Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lesz egy ló agresszív?...

Mitől lesz egy ló agresszív? Hogy lehet kinevelni belőle ezt a rossz viselkedésformát?

Figyelt kérdés
Légyszi minden lehetőséget írjatok le ami csak eszetekbe jut az agresszív viselkedés okairól, mert meg akarom tudni és az alapján akarok elindulni, hogy az enyém miért olyan amilyen. Az enyém miért "kezdi minden napját bal lábbal"... ha esetleg tudjátok, hogy hogy lehet belőle kinevelni akkor azt is leírhatjátok. :) Előre is köszönöm a (normális) válaszokat! :)
2012. febr. 26. 17:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem az egyik ami nagyon zavarja ha semmi nem történik, ha csak úgy megállok és nem nézek rá, vagy pont ránézek, de nem csinálok semmit. Na ilyenkor nagyon be tud dühösödni." - ez is elég aggasztó viselkedés. Így látatlanban nehéz meghatározni, de szerintem ez a ló egyértelműen saját magát tartja vezérnek veled szemben. Azaz, mint egy ménesvezető nem engedi közel magához a beosztottjait. Ha pedig ránézel, az még súlyosabb hibának tekinti, ezért megpróbál elkergetni, mert az ő szemében te megsérted a magán szféráját. Azt írtad, hogy szerinted nincs az életében egy biztos pont, szerintem viszont ezt a szerepet önmaga tölti be.

Gyűlölöm a lovakat bántalmazni, ha ilyen helyzetbe kényszerülök sokszor van lelkiismeret furdalásom és ha megsérül miattam még el is sírom magam. Utálom ezt mondani neked, de ez esetben drasztikus eszközökhöz kell nyúlnod. Nem lesz elég egy vagy két pofon, igenis a pálcát kell használnod és el kell érned hogy a jelzésedre azonnal eltávolodjon tőled. Ha te megközelíted, neki kell helyet adnia és nem fél óra nyüglődés után, hanem abban a pillanatban. Legutóbb azt írtam, hogy nem ajánlom a parellit, most viszont azt mondom keress egy szakembert - ne egy hobby parellist. Nem vagyok túl ismerős a témában, de egy 20-30 éves tapasztalattal rendelkező parellis - aki nem riad vissza sem a feszítőzablától, sem a sarkantyútól (mert lehet őket fájdalommentesen is használni) - a segítségedre lehet.

2012. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az van, amit az utolsó írt.

A mi lovunk is ilyen, sőt rosszabb, karámban nekimegy az embernek, támad.

Régen, amikor egyedül volt jött, bújt a fenekembe, kenyérre lehetett kenni, aztán jött két ló bértartásba. Azóta, teljesen kicserélték. Az addigi rangsorunk felborult, mert ugye, ő lejátszotta a másik két lóval, hogy ő a góré, velem viszont nem. Néha meglegyintem, amikor nagyon pofátlan és tényleg rossz újra és újra megütni, hogy hé haver én feletted állok.

Mikor meg akarom fogni és kinn van a többi ló is, akkor cselezni kell, mert nekiront az embernek, viszont, ha egyedül van kint, akkor simán meg lehet fogni. Mellesleg ha megfogtad, onnantól a világ legaranyosabb lova, egy rossz mozdulata nincs, még sunyítás se.


Bizony szerintem is a tisztelet hiánya a fő probléma. Új környezet, új emberek is okozhatja (eddigi rangsor megbomlása), nem csak bántalmazás. Az meg a ló temperamentumától függ mennyire durvul a helyzet, van amelyik csak enyhén szívat (pl fellök), de van amelyik neked megy rád rúg, megharap.

