Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz lábra való ügetés jó...

Rossz lábra való ügetés jó valamire?

Figyelt kérdés
Vegyük azt alapul, hogy a ló lábai egészségesek, így direkt egyiket sem kell tehermentesíteni. Mire jó, hogy belső lábra ül le a lovas? Nyilván nem a harmadik óráját vevő tapasztalatlan lovasról beszélünk, hanem akár tizenéve lovagló emberekről. Könnyebb megfogni a lovat, vagy lenyugtatni, ha még ráterhel a belső lábára, vagy mi?
2012. febr. 18. 19:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez meg a másik. Nem törvényszerű h a másik láb is lerokkan max az emberi hülyeség miatt. De ha nagyon dolgozni akarsz vele akkor inkább a futószár, ott legalább nem kap akkora terhelést hogyha nem ülsz rajta. És egy olyan lovat ami laborált vagy hosszabb időre kiesett a munkából azt amúgy is futószárazással kell visszaállítani a munkába nem pedig egyből ráülni.
2012. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Írtam valahol, hogy egyből rá lehet ülni? Nem. Azt írtam, hogy többnyire a másik kézre ajánlott futószárazni, ám előbb-utóbb eljön az idő, hogy rá lehet ülni. Az sem törvényszerű, hogy a másik lába lerokkan, de hosszú ideig tartó lábadozásnál benne van a pakliban, és nem a lovaglás miatt, hanem mert a ló maga terheli túl.


Amúgy a magam részéről soha nem ültem a sántaság legkisebb jelét mutató, illetve lábproblémákkal rendelkező lovon és nem is fogok.

2012. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!