Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Új állatvédelmi javaslatcsomag...

Új állatvédelmi javaslatcsomag, mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 23. 22:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem szimpi...mi az hogy nem különböztetnek meg veszélyes fajtákat, de kötelezővé teszik a szájkosarat???! Ez nem más, mint megkülönböztetés!

És a fülkorrekció betiltását sem támogatom.

De vannak benne értelmes dolgok, csak azok Magyarországon nem kivitelezhetőek...

2011. máj. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
Jogos a szájkosár,régen is volt ilyen rendelkezés. A fülcsonkítás pedig egy ostoba állatkínzás.
2011. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Nekem reálisnak tűnik. Ha nem chipezteted a kutyád és elveszik v megkerül v nem, ha nem ivartalanítod a kiskutyák mehetnek menhelyre, és itt most a fiú kutyásokra gondolok, neked csak kiszökött két napra, neki meg 30 kölyök, 4 nősténytől...

A többi is reálisnak látszik ez a fülvágás meg....a mi fülünket se vágatják hegyesre mert az olyan menő volt...

Összességében értelmesnek tűnik.

2011. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Én még beletenném, hogy törzskönyv nélküli kutyákat nem lehet pároztatni, ha mégis, minimum 200.000 ft büntetés.
2011. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne jó dolog, meg nem újszerű dolgok ezek. Sok minden már volt régen is.
2011. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Vannak benne jó dolgok, a probléma ismét az, hogy nem lesznek betartatva. A póráz, szájkosár témakörhöz annyit, hogy a kijelölt futtatók kivételével vagy minden kutyára szájkosár és póráz kötelezettséget szabnék mérettől fajtától függetlenül, vagy csak ez nyilván bonyolultabb lenne engedelmességi, illetve viselkedés vizsgához kötném, mondjuk évente megújítandó valamekkora összegért - aki nem akar rá áldozni, illetve a "bukottaknak" automatikusan póráz szájkosár.

Pl herótom van attól, hogy az én pórázon tartott, szájpántot viselő kutyámat (mert egyébként megbüntetnek a közterületesek) állandóan "terrorizálják" a a pici, agresszív, pórázt sosem látott, rosszul szocializált kutyák.

2011. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Én amúgy a szájkosras dolgot jónak tartom, csak nem minden esetben. Azt mondanám, h jó lenne ha minden gazdának lenne annyi önkritikája h tudja h a többi kutyára és emberre nézve ne jelentsen veszélyt a kutyája. Én pl szívesen sétáltatom pórázon a cicámat, de mióta lakótelepre költöztünk nem merem a neveletlen dögök miatt, akiken nincs póráz.
2011. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát, vannak benne jó dolgok, szükség lenne ezekre a szabályozásokra, csak nem tarthatóak be. Én a halakhoz értek, ez a téma több sebből is vérzik. 30 liter a minimum akvárium méret, oké, de azért érezhető, hogy egy cápának ez kevés. Minden fajnak megvan a minimális élettere. Meghát ki megy be és ellenőrzi, hogy ki miben tartja szerencsétleneket? A tükrös dolog... Ki fog feljelenteni, ha tükröt tartok a halam elé? Senki. Meg amúgy a folyamatos tükrörkép vagy a másik hím tényleg stresszt okoz, de néha-néha meg kell a halnak, hogy megmozgassa magát. Az a baj ezekkel a törvényekkel, hogy az emberi hülyeséget nem tudják leszabályozni. Bármit írnak is elő, annál, aki nem normális, ugyan úgy szenvedni fognak az állatok. Az olyan dolgokra kellene fektetni a hangsúlyt, ami valóan büntethető és azt tényleg durván büntetni is.
2011. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23.46 igazad van, de azért az is valami, h nem lesznek 10-11 literes akváriumok,a miket tele raknak guppikkal meg plattikkal azt csodálkoznak, miért hullanak. Az emberi hülyeséget nem lehet korlátozni, de azért meg lehet próbálni...
2011. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én minden pontjával egyet értek.
2011. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!