Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem jó a mén hobby-ra?

Miért nem jó a mén hobby-ra?

Figyelt kérdés
most olvastam az egyik kérdésben. egyik ismerősömnek 3 mén pónija is van, csak hobbyra. lovagoltam mindegyiken, semmi gond nem volt velük. miért nem mindegy hogy hobbyra mén, herélt vagy kanca ?
2012. febr. 4. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kezelhetősége miatt
2012. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mailerdeamon ***** válasza:
77%

Vagyis a kezelhetetlensége miatt. :)


Egy mént csak nagy rutinnal rendelkező lovas tartson, mert általában dominánsak, nehezebben kezelhetőek, durvábbak, mint egy kanca vagy egy herélt. Persze ezt lova és lovasa válogatja. Minden lovat lehet kontrollálni jó kezekben és minden lovat el is lehet rontani hozzá nem értőben. A lovasszakemberek kiváló munkája mutatja, hogy egy fedezőmén is lehet nyugodt, kiegyensúlyozott, két ujjal felvezethető.

2012. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat aki kezdő és egy nagyon nyugodt ménen lovagol. Én is ménen keztem aztán váltottam kancára majd most három éve heréltre. Tehát ez egyed függő.
2012. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A személyiségük miatt. Persze biztos van olyan ember, aki hobbizik csak, de nagyon jó és tapasztalt lovas, annak való, és természetesen vannak kedves, kezelhető mének is, de nagyrészt nehezebben kezelhető, vadabb, kiszámíthatatlanabb csődörök vannak, akik nem valók kezdő, hobbilovasoknak.


Gondolom azért is mondják, hogy hobbira ne vegyél mént, mert a legtöbb ménre tényleg jó lovas kell, és elég sok hobbilovas sajnos nincs tisztában sok dologgal, így tényleg sok embernek nagyon nem valóak, de ezt egy önfejű embernek, aki csak úgy megvesz egy lovat, aztán eladja, hogy magyarázod meg? Inkább rámondod, hogy ne vegyen csődört, és ennyi.

2012. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértelmezted a dolgot. Bármilyen mén jó lehet hobbyra. A kijelentés inkább fordítva igaz: hobbylovasoknak NEM valóak mének.

Ugyanis a hobbylovasok általában nem túl tapasztaltak, és nem is mindig elég erélyesek. A ménekhez pedig tapasztalat és határozottság szükséges. Nyilván az olyan hobbisták, akiknek sok tapasztalatuk van, esetleg versenyeztek is, de már csak a hobbira van idejük, bármilyen mént simán tarthatnak. Szóval, itt nem a ló nemén van a hangsúly, hanem a LOVAS képzettségén és tudásán.

2012. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mailerdeamon ***** válasza:
76%
Az meg a másik, hogy mi értelme meghagyni ménnek ha csak hobbizik. Semmi. Viszont megnehezíti a tartását, a gazdája és a ló életét is.
2012. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Általában a fedezőménnek alkalmatlan méneket kiheréltetik, de vannak, akik jobban szeretik a csődöröket a temperamentumuk miatt. Egy jó lovas kezében megfelelő tartási körülmények mellett tartható akár hobbizásra is mén, de tény, hogy sokkal macerásabb lehet. A fedezőménünk nyugodtan lovagolható kancák között, és mindenféle rossz szokásoktól mentes. Persze nagyon sok odafigyelés, és jó nevelés kellett hozzá.. többet között. Kancák között tartjuk, ezért sokkalta kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, és nincs benne az a túlfűtöttség, amikor meglát egy kancát. Mégsem adnám kezdő alá. Szóval a mének között is vannak kezelhetőbbek, és csődörösebbek. Akkor van a baj, ha a mén egy gyenge kezű lovas kezébe kerül, aki mindent ráhagy, és nincs tisztában a dolgokkal. Ezt nem hogy egy mén, de akár egy kanca vagy herélt is kihasználhatja.
2012. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyedfüggő. ahogy előttem is sokan írták, hobby lovasnak a legtöbb mén a kezébe nem való. Nem egy baleset volt már belőle hogy ezt nem vették figyelembe. A mén ÁLLTALÁBAN nagyvérű, temperamentumos, szinte semmilyen lóval nem tartható, csak kancával. Kordában tartani csak egy jó lovas és nagyon sok nevelés, tanítás tudja. Nagyon is egyedfüggő, mert olyan csődörünk is volt hogy a gyerekek lovacskáztak rajta, (nem felelőtlenségből) , és volt olyan is hogy ha idegen ment a közelébe akkor már sunyított, harapott.
2012. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
értem! köszönöm mindenkinek!
2012. febr. 5. 12:47
 10/14 anonim ***** válasza:
azért ha végig csináljátok amit én arab csődör,arab kanca kocsiba ,illetve munkába szórakozás mint lovaglás),akkor már nem lesz kérdés ,hogy miért gond a hobbira a csődör! Nem vagyok szívbajos de volt velük pár érdekes pillanatom! Ha herélttel voltam össze fogva semmi izgalom nem volt ,de kancával!!!!!
2012. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!