Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való az olyan nyereg alá...

Mire való az olyan nyereg alá való az olyan nyeregalátét aminek a gerince 45 cm hosszú?

Figyelt kérdés
Egy normális nyeregalátét csak elég kicsi a gerincrésze pedig a többi része normális méretű.
2012. febr. 12. 12:48
 1/6 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem egészen értem, a 45 centi szerintem végigért a nyereg alatt. Normális esetben az a része a leghosszabb, hátul a nyereg mögött lehet beljebb szabott is, hiszen ott már semmi funkciója nincs.


Nem tudod megmutatni? Nem tudom elképzelni.

2012. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Linkelj légysi egy fényképet, mert így nehéz elképzelni.
2012. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dijlovas nyeregalátét lehet, nem? vagy nem tudom, tényleg kép kellene :/
2012. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
magáról a nyeregalátétről nincs képem, de [link] így néz ki. Azért pont ezt választottam mert hasonlóan furcsa formája van, mert a gerince rövidebb mint maga a szárny része. Furcsa és nem tudom elképzelni milyen nyereg alá dobnak ilyen alátétet, mert nem láttam még a nyerget amihez használta nagyapám de ő csak azt mondja "sima nyereg" szóval....
2012. febr. 12. 21:29
 5/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Ez egy sima díjlovas alátétnek tűnik. Nem nyeregformára szabott, hanem teli, ennyi. Kicsit szélesedik a szárny, de a gerince a nyereg alatt végigér, szóval hogy a szárny mekkora és milyen formájú teljesen lényegtelen. Ízlés kérdése.
2012. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Rebce ***** válasza:
Az ugró nyereg alá való nyeregalátéteknél előfordul, hogy a szárnya nagyobb, hiszen a nyereg térdtámaszát követi a szabás, tehát elöl, a ló lapockájánál van benne egy ívelt rész. A képen leginkább egy univerzálisnak mondható nyeregalátét van, ami enyhén ívelt, hogy bármilyen munkára megfeleljen. A díjlovas nyeregalátétek, ha nincsenek nyereg formára szabva, akkor teljesen szabályosak, elöl, hátul függőlegesek a szélei, és általában a szárny olyan széles, amilyen hosszú a gerinc menti rész.
2012. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!