Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na ilyenkor mit lehet tenni?...

Na ilyenkor mit lehet tenni? Segítség

Figyelt kérdés
6 napja sántít az 1 éves Bullmasztiffom a balmelső lábára. Elvittem orvoshoz, aki alaposan megvizsgálta, kapott szurit (elfelejtettem a pontos nevét) és kapott gyógyszert Carprox nevű tablettát is, amit adnom kell neki pár napig naponta kétszer egyet. Azt mondta reménykedjünk benne, hogy Panostitis a baja, ahogy magyarázta, a csontok gyors növekedése miatt érez fájdalmat. Ez a lényege. Most adom neki a gyógyszert, de nagyon félek, hogy kiderül a DP... Pedig törzskönyves, neves tenyésztőtől vettem.:( Mi a véleményetek? Annyira félek, teljesen ki vagyok bukva!:'(
2012. jan. 10. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Több esélye van a csonthártya gyulladásra vagy amit a doki is mondott, hogy gyorsan nő.

Ha a sántítás nem javul akkor váll és könyök röntgennel ki lehet zárni/vagy meg lehet erősíteni a Dp-t.

Szerintem most tartsd soványan, kapjon zöld kagylót (luposan, Gf600 stb) e mellé C vitamint is adhatsz (állítólag jó- én is adok - károkat meg nem lehet okozni vele)

Ha 1.5 évesen a hivatalos szűrésen is rossz lesz az eredmény akkor el lehet menni a tenyésztőhöz és a szerződés alapján kérni a kárpótlást

2012. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Gyorsan ki fog derülni. Ha csonthártya gyulladás, akkor napok alatt elmúlik. Az én kutyám 3 lábán körbe ment. Ezekután érdemes megcsináltatni neki a diszplázia szűrést. Diszpláziás kutya születhet (habár ritkán) mentes szülőktől is, és a DP lehet szerzett is.
2012. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyugi, nem lesz semmi baj, nem dp-s Kongó! :)

Adj neki Vetri Care GF600-at (zöldkagyló kivonat), sokat fog segíteni ez is! Én is adom már Joeynak 4 hónapos kora óta, te is add neki legalább addig, amíg el nem érte a teljesen kifejlett méretét (izomzatilag is).

2012. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Akiteki ***** válasza:
100%
A DP nem úgy jelentkezik, hogy sántít egy lábára a kutya. Olyan esetben nehezen kelnek fel és csak egy idő után tudják rendesen használni a lábaikat. De ha biztos akarsz lenni, csináltass egy röntgent erre specializálódott orvossal.
2012. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
mindenképp vegyél vissza a kajájából, a C vitamint meg felejtsd el, a kutyáknak nincs rá szüksége, mert a szervezetük előállítja
2012. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem teljesen így van...(utolsónak) nagyon sok kutatás volt az elmúlt időszakban ezzel kapcsolatban és egyes esetekben a Dp kialakulásánál találták összefüggésként, hogy a kutya szervezete nem állított elő elég C vitamint.

több ortopéd spec. dokival is beszéltem és ők is mondták, hogy olvasták ezeket az anyagokat (angol ill. német nyelven vannak fenn a neten) a kutatások még nem teljesek de mivel ártani nem árt ezért nyugodtan adjuk kiegészítésként

2012. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Akiteki ***** válasza:
így van. A szervezet nem állít elő vitamint, csak felhasználja.
2012. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves Alexandra!:) Hogy jöttél rá, hogy mi vagyunk azok?:) NAgyon remélem, hogy igazad van, mert ha történik vele valami én nem is tudom mit csinálnék... Ne is mondjunk ilyet!!!! Ezt a vitamint amit ajánlottál állatorvosnál lehet venni csak, vagy rendelni lehet, esetleg állatpatika boltban?

A c vitamint ajánlóktól pedig kérdezném, hogy sima emberek való c vitamint adjak neki? Azt a pici szemű sárgát is akár? (Pet-phos Canin vitamint adok kölyökkora óta)

2012. jan. 10. 20:11
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A bulldogomnak is volt ilyen gondja amikor növésben volt. Nálunk a gyulladáscsökkentő csak átmenetileg húzta le, és kiújult, akkor lekezdtem neki Luposant adni (szintén zöldkagyló) és gyakorlatilag két nap alatt elmúlt. A zöldkagylót kapta amúgy másfél éves koráig, és azóta is kúraszerűen legalább kétszer egy évben.


És tényleg fontos, hogy izületi gondokra hajlamos kutya inkább egy kicsit alulkondícionált legyen, mint túlkondícionált. Tehát nem baj, ha látod a hátsó két-három bordáját ebben a korban. Izmosodni ráér akkor, ha megállt a nyúlás :)

2012. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Nincs külön kutya c-vitamin. :)) Mind egyforma.
2012. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!