügetni. Pedig nem egy lusta jószág, munkában és futószáron is szívesen, szóra dolgozik, de ahogy nem a hátán ülök, vagy épp nem a kör közepén állok, hanem vezetgetés közben próbálom ügetésre ösztökélni, felveti a fejét, és ellenkezik. Egy kicsit megszaporázza a lépteit, de az még messze nincs az ügetéstől, és már akkor is nagyon húzni kell...

Mit csinálhatnék? Vagy mit rontok el? Kéne a segítség, mert a "bemutató" a hétvégén lenne esedékes.

Köszönöm ! :)


2012. jan. 31. 18:39
1 2
 1/13 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Vegyél egy hosszú pálcát és a hátad mögött azzal biztasd, vagy ha így sem megy, kérj meg valakit, aki egy futószáras ostorral eleinte segíti a lovat. Ha így gyakoroljátok később menni fog segítő nélkül is.
2012. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Én is gondoltam erre, viszont attól félek, hogy így meg magamra ugrasztom a lovat, mert az ostortól eléggé fél. ( az előző gazdája miatt )

Bár ezen már dolgozunk, mindig kiviszek magammal egy ostort, és végigsimogatom vele az egész testét, de ez még nem egy biztos talpakon álló dolog, nem biztos, hogy az lenne a legjobb ötlet, ha nekiállnék, vagy a segítőm neki állna suhintgatni vele :S :)

2012. jan. 31. 18:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Fuss előtte, ha kell, jutalomfalattal... Először csak kövessen lépésben, aztán ha sietget kicsit, akkor lassan ügetés is lesz belőle. Egyébként ami még látványos lehet, hogy futószár nélkül, szóra üget, vágtázik, lép a lovad, esetleg vágtából hirtelen odamegy hozzád szóra, ilyeneket csinálhatsz... Plusz pl meghajlás, de a lábát sem muszáj letennie úgy, elég, ha a jutifalit elveszi a lábai között a kezedből:)
2012. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, meg fogom próbálni ! :) Szár nélküli munkához jelenleg még nem vagyunk elég tapasztaltak (kötőfékkel és futószárral szoktam vele dolgozni), de majd annak is eljön az ideje, még egyszer köszönöm! Zöld kéz :)
2012. jan. 31. 19:35
 5/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Nem kell hogy mögötted suhintgassanak. Ha ilyen érzékeny a ló az is elég lehet, sőt még jobb, ha csak ott áll vagy megemeli az ostort, vagy hanggal biztatja a lovat, majd látjátok, hogy mi az a legkisebb jel, amire reagál. A lényeg, hogy tudja a ló, hogy mi a feladat, később fogja csinálni különösebb biztatás nélkül is.
2012. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én lovam is pont ugyan ilyen. Ha felülök a hátára már rohanna, stb, de igy meg se mozdul, csak sétál. Én egy pálcát vettem a kezembe, és hajtom szóval, plusz a pálcával megbököm az oldalát.
2012. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, majd írok az eredményekről! :)
2012. febr. 1. 16:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha fél, akkor lehet hogy az is elég lesz, ha viszel magaddal egy hosszú pálcát, és egyszer megmutatod neki hogy ott van.
2012. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. febr. 6. 21:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én lovam ugyan ez volt,húzatta magát,nem ügetett. Egyszerűen azért mert nem jött rá hogy szabad. Mi úgy csináltuk hogy felültettem barátnőmet és megsarkalta mikor elkezdtem kocogni.Azóta gond nélkül üget velem :)
2012. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!