2012. febr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem nem én etetem, viszont ha oda akarok neki adni egy répát akkor előtte kapál aztán sunyít végül csipked. Nem tudom, lehet egyrészt még a tisztelet hiányával is vannak gondok. Általában helyet ad, főleg nyáron mert akkor nap mint nap mozgatva van, de ilyenkor télen amiatt, hogy teli van sokkal agresszívabb. Mit javasoltok? Fogjak pálcát és azzal idomítsam rendre?? De nem akarom, hogy a pálcáról rossz dolog rögződjön be. DE igen, valszeg ez is egy dolog lesz. Szóval azt mondjátok, hogy ezekből az infókból az derül ki főleg, hogy ő ilyen domináns fajta?? Értem akkor ehhez is fogok igazodni! :)
2012. febr. 27. 10:03
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem azt mondjuk, hogy fogd a pálcát és aztán üsd, ahol éred, hanem következetesnek kell lenni. Ha csipked, akkor meglegyinted és határozottan rászólsz, akkor is, ha követelőzik. Csak akkor adj neki répát, ha nyugodtan megáll, jutalmazás legyen belőle, ne pedig az, hogy kierőszakolja tőled.

Ha meg akar harapni adj neki egy maflást, amekkorát bírsz.


A ménesben a rangsorban felül álló ló sem tűri el, ha az alatta lévő szemtelenkedik, hát te se tűrd. Én is rúgtam már hasba a lovat, mert nem tudta hol a határ, de a büntetésem mindig egyszeri és szóban is megerősített. Párszor sajna el kell játszani, de ha következetes vagy később elég lesz rászólnod.

Nem vagyok híve az erőszaknak, viszont a természetességnek annál inkább, csak annyira bánthatom a lovat, amennyire ő engem. Ló és ember közt lehet barátság, de sose lesznek egy szinten, valamelyik mindig feljebb áll, jobb esetben az ember.

2012. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mi értesz azon, hogy meglegyinteni??
2012. febr. 28. 14:19
 16/19 anonim ***** válasza:
Az én szótáramban az a szájonvágás, persze nem túl erősen, csak jelzés szinten hogy" hé haver ezt nem kéne". Utána már elég csak felmutatnod az ujjad, ahogy a rossz gyerekeknek szokás. A ló nem buta, hamar összekapcsolja a dolgokat, és amúgy is tudja mikor rosszalkodik. Múltkor az enyém is kicsit erőszakosabban követelőzött picit megfeddtem érte, de amikor jól viselkedett egyből megdicsértem utána egész nap bújt a seggembe, hogy a kedvembe járjon.
2012. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
ja értem :) Szóval akkor nem pálcával! :) OKé, köszönöm! :) És a többieknek is!
2012. febr. 28. 19:57
 18/19 x) ***** válasza:

Szerintem meg a mozgás hiánya a gond. Rengeteg lónál észrevettem már. Az én lovam is csinálja mostanság, mert keveset mozog. Amikor csak lehet engedd ki szaladgálni és jól hajts meg. Ha majd kitombolja magát olyan lesz mint egy kezesbárány. Ha meg csipked akkor igen is oda kell ütni, de előtte mindig figyelmeztesd hogy magától jöjjön rá hogy nem szabad. Mondjuk told el a fejét vagy szólj rá határozottan, és ha tovább csinálja akkor legyints meg kicsit. Nem túl erősen, de határozottan. Ha abbahagyja jutalmazd meg.

És kaphatna kevesebb zabot is mert attól nő a mozgásigénye és zizi lesz.

2012. febr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom meghajtani már próbáltam. Most mondjátok, hogy nem vagyok elég határozott pedig határozott vagyok én, másik lovak már kiszaladnak a világból, de ő... Azt szoktam csinálni, hogy én is futok a karám mellett és ő is fut a karámon belül, ilyenkor vágtázik, bakol, csavargatja a fejét nagyon jól érzi magát. Egy bökkenő van. Mivel csúszik a karám a sártól ezért nagyon félek, hogy lesántul, vagy valami. Szerintem is az egyik oka a mozgás hiánya. Na majd tavasszal4 :)) Mindenkinek köszönöm! :)
2012. febr. 29. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!