Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó valamire az összeszedetlen...

Jó valamire az összeszedetlen lovaglás?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam, hogy ügetés végén odadobom szinte a szárat a lovamnak, hogy hogy megy. Nem csinált semmit, ügetett szépen, de nem jól. Vagyis botladozott sokszor, és úgy éreztem, hogy bármelyik lépésnél pofára eshetünk. Jó ez valamire? A fejét is teszegette le, szóval tényleg olyan nyögve-nyelős "vonszolom magam" dolog volt. Westernben így lovagolják a lovakat? Vagy ez csak látszat? Jó ez valamire?
2012. febr. 17. 15:16
1 2
 1/11 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Semmire nem jó.


Az összeszedettség, illetve a száron állás próbálja, ha vágtában a sörényélen előre nyúlva meglazítod a szárakat és a ló a tartásába megmarad, illetve lépésben a szárakat kirágatva a zabla után nyúl.

Ha a ló már olyan magasan képzett (=nehéz osztály), hogy iskolaegyensúlyban van akkor szinte szár nélkül is megtartja a megfelelő tartást.


Tévedés azt hinni, hogy a westernlovak nincsenek összeszedve. Igaz, lenn van a fejük, de lábukkal mélyen súlypont alá lépnek. Náluk nincs szükség arra, hogy a zablásra olyan mértékben támaszkodjanak, mint az angolban lovagolt lovak, hiszen őket a szárral és nem a zablával irányítják (a testsúly és a csizmasegítségek mellett természetesen). Nagyon is összeszedettek, csak más tartásban.

2012. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Okés, így már értem:) Köszi!
2012. febr. 17. 16:18
 3/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Gondoltam linkelek neked egy reining videót, hogy lásd miről beszélek ha azt mondom, a western nem a szárlógatva kavirnyázást jelenti. :)

http://www.youtube.com/watch?v=uoKOfuM2xAQ&feature=related

2012. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen nos, eléggé nincs a lovadnak állóképessége ha laza száron botladozik. Nem kell hogy mindig szárba legyen fogva. Edzések végén én szoktam, hagyni sőt kell is hagyni, hogy úgymond lelépje és leügesse magát hosszú száron, mégpedig azért, hogy kinyújthassa magát és ellazuljon a háta.
2012. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, bár én mindig csak lépésben adom oda a szárat és mozgatom le a lovat a munka végeztével. Viszont a botladozásnak semmi köze az "állóképességhez".
2012. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az összeszedettség nélküli lovaglás max utazásra jó.


A wescoba is össze van szedve a ló csak másképp. Egyer nézz meg profi wescosokat, vagy menj el egy edzésükre nézőnek, sokat lehet belőle tanulni.

Az, hogy az általad lovagolt ló botladozik lehet egyéni probléma, ha én odadobom a szárat a lovamnak, akkor sem botladozik.

2012. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oké, nem kell levenni a fejem, megértettem, hogy a western lovak is össze vannak szedve.


Akkor már csak egy kérdés: Ha nem szabad botlania hosszú száron a lónak ügetésben, akkor miért tanácsolja mindenki azt, hogy ha botlik a ló, akkor lovagoljuk szárra, és hajtsuk, hajtsuk, hajtsuk?

2012. febr. 18. 15:07
 8/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerintem senki nem vette le a fejed. :)


Azért mert ha összeszeded a lovat vagy legalábbis csinálsz vele néhány félfelvételt akkor az alapból az elején lévő súly egy részét a hátsó lábaira helyezi. Érdemes figyelni a patákra is, ha túlnőttek akkor is botladozhat. De nem csak a botlás miatt lovagoljuk szárra a lovat, hanem mert az mindennek az alapja, anélkül lovaglásról nem is igazán beszélhetünk.

2012. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A botladozásnak dehogynem van köze az állóképességhez. Nekem a lovam akkor se botlik most már meg ha oda van dobva neki a szár. Másrészt mivel a ló nem teherhordásra lett teremtve és a hátizmai nem erre vannak, kétségtelenül szükség van összeszedettségre ahhoz, hogy a hátsó lábaival maga alá tudjon lépni és a hátulját használja. De ha nincsen száron attól még a lónak nem kell egyből felbuknia , vagy ha úgy jobban tetszik botladoznia. A fejét azért teszegette le mert kezdett ellazulni és kinyújtózni. És igen, ezt csak a lovaglás végén érdemes csinálni (angol stílusban) mert ha közben oda dobjuk neki az összes szárat akkor nagyon nehéz visszalovagolni, mert azt gondolja vége az edzésnek lehet lazítani. Ha a lónak van állóképessége nem fog botladozni (bocsánat ha esetleg más szót akartok használni erre de én ezt használom). Láttál te már lovasíjászatban lovat botladozni? Nem , pedig ott sincs szó westernről, sőt jó esetben semmilyen kantár nincs a lovon, mégse esnek hasra. Na mindegy, ez nem lényeg. Az a lényeg, hogy ilyenkor a lovad ellazul és ellazítja az eddig keretben tartott izmait.
2012. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó, de más ha a ló mindig úgy van lovagolva, hogy akár kantár nélkül is normálisan kell menjen, akkor úgy szokja meg. De ha mindig szárra van lovagolva, és folyamatosan úgy megy, akkor nyilván neki is bezavar, hogy hirtelen "semmi kontroll" nincs felette..
2012. febr. 18. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!