Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet ilyenkor tenni?

LDorii kérdése:

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Van egy ló a lovardánkba, aki nem szeret futószáron menni.Az első néhány percnél még normális, utána megáll, vagy ha pl. pályán futószárazzák, vagy a fedelesbe, elkezd húzni. De ez csak akkor fordul elő, ha ostor van a futószárazónál.Kipróbálták, hogyha nincs az illetőnél ostor, akkor húz-e, és nem, viszont szóra nem dolgozik. Nyereg alatt amúgy szépen dolgozik, érzékeny a szája. Hozzá lehet valahogy szoktatni, hogy futószáron ne húzzon, ha ostor van a futószárazónál? Amúgy nem fél az ostortól, mert szokták őt "érzékteleníteni"(nem tudom, mi a pontos kifejezése). Vagyis ostor van az embernél, és óvatosan végigsimítja a hátán, farán, nyakán a lónak az ostort. Meg lehet ezt oldani valahogy? Ha igen, akkor írjátok le, hogy pontról pontra hogyan lehetne "kigyógyítani" a futószár elleni ellenkezésből! Köszönöm a segítséget előre is!
2012. febr. 7. 20:27
 1/7 Mailerdeamon ***** válasza:
83%

A legjobb lenne kapicánt használni, ha nincs, akkor a pálcás zabla belső karikájába csatolni a futószárat és korrektül felcsatolt kikötőszárat használni.


Az ostort kivételesen tarthatja a futószárazó hátrafelé, a végét leteheti a földre és csak akkor emelje meg ha szükséges, pl. ha nem reagál a ló a hanggal adott segítségre vagy ha látja, hogy gondolkozik, bizonytalan, meg akar állni, befordulni.


A húzásra elég, ha egy-egy rövid, határozott mozdulattal behúzza a ló fejét, visszaengedi, majd előrehajtja. Hosszan húzni nem szabad, csak ront a helyzeten.


Szerintem amúgy azért csinálja mert tudja, hogy ostor nélkül kivonhatja magát a munka alól, vagyis megállhat, ostorral pedig kénytelen lenne dolgozni és ez annyira nem jön be neki.

2012. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. febr. 7. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg kikötővel futószárazni. (Azt amúgy is érdemes használni futószárazáskor) Az én lovam is húzott kifelé ilyenkor meghúztam a futószárat befelé majd engedtem rajta. Persze ismerek olyan lovat is amelyik egyáltalán nem hajlandó futószáron menni. Csinálhattok futószárazó kört szalmából is. Leraktok egy kör alakú folyósót és az vezeti a lovat (remélhetőleg)
2012. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja mindent próbáltam de semmi mondjuk ő már 21. :)
2012. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Túlbonyorítjátok. Beviszed körkarámba, ha nincs, összedobsz egy ideiglenest pár lécből meg villanypásztor szalagból. Szépen elengeded a lovat futószár nélkül és hajtod. Elsőre a cél, hogy menjen a karám mentén, ezt orrvérzésig begyakoroljátok. Majd bonyorítjuk, megtanítjuk, hogy szűkítse a kör sugarát, majd növelje - más támpontja nem lévén, ilyenkor a kör középpontja te leszel. Aztán rárakhatod a futószárat, úgyis begyakorolhatod. Idővel elbonthatod a karámod is. Az egésznek az volna a lényege, hogy ne a futószár kényszerítse körbe, hanem magától úgy menjen, és akkor nem fog húzni se.
2012. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Kinek mi a túlbonyolítás. Véleményem szerint célravezetőbb a lovat tisztességgel megtanítani futószáron menni mint felépíteni neki egy körkarámot. ;)


Még a csikók is megértik minden különösebb nehézség nélkül hogy miről van szó, mit jelent a futószár. Arról nem is beszélve hogy ha kívülről határoljuk be a lovat ugyan úgy gondot okozhat a későbbiekben a nyílt terepen való futószárazás.

2012. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A körkarám hasznos dolog. Nem fontos elengedni se teljesen szabadon. Rajta lehet a futószár de ilyenkor azt nem kell használni. Nagyobb biztonságot is ad ha csak egy ideiglenes tákolmány. De ha nincs körkarám vagy futószárazó kör nem mindenki teheti meg h összedob egyet. Ráadásul ha onnan kihozod a lovat és nyíltabb területen futószárazod, előfordulhat, h rájön egy idő után, h ismét meg tudja csinálni a rosszalkodást. Résen kell lenni, hogy ne szokjon vissza a hülyeségre.
2012. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!