Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hozzá mit szóltok?

Hozzá mit szóltok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl képzett, természetesen nem én lovagolnám be hanem szakértő :) [link]

2012. febr. 13. 13:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hozzáértő, de úgy tudom származási lap és útlevél nélkül nem jó venni.
2012. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én kiherélném. Viccen kívül. Ez akkor is egy mén és ha nem vagy elég képzett... Inkább válassz heréltet. Nekem amúgy nem jön be.
2012. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Mailerdeamon ***** válasza:

Te vagy az aki mindenképpen pintót szeretne?


Képes vagy másfél évet várni mire ráülhetsz (és még akkor sem lesz kezdőknek való)? Addig ráköltesz legalább félmilliót, plusz a belovaglás, herélés. Nagyjából az addig eltelt idő alatt ráköltött összeg feléből is kifoghatsz szép foltos pacikat. Ne vegyél csikót, nem éri meg. Főleg ne ezt. (A kb. fél éves kép alapján) két évesen már nem kéne hogy ilyen túlnőtt legyen, a hátsó lábai elég kardosak és ez a 140 centi is elég kicsi.


Amúgy a pintóknak ritkán van származási lapjuk, mert általában úgy készülnek, hogy egy éppen a kupecnél álló kancára rádobnak egy akármilyen foltos csődört és hopp! Kész a pintó! Azért néznek ki úgy, ahogy.

2012. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Mailerdeamon ***** válasza:

Te vagy az aki mindenképpen pintót szeretne?


Képes vagy másfél évet várni mire ráülhetsz (és még akkor sem lesz kezdőknek való)? Addig ráköltesz legalább félmilliót, plusz a belovaglás, herélés. Nagyjából az addig eltelt idő alatt ráköltött összeg feléből is kifoghatsz szép foltos pacikat. Ne vegyél csikót, nem éri meg. Főleg ne ezt. (A kb. fél éves kép alapján) két évesen már nem kéne hogy ilyen túlnőtt legyen, a hátsó lábai elég kardosak és ez a 140 centi is elég kicsi.


Amúgy a pintóknak ritkán van származási lapjuk, mert általában úgy készülnek, hogy egy éppen a kupecnél álló kancára rádobnak egy akármilyen foltos póni csődört és hopp! Kész a pintó! Azért néznek ki úgy, ahogy.

2012. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem tetszik a fara. Túl magasan van, és kerek. Mondjuk az ízlé szerinti, mert lehet hogy neked tetszik a kerek far, én nem szeretem. Meg ahhoz képest, hogy ilyen fiatal, eléggé hajlott a háta, és az állítólag nem kényelmes, de ezt is be lehet tudni a rossz talajnak, ha nagyon szeretnénk. Meg kéne nézni élőben, vagy legalább videón.
2012. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha mostani a kép és a ló kétévesen ennyire orrnehéz, az nem túl egészséges.

Csatlakozom a kettővel előttem szólóhoz, iszonyú pénzt fogsz még beleölni, mire ló lesz belőle, ráadásul évekig nem lovagolhatod még. Ha jövőre, háromévesen rá is ül valaki, megbízható ló legalább egy évnyi munka után lesz belőle (jó esetben), addig csak fizetsz és nézegeted.

Hidd el, nem jó szín alapján keresni lovat, mert csak arra koncentrálsz, mellette elsiklasz minden olyan hibán, amit észre kéne venni. A régi öreg huszárok mondták mindig: a jó lónak nincs színe. Vagyis ezalatt azt kell érteni, hogy jó lovat kell keresni és teljesen, de totálisan mellékes, hogy milyen színe van.

2012. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez egy póni. A háta rövid és hajlott egy csöppet, a fara túlnőtt. Tényleg őt akarod? Amiket összeválogatsz az rosszabbnál rosszabb, már boccs. Ráadásul a herélés nem két fillér és gondolom nem egy ménen akarsz lovagolni amikor még nem vagy "túl képzett". Jobban járnál egy már 8 éves már belovagolt lóval (herélt/kanca).
2012. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy azt mondják " A jó lónak nincs színe!" Már aki érti az átvitt értelmet. :)
2012. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
[link] Ha már Pinto-t szeretnél, ha kérsz róla képet, fognak küldeni, mert a 2. kép nem valami szerencsés szóval nem kell levonni onnan véleményt!
2012. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Rebce ***** válasza:
Ha bevallottan nem vagy túl képzett, akkor én nem választanék csikót, főleg nem csődört. Ez a Portosz lovacska jónak tűnik, tiszták, erősek a lábai, és ha igaz, amit írnak róla, akkor egy "nem túl képzett" lovasnak megfelelő. Gondold át ezt a méncsikó vásárlás dolgot!
2012. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!