Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnék egy lovat....

Nagyon szeretnék egy lovat. Lovasok ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Először is csak pár kérdésem lenne:

-ahogy a kutyáknál a lovaknál is van olyan hogy veleszületett betegség?

-Milyen helyről vegyek lovat?

-Ha elmegyek venni akkor kit/mit vigyek magammal?


2012. febr. 8. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden állatnál, úgy mint az embernél is van olyan, hogy veleszületett betegség! Olyan embert vigyél magaddal aki ért a lovakhoz, és szintén olyan helyről is vegyél! Szerintem itt kevés érdemleges választ fogsz kapni!
2012. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

-természetesen van, bár testfelépítésből, lábszerkezetből adódó gondok a leggyakoribban

-a hely igazából nem lényeges, persze jó lovastől vagy tenyésztőtől könnyebb jó lovat venni, bár parasztbácsik istállójában is lehet találni egészséges, hobbira tökéletes lovacskákat.

-mindenképpen edződdel, vagy egy hozzáértővel menj el megnézni, próbáld ki, ha tetszik, akkor következő körben agy állatorvossal is érdemes megnézetni


a kérdésedből arra következtetek, hogy nem vagy túl profi a lótartás tekintetében, ezért először akár pár hónapra is érdemes lenne kibérelned vagy valakivel felesben tartani egy lovat, hogy megnézd, egyáltalán tetszik-e ez neked, bírni fogod-e :)

2012. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mailerdeamon ***** válasza:

Igen, van hogy betegségre való hajlam öröklődik.


Tulajdonostól vagy tenyésztőtől. Kereskedőtől/kupectől nem feltétlenül érdemes.


Ha van, akkor az edződet, állatorvos ismerősödet, bármilyen igazi hozzáértőt, kiváló lovast aki tudja, hogy milyen ló való neked és meg is tudja állapítani hogy az adott példány arra alkalmas-e.


Először mindig kérd meg, hogy ott helyben ápolják le a lovat, szereljék fel, vezessék ki és lovagolják. Ebből már rengeteg mindent le lehet szűrni.

2012. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje lovagolsz?

Ha már tapasztaltabb lennél ez nem lenne kérdés hogy kit vigyél magaddal, meg a többi amiket feltetted...

Általában szoktak vinni még 1-2 lovakhoz értő személyt, pl. a lovasoktatódat!

2012. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én eleve az olyan hirdetéseket részesítem előnyben ahol azt írják csak jó helyre, mert ez azt jelenti, hogy ott törődtek a lóval és szerették.

Kisebbségiektől én nem vennék lovat, se kupectől. Vigyél magaddal hozzáértő jó lovast is, esetleg ha már komoly a dolog, akkor esetleg állatorvost.

A környezetet is nézd meg, illetve a többi lovat is ha van. Legyen rendezett a környezet, nem baj, ha szegényes, de az legyen gyanús, ha magasan áll a trágya. Tip-top loviból is vehetsz "rossz" lovat.


Mindenféleképpen próbáld ki a lovat, meg az a jobb lovas is, akit magaddal viszel.


Ha lovat veszel írjatok a tulajjal adás-vételi szerződést, melyben a tulaj biztosítja, hogy minden infót átadott a lóról, az esetleges régi sérülésekről, problémákról, egészségesen adja át a lovat. Esetleg írhattok próbaidőt, 1-2 hét annyi idő alatt általában kiderül, ha van valami gebasz.

2012. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

-van természetesen a tartásától kezdve egészen a szőréig vannak

-én azt ajánlom lovardából könnyen juthatsz jó lóért

-én a helyedben egy lóoktatót és egy lódokit/hozzáértő embert vinnék

2012. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!