Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mit csináljak? Hogy...

Most mit csináljak? Hogy értessem meg oktatómmal, hogy a parelli nem hülyeség és, hogy ennek a lónak ez egy jó kezdet lenne?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy én szeretnék egy, az én szívemhez legközelebb álló lóval Parellizni. Már egy éve együtt dolgozunk és egészen jók vagyunk de még kén egy kis bizalomépítő tréning az emberek felé és felém főleg. Kitaláltam ezt a Parellizést, mert ez jó móka is egyúttal és komoly áttörés lehet ennek a lónak az életében. De van egy bökkenő. Az oktatóm. Ő tipikus "angol lovas" aki szerint ez marhaság, és csak időpocsékolás. Szerinte ennek a lónak nem kell más csak erélyes bánásmód, pálca, sarkantyú, a szárakat feszesen tartani és lovagolni előre. Ez oké, néhány dolog igaz. Ezzel a lóval erélyesen kell bánni, de nem hiszem, hogy úgy bármit el lehet egy bizalmatlan lóban, hogy pálcával ütjük és sarkantyúval böködjük. Egyszerűen nem engedi, hogy parellizzek vele, pedig ez szerintem egy nagyon jó dolog lenne. Ez a ló már 5 éve itt sínylődik, úgy hogy senki még csak rá nem vetett egy kedves pillantást és csak verést kapott. Nem tudom, hogy értessem meg oktatómmal, hogy a szabadidomítás és a parelli épp olyan hatásos mint az angol stílusa?
2012. febr. 24. 20:25
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Csak játék lenne. Nem komoly idomítás. :) De köszönöm!
2012. febr. 25. 19:58
 22/22 anonim ***** válasza:
83%

Úgy szeretem amikor olyan emberek adnak tanácsot, akiknek fogalmuk sincsen semmiről :) (tisztelet a mindig jelen lévő kivételeknek)

Már bocsánat, de a lóval (vagy kutyával, macskával, hörcsöggel, bármilyen háziállattal) való játék mióta igényel különlegesen profi szintű tudást? Nem tudom, én képes vagyok mindenféle kutya-idomító könyv nélkül is játszani a kutyámmal, sőt, miután három éve együtt vagyunk, vettem egy könyvet is ÉS kipróbáltam a benne szereplő, tanító célzatú játékokat. Továbbra is sétáltunk, tanultuk az alap parancsokat, ÉS mellette játszottunk. Végül pedig sikerült elérnem, hogy póráz nélkül sétáljon mellettem, szánkót húzzon, üljön, feküdnöm, stb... és nem, nem rontottam el.


És aki mást képzel, hát azt most megdöbbentem, hogy a lóval való játék sem alapszik máson, és igen is, a földről való játékok, és a rendes angol lovaglás megfér egymás mellett. Nem kell neki trükköket tanítani, és abban is igaza van annak, aki mondja - több éves együttléttel, közöz munkával ugyanezt el lehet érni. De miért ne iktathatnánk be közbe egy kis játékot is?


Sajnálom, hogy ennyire elfajult a parelli-angol stílus közötti ellentét. ÉN IS lovagolok, nyereggel, kantárral, és szinte mindig van nálam pálca is, de alig használom. Mellette azonban tisztelem a Parellit, valamint az összes többi szabadidomítást, mert az ismerőseim között is rengeteg ezzel foglalkozó van (és nem kis tizenkét évesekre gondolok, mielőtt még valaki lehurrogna, hanem felnőtt emberekre), és fantasztikus eredményeket értek el vele.

Mert igen is, amíg nem tépjük a száját, nem ostorozzuk, nem éheztetjük, kínozzuk, szúrjuk szét az oldalát sarkantyúval, addig miért probléma, ha másra is képezzük a lovunkat?...

2012. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!