Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem jó a mén hobby-ra?

Miért nem jó a mén hobby-ra?

Figyelt kérdés
most olvastam az egyik kérdésben. egyik ismerősömnek 3 mén pónija is van, csak hobbyra. lovagoltam mindegyiken, semmi gond nem volt velük. miért nem mindegy hogy hobbyra mén, herélt vagy kanca ?
2012. febr. 4. 17:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nemű ló alkalmas lehet hobbira. Ez a körülményektől, a természetüktől, kicsikoruk óta őket ért bánásmódtól függ, hogy mire alkalmasak. Mellesleg nem csak az ugró, díjlovasok, vagy military-sok, ügetősök, galopposok lehetnek jó lovasok. Egy hobbilovas is lehet magasan képzett. :)

Más: én évekig lovagoltam sokszor szőrén egy óriási mént, sárló kancák mellett, és egy rossz mozdulata se volt...

2012. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
az arab csődöröm ,ha már sárló kanca volt a közelben el ment a józan esze! ott már nem nagyon volt elég a tizen éves gyerek tudása és határozottsága!! de egy gyengébb idegzetű felnőtt sem!!!
2012. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is lovagoltam ménen, csak annyira kellett figyelnem, hogy ne menjen túl közel a pályán lévő kancákhoz, mert akkor felágaskodott és megpróbált rájuk ugrani, bár alattam eddig még szerencsére nem csinálta.

Ennek ellenére nemszívesen lovagolok méneket, persze szerintem is megvan a 2 véglet. Vannak nagyon kezes és rendkívül kezelhetetlen, már-már ön és közveszélyes mének is !!

Nem véletlenül herélik ki a legtöbbet... ha olyan könnyű lenne velük bánni akkor nem lenne szükség a herélésre.

Ismertem olyan mént(galoppló volt) amit azért kellett kiherélni, mert verseny közben nekiment a többi lónak és azért annál a sebességnél nem valami kellemes dolog ha neaggy isten felborít egy őrült mén aki meg akarja ölni az alattad futó lovat.... :/

De mondom vannak persze aranyosak is!

2012. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Rebce ***** válasza:

Hozzátenném, hogy vannak kivételek. Persze ezek a kivételek általában idősebb, jól belovagolt mének, akik nem fedeztek. Ismerek olyan mént, aki sok iskolalovat megszégyenítő biztonsággal, lovasára (általában kisebb gyerekek) hihetetlen módon odafigyelve dolgozik futószáron. Szemtanúja voltam, hogy amikor egy 5-6 éves kislány tanult rajta lovagolni, és a kislány elveszítette az egyensúlyát, a ló konkrétan MEGÁLLT, és a kislány így vissza tudott kapaszkodni!

Persze általában a ménekkel nagyon határozottan kell bánni, és nagy tapasztalatot igényelnek, főleg fiatalon. Hobbyra leginkább azért nem szokták őket ajánlani, mert egy hobby lovas ugye nem jár ki heti 5-6-szor (ha igen, akkor szerencsés mind a ló, mind a lovas), és egy ménnel következetesen és rendszeresen kell bánni.

2012. febr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!