Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha a lovam...

Mit csináljak ha a lovam meghajláskor ki akarja kapni a lábát a kezemből?

Figyelt kérdés
Csak répatornázni tudok vele, de megszeretném tanítani neki meghajlást, de mindig kikapja a lábát a kezemből.
2012. márc. 4. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet, unja, hogy hülyeségeket csináltatsz vele...

"Répatorna" erről meg valami egész más jutott eszembe :DD

2012. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam vele hülyeségeket csinálni, éppen, hogy nem szoktam vele semmit se csinálni. Most kezdtük még, lehet, hogy azért? Minden ló így kezdi?
2012. márc. 4. 10:16
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Miért kellene meghajolnia? Nem színész ez, hanem ló. Ülni kell a hátán, és lovagolni, nem pedig trükköket tanítani neki.

Csak azért, mert most ez az új "divat", hogy tizenéves kislányok majmot csinálnak a lovukból, attól még nem kell feltétlenül beállni a sorba!

A lovat megülni kell, lovagolni kell, nem pedig bohócot csinálni belőle! Egyáltalán, mi a csuda az a "répatorna"? 10 éve lovagolok, de esküszöm, ilyet még soha az életben nem hallottam...


Lovagoljál vele, és ne butaságokra tanítsd! Lehet a lovat idomítani normális keretek között, de hacsak nem cirkuszi lovat akarsz belőle nevelni, akkor ne akard meghajoltatni.

Ha olyan állatot akarsz, ami trükköket csinál neked, vegyél egy kutyát! Az majd leül meg lefekszik neked vezényszóra, sőt, visszahozza a botot is...


Könyörgöm, szokjatok már le erről a trükktanításról! Ezek lovak, és nem cirkuszi majmok, ti pedig sem Patt Parelli, sem Monty Roberts nem vagytok! Ők értenek hozzá. Ti nem.


Erről ennyit.

2012. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

Ja! Szóval mi nem értünk az ilyenekhez, ne is próbáljunk, ne is értsünk ugye?? -.-

Patt Parelli, sem Monty Roberts nem úgy jött ki az anyjából hogy lovakat tanított trükkökre...:DD

Az viszont igaz hogy ha nem értesz hozzá akkor valaki olyannal csináld még aki már csinált ilyet, és meg tud rá tanítani. Amúgy ez nem hülyeség, bár van egy határ ami után tényleg bohóc lesz a lóból, de a csikósok is ültettét fektették a lovaikat!

2012. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első 2 válaszolónak igaza van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy tök jó, hogy engem például nem érdekel a véleményetek erről a dologról. Van az hogy lovagolod és berakod a karámba és el van intézve a mai lovaglás is. De miven ha valaki több időt akar tölteni a lovával és nem nyeregben akar még időt tölteni, hanem foglalkozni akar a lóval földőr. A vakarászáson kívül én szeretnék kipróbálni több dolgot, és ha ilyen formája véleménnyel vagytok azt tartsátok meg magatoknak, mert egyáltalán nem a kérdésre válaszoltál, és nincs szükségem a mártírkodásaitokra, mert nem itt fogjátok megváltani a világot. Szóval ha egy értelmes mondat nem jön ki a kezedből akkor inkább ne is írj semmit! Köszöntem szépen!
2012. márc. 4. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen.
2012. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Úgy utálom hogy az emberek csak szapulni tudják egymást neten...-.-

"hülye vagy, hülyeséget csinálsz..." Mert én jobban tudom Kapitányok válaszai/kommentei.

Asszem 3. válaszoló.

2012. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor mindenki mindenkivel foglalkozik?? Mert nem a véleményeteket kérdeztem.
2012. márc. 4. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Okééé...xD

Szerintem azért mert nem tudja hogy mit akarsz vele. Próbáld megnyugtatni, beszélni hozzá és fokozatosan meghajoltatni, ha elsőre nem kapja ki a lábát a kezedből mikor megpróbálod, akkor te engedd el, és dicsérd meg. Azután megint kicsit többet!jobban hagyja lehajoltatni magát, ugyan úgy engedd, gart neki. Nyugalom, és sok-sok gyakorlás. :) Én így csinálnám.:D

2012. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!