Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mit csináljak? Hogy...

Most mit csináljak? Hogy értessem meg oktatómmal, hogy a parelli nem hülyeség és, hogy ennek a lónak ez egy jó kezdet lenne?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy én szeretnék egy, az én szívemhez legközelebb álló lóval Parellizni. Már egy éve együtt dolgozunk és egészen jók vagyunk de még kén egy kis bizalomépítő tréning az emberek felé és felém főleg. Kitaláltam ezt a Parellizést, mert ez jó móka is egyúttal és komoly áttörés lehet ennek a lónak az életében. De van egy bökkenő. Az oktatóm. Ő tipikus "angol lovas" aki szerint ez marhaság, és csak időpocsékolás. Szerinte ennek a lónak nem kell más csak erélyes bánásmód, pálca, sarkantyú, a szárakat feszesen tartani és lovagolni előre. Ez oké, néhány dolog igaz. Ezzel a lóval erélyesen kell bánni, de nem hiszem, hogy úgy bármit el lehet egy bizalmatlan lóban, hogy pálcával ütjük és sarkantyúval böködjük. Egyszerűen nem engedi, hogy parellizzek vele, pedig ez szerintem egy nagyon jó dolog lenne. Ez a ló már 5 éve itt sínylődik, úgy hogy senki még csak rá nem vetett egy kedves pillantást és csak verést kapott. Nem tudom, hogy értessem meg oktatómmal, hogy a szabadidomítás és a parelli épp olyan hatásos mint az angol stílusa?
2012. febr. 24. 20:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy ne akard meggyőzni és rábeszélni!!! Elvégre Ö az oktatód és nem pedig fordítva. És mellékesen megjegyzem ,hogy igaza van az oktatódnak és szerintem egy kicsit eltúlzod ezt a pálcázást+ bökdösést.Lehet , hogy neked ennyit jelent az idomítás de jobb helyeken nem így mennek a dolgok.
2012. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ömm szerintem meg te nem érted. Úgy gondolja akkor jobban fog menni és jobban össze szokunk ha kap tőlem egy rakás pálcázást és ennek tetejébe vegyek fel egy sarkantyút és azzal is bökdössem meg határozottan. Én tudom, és ezt senki nem fogja megváltoztatni bennem, hogy ez nem megoldás. Ennek a lónak a szívéhez nem ez a kulcs. Lehet, hogy ez sok lónál beválik, de ő egyre mélyebbre süllyeszti a bizalmat az egész világ felé. Szerintem jobb helyeken, engedik a lovast kibontakozni!
2012. febr. 24. 20:42
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha te ilyen szakképzett vagy minek neked oktató? Egyébként a loval való sikerek eléréséhez nélkülözhetetlen az oktató és a tanítvány kölcsönös bizalma egymás iránt. Ha te ennyire nem hiszel abban , hogy az edződ jót mond és felülbírálod akkor gondolkozz el rajta , hogy érdemes -e a továbbiakban együtt dolgoznod vele. Egyébként csak jobban tudja már nem? Vagy tévedek?
2012. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Persze és én sok mindenbe egyet is értek vele. De az már túlzás, hogy egy elrontott lóból így kéne kihúzni a bizalmat. Én megmondtam, neki, hogy nem fogok sarkantyút felvenni. Egyszer csak felvettem. Lehet, most hülyének vagy gyengének fogtok tartani, de zokogva szálltam le a lóról, hogy én többet az életbe nem veszek sarkantyút, mert vagy megoldom anélkül is hogy haladjon előre vagy azzal se fogom megoldni. Igazam lett. Sikerült az ősz végére úgy vágtáznunk, hogy mindenki állt és nézett. Pálca. Na igen, ez az amit sokszor segítségül kellett vennem, de jóval kevesebbszer mint amennyit az edzőm javasolt. Rájöttem, hogy lelkesíteni kell nem pálcával verni. Még, most is használom, mert néha el kell amikor makacskodik, de nem szándékozom eltompítani vele a lovat ennél is jobban mint ahogy már el van. Igen, neki sok tapasztalata van és sokkal többet tud nálam. Egyébként, mindenkinek szüksége van oktatóra. Mindenkinek, még a világlovasoknál is ott áll az edző az edzéseken. Sok mindent ő mutatott meg de a legtöbbet még is magamtól tanultam és a lótól. És nem egy fejvesztett szabad idomító vagyok aki csak abban hisz, hogy a lónak a szájába márpedig nem szabad zablát dugni. Én angol lovas vagyok, de nem hiszem, hogy akkora lelki trauma lenne, neki ha nyáron egy kicsit "barátkoznék és a játszanék" a lóval.
2012. febr. 24. 20:58
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem tudom, akkor próbálj leülni beszélni vele hátha belemegy:) Azt ugye tudod, hogy a sarkantyú nem az előrehajtást szolgálja?:)
2012. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Ne is haragudj, de ha ennyire a természetes lókiképzés híve vagy, ennyire lóközpontúnak vallod magad, akkor mit keresel még annál az edzőnél?! Szerintem aki igazán toleráns a lovak iránt, az nem marad ilyen sok ideig olyan embernél, akinek az oktatása számára nem megfelelő bánásmódú. Ennek azonban már az első vagy a második edzés alkalmával ki kellett derülnie...
2012. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Parelli maga is beszél arról, hogy nem a technika a lényeg, hanem a mögöttes tartalom. És itt a baj, ugyanis neked gőzöd nincs a tartalomról, csak ész nélkül akarsz majmolni másokat...

