Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első ugratás?

Első ugratás?

Figyelt kérdés
Ma kitett a lovasoktatóm a lovarda közepére egy ugrórudat, amin át kellett lovagolnom. Párszor megcsináltuk, elsõre a ló átugrotta a rudat, a többinél pedig csak átügetett rajta. Ezek mâr az elsõ "ugrató" leckék, mármint az alapja? Vagy csak simán a lovaglást gyakoroltuk vele? És még egy kérdés: ti mikor ugrattatok elõször? Azert kíváncsi lennék rá :) köszönöm elõre is a válaszokat! :)
2012. febr. 11. 13:36
1 2
 1/12 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ez csak járósikola, jobb helyeken azért használják lovasoktatáshoz illetve a ló képzéséhez. Majd ha kisikszet ugrotok az számít ugratásnak. :)


Hogy mennyi idő múlva ugrathat az ember az nagyon sokmindenen múlik, nem lehet általánosságban meghatározni az idejét.


Nekem először akkor jött ez elő amikor már néhány éve csalinkáztam a pusztában mindenféle lovakkal 8 éves koromtól, de sosem képeztek. Aztán 11-12 évesen egy sportistállóban kezdtem lovagolni és pár óra után egyszer csak azt mondták, hogy ugorjam csak meg azt az akadályt mert a ló tudja. De nem mertem. :) Abszolút nem éreztem magam készen rá.

2012. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dee rendesen átugrott a ló rajta.. Na mindegy, de azért meglehet mondani, hogy kb. hány év múlva fog valaki ugratni..Am. meg nem ezt kérdeztem, hanem hogy ugratásnak számított-e.
2012. febr. 11. 14:10
 3/12 anonim ***** válasza:

ha azt szeretnéd tudni, hogy hány év múlva fogsz ugratni, talán az edződ kéne kérdezned, aki még lát is téged lovagolni.......

egyébként nekünk minden órán van rúd, és kb közöm nincs még a lovagláshoz, szóval ha ebből indulok ki, hogy rúd nem rúd, akkor szerintem nem az első ugróleckéd volt:D:D de azért hátha.

de még mindig azt kérdem, mi lenne ha az edződ kérdeznéd, hogy az volt- é avagy sem? ...

2012. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mailerdeamon ***** válasza:
Amúgy meg válaszoltam minden kérdésedre: ez nem ugrás. Majd ha ugrást építenek neked akkor az ugrás lesz.
2012. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na mindegy megtudakoltam más lovastól a neten, és azt írta, hogy ez már ugrás volt. :) Amúgy meg ez volt a kérdésem, de nem azt kérdeztem, hogy ÉN mikor tanulok meg ugratni :) ! Na idézem: "Ezek mâr az elsõ "ugrató" leckék, mármint az alapja? " "Vagy csak simán a lovaglást gyakoroltuk vele? " "És még egy kérdés: ti mikor ugrattatok elõször?"


 am. kösz.

2012. febr. 11. 14:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ugrás volt h a ló átugrott a rúd felett, de nem ez lett volna a feladat, hanem az átügetés. Rudat sokmindenre használnak, h ezt most azért, h elkezdjétek az ugratást, ennyiből nehéz lenne kitalálni. De szerintem majd ha átvágtáztok felette az közelebb lesz hozzá.
2012. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
egyszer velem is átugrotta a ló igy mint ahogy te leirtad azótta már ugrottam sokkal nagyobbakat és az mikor a ló ügetésből ugymond majdnem átlép de egy kicsit felemeli az első magát attól az még nem ugrás bár mennyire is szeretnéd h azt mondhasd h ugrottál már ... én se mondtam akkor h ugrottam mert akkor hazudtam volna szal ez nem UGRÁS volt !!
2012. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj hát ha emiatt büszke szeretnél magadra lenni, hogy a ló ugrott egyet akkor legyél, na. :)


Azt azonban jobb ha tudod, hogy ennek az ugratáshoz semmi köze nincs. A ló ugrott egyet és kész, ráadásul nem ez lett volna a feladat. Kezdetben minden ló ugorja a cavalettit, amíg rá nem jön hogy mi a feladat.

2012. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy átugrotta a ló a rudat, nem volt benne a tervben. Járóiskolával általában a lovas korrigálóképességét ügyesítik, azaz azt, mennyire tudod a rúd közepére irányítani az állatot. Majd ha vágtában elkezdtek rúdpályát menni, és cavalettizni, az lesz az ugratás alapja. Ez még az általános lovastudáshoz tartozik.
2012. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem olvastam el a válaszokat a kommentem után, mert biztos, hogy letolások voltak, ezért abszolút de nem vagyok kíváncsi rá. Megkaptam a választ és kész. Na nem vagyok mérges, nem cseszegetlek titeket, ti se cseszegessetek engem, ennyi. Köszönöm a válaszokat! :D
2012. febr. 12. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!