Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Passzív agresszív lóval lehet...

Passzív agresszív lóval lehet szabad idomítani és hol találok konkrét feladatok érzékenyítésre?

Figyelt kérdés

A lovam nem bízik senkiben és ezt agresszióval fejezi ki ugye, de ezzel együtt még passzív is. Szeretném érzékenyíteni. Most olvastam erről a Lovas élet c. újságba és azt hiszem ez megoldaná a passzivitását. Arra gondoltam hogy megrendelem a Kommunikáció alapjait, de addig is szívesen olvasnék még róla és néznék több videót.


Szabad idomítást meg azért akarok kezdeni mert azt hiszem így felépíthetünk egy bizalmat.


2012. febr. 2. 17:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ó bocsánat. 10 éves, herélt!
2012. febr. 3. 16:43
 12/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Ja igen, a könyv: Az elrontott ló utóidomítása, bár ez inkább lovaglásbeli problémákra kínál megoldást és ha jól veszem ki nem nagyon szeretnéd lovagolni (ami nem is baj). Azért ettől függetlenül nagyon hasznos olvasmány.
2012. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem jól veszed ki. Csak rajta szeretnék lovagolni, és azt akarom, hogy enyém legyen a bizalma, de ahhoz hogy valami nyeregben sikerüljön ahhoz szerintem előbb földi munka szükséges. Itt nem a díjlovas gyakorlatokra gondolok, hanem az alapvető problémákra. Ezért akarom földi munkával kezdeni. Köszönöm a könyvet! :)
2012. febr. 3. 18:18
 14/17 Mailerdeamon ***** válasza:

Ezt neked kell felbecsülnöd, hogy elég-e a lovastudásod ahhoz, hogy korrigáld ezeket a problémákat. Így még fokozottabban ajánlom azt a könyvet. :)


Egyébként amiből még hihetetlenül sokat lehet tanulni, az A lovasoktatás kézikönyve. Minden részletre kiterjedően elképzelhetetlenül pontosan leír mindent, amit egy jó lovasnak tudnia kell végrehajtania, de nem csak ezt, hanem azt is, hogy hogyan. Esküszöm, hogy ebből a könyvből többet lehet tanulni mint egy átlagos lovasoktatónál évek alatt.

2012. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát ha nem értesz a szabad idomításhoz akkor el se kezdd, mert könnyen elronthatod vele a lovat!!!

Először kezdd szerintem azzal, hogy jól megfuttatod egy nagy pályán hogy kiengedhesse a gőzt, utána futószárra fogod, ostor legyen nálad, hogy távol tudd magadtól tartani ha rád támad, vagy ha beijeszt... Ne mutass félelmet és ne hátrálj meg !

Ha nem futószáron van és csak meghajtod szabadon (ez szerintem több eredményt hoz) akkor amikor feléd megy , nézz a szemébe és indulj el felé (fuss felé, ha kell!!!) és közben egy vezetőszárral hajtsd el magadtól. De vigyázz, nehogy megrúgjon!!! Aztán, ha megállt próbáld meg odahívni magadhoz , vagy odamenni hozzá, de akkor már ne nézz rá, csak le a földre! Ha elfut, hajts tovább még egy darabig és próbáld meg utána megint magadhoz csalogatni. Ha megfogtad őt adj neki jutifalit és nagyon dícsérd meg!! :) Ezt gyakorold vele rengeteget, egy idő után eljutsz arra a szintre hogy követni fog téged és akkor már elnyerted a bizalmát és remélhetőleg meg fog változni. Ha csipked akkor nyúlj a szájába és markold meg a nyelvét és ne engedd el egy darabig, ezt eljáttszod vele 3-5x, ne félj többet nem fogja csinálni! :) De ha harapós ló akkor csak saját felelősségre próbáld meg, vagy húzz védőkesztyűt.A harapós lónál is működik, de ha esetleg ráharap az ujjadra akkor az nem valami kellemes érzés!

Sok sikert, remélem segítettem :)

Ja és egy ilyen futtatás ne tartson tovább fél óránál, utána hagyd békén , hadd legeljen, állj mellé és símogasd, meg beszélj hozzá. Utána egy kötőfékkel is elviheted legelni de akkor már ne piszkáld egyáltalán.

2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem egyébként nem tipikusan harapós ló, ez nem tulajdonsága. Ez csak akkor jön ki rajta ha teli van. Szabad futtatásra nem igazán van lehetőségem de majd megpróbálok valamit de nem most hanem tavasszal. A szájba nyúlkálós résznél nagyot néztem...Tényleg meg tudom fogni a nyelvét anélkül hogy valami károm lenne? Nem tudom na mindegy, köszönöm hogy segítettél, és persze mindenkinek köszönöm! :)
2012. febr. 10. 21:17
 17/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:) Igen meg tudod fogni! :) Mondjuk én eddig csak csipkelődős lovakon alkalmaztam ezt, egy régi lovasoktatóm ajánlotta ezt a módszert.... azon az alapon, hogy "Ha kell neki a kezem, akkor tessék, itt van az egész." :D és bedugta a szájába, jól megmatatta, megfogta a nyelvét meg minden és a ló többet nem akart akezébe csípni:)

Harapós lónál még nem próbáltam.... de ha nagyon harap akkor sztem húzz valami bőrkesztyűt vagy hagyd a francba, nem lehet tudni hogy ráharap-e a kezedte vagy sem!! Mondjuk ne szemből nyúlj a szájába hanem oldalról, ahol eleve nincs foga és nem tud megharapni!!! :D

2012. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!