Én pl megcsinálom neked egy ostorral is ugyanazt (maximum kicsit lassabban), mint egy répabottal, mert tudom mit csinálok, de megcsinálom akár egy botra kötött cipőfűzővel is. Magyarul ha értenél hozzá, akkor a jelenlegi angol stílusban és képes volnál burkoltan foglalkozni vele. Itt nem az edzőt kell győzködni, neked kéne tanulni még jópár dolgot. Teszem azt mondjuk a pálcával nem kell csapkodni a lovat, hiszen rég kialakult rá egy feltételes reflex. Ha megpöckölöd vele tökéletesen felfogja, mint negatív megerősítést.

2012. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

Én a helyedben lovardát váltanék. Legyen bármilyen tapasztalt és képzett az oktató, ha nem képes sarkantyú és verés nélkül, laza szárral lovat nevelni, akkor nem érdemes erre a munkára. Nem vagyok egy nagy parellis (bár alapszinten érdekel a téma), angol stílusban lovagolok. Egy olyan edző, aki a sarkantyút és a szárat használja büntetésre ugyan azt érdemli, amit a lova kap tőle. A leírásod alapján olyan embernek tűnik, akit lehetetlen meggyőzni. Ne is próbálkozz vele; minden szakágban és stílusban vannak ilyen emberek, akik annyira ragaszkodnak a saját igazukhoz, hogy beszélni sem lehet velük a témáról.

Én már rengeteg lókínzó módszerről hallottam már, amiktől égnek állt a hajam. Pl: ha a ló száját tépem, akkor nem fog tudni bakolni - ezt meglepő módon egy 10 éves tapasztalattal rendelkező oktató mondta. Szóval nem kell bedőlni az ilyesminek, válts lovardát és ha van rá esély vidd magaddal a lovat is.

2012. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem a te lovad ugye? Ha semmi közöd nincs hozzá akkor még is mit mondjunk? Ha nem tetszik ahogy oktat az oktató akkor el lehet menni egy másik loviba oszt' csőő

Én szivem szerint UTÁLOM a parellit, mert az elején tettszett ki is próbáltam (birka lóhoz való nem az enyémhez) de nem tettszett én meg rögzött csikós vagyok.. de inkább angol mint szi-ás..

Sehogy ne akard meggyőzni az ő lova úgy neveli ahogy jól esik neki.

2012. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Na jól le lettél hurrogva. De végülis, ha nem a te lovad, sok beleszólásod nincs. Beszéld meg vele, hogy ha x időn belül nem érsz el a parellivel a lónál semmit, akkor beletörődsz. Vagy beletörődsz abba, hogy még ennyi engedményt se ad vagy elmész máshova. Azt hiszem több lehetőség nincs.
2012. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!