Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek róla?

Csenge587 kérdése:

Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla?

(Ár,küllem stb.)

[link]


2012. febr. 12. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szép csikó, de attól függ mire és kinek kell. Még csikó, ráadásul méncsikó. Korai még bármit is mondani róla. Ha hobbyra kell, akkor általában kiszokták heréltetni, meg meg kell várni, hogy felnőjön, be kell lovagolni, és az bizony nem kis idő és fáradság. Ha meghagyod ménnek, és megkapja a fedeztetési engedélyt, akkor is az lenne inkább a lényeg, hogy kié lesz a ló.
2012. febr. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah és amúgy küllemileg szép kis csikó!
2012. febr. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csúnya így egyévesen, bár talán ismered a régi mondást: nézz meg egy csikót 3 naposan, 3 hónaposan és 3 évesen, a többi időben teljesen mindegy, hogy néz ki. Ebben sok az igazság. :-))

Először a csüdjei nem igazán tetszettek, de utána néztem meg a születési dátumát, így már rendben van, hozzánő a ló a lábához. :-)

Picit drágállom egy egyéves méncsikóért a 280-at, de ezt döntsd el magad. Mozgásban szívesen megnézném, az többet mond, mint a kép.

Összességében nem egy eldobnivaló ló, de különlegeset se látok rajta. Átlagos kis lovacska, talán a színe picit különlegesebb, nem mindennapi.

2012. febr. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Egy éves magyar félvérhez képest eléggé megkérik az árát - vagyis teljesen nyilvánvaló, hogy a színéért kell fizetni. Amúgy formás kis jószág, semmi kivetnivalót nem látok rajta, de a mozgásától nem vagyok elájulva.


Nem tudom milyen célra szeretnél lovat, vagy egyáltalán szeretnéd-e őt megvenni vagy csak azért van a kérdés hogy beszélgessünk róla, de azért leírom, hogy ha éves csikót veszel, ráadásul mént, elég sok gondod lesz vele még ha kiherélteted is. Még két és fél évig fizeted a tartását mire egyáltalán lovagolni lehet. Ha otthon tartás esetén havi 25.000-el számolunk is rámegy 750.000 Ft, plusz ha nem otthon van ehhez még jön a kovács, állatorvos, a belovaglásról még nem is beszéltünk. Szóval két év fél év múlva lesz egy éppen képzett csikód több mint egymillió forintért. Ezért az összegért ma magasan képzett, jó származású (nem magyar félvér) lovat kapsz, de még ha csak a felét vesszük is szuper, jól képzett lovakat lehet kifogni.


Fiatal csikót venni mindig drága, szinte sosem éri meg.

2012. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. febr. 13. 17:04
 6/7 Rebce ***** válasza:

Szép kiscsikó, tényleg picit borsos az ára.


Ha meg akarod venni: attól függ mire szeretnéd. Az előző válaszadókhoz csatlakozva: nagyon fiatal még, bármi lehet belőle, de rengeteg pénzbe, időbe és fáradtságba fog kerülni. És valóban abból a pénzből, amit még 2-2,5 évig ráköltenél, vehetsz egy nyugodt, belovagolt lovat.


Egyébként attól még, hogy magyar félvér, nem feltétlenül rossza a származása... Ebből nem indulnék ki. Nem minden papíros ló jó, és nem minden no-name származású ló rossz. Nem a papír a fontos, hanem maga a ló!

2012. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szép, tisztavérű, árát megéri szerintem. Attólfügg mire kell. Mén.. kikell heréltetni mert bolond lesz az sem kis pénz.. Hobby ra szntem alkalmas, versenyre pl ugrás.. háát.. kéne szabadugrást csinálni na meg akkor egy idősebb lovat érdemes venni.:) Remélem segítettem
2012. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!