Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg-ló kérdés?

Nyereg-ló kérdés?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy 29"-es markamrájú, 18"-as ülőfelületű nyerget. De igazából én ezekkel a számokkal nem vagyok tisztában.

Tudnátok segíteni, hogy vajon jó-e nekem ez a nyereg?


Lovamnak elég magas a marja. Nagyon magas, de mondjuk használok így is nyeregemelőt. Sajnos azt nem tudom, hogy a mostani nyergünk milyen méretekkel rendelkezik. De nem tudom, hogy nagyon magas marú lóhoz jó-e a 29"-es markamrájú nyereg.


A másik fele, hogy ketten lovagoljuk a pacit, egyik lovasa 60, másik 80 kg. Alkalmas nekünk a 18"-as ülőfelület?


2012. márc. 5. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudnánk segíteni... Ezek az adatok semmitmondóak, tényleg csak méretet adnak meg, ettől függetlenül a nyereg még akármilyen kialakítású lehet. Ki kell próbálni.
2012. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a 18-as ülőfelület az kb a legnagyobb, a 60 kg-osnak lehet h kicsit nagy lesz.

Marra meg érdemes felpróbálni. Használtan vagy lovasboltból nézted ki?

2012. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18" ülőfelület elég nagy. Igazából látni kell a nyerget illetve ki kell próbálni a lovon.
2012. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 18-as ülőfelület az tényleg nagy, bár igazából a lovas alakjától is függ, de egy 17-esnek illene elégnek lennie :)


A nyerget pedig mindentől függetlenül érdemes rápróbálni a pacira, a lovasnak is lovagolni egyet benne, hogy kiderüljön, jól illeszkedik-e a hátra, marra, valamint a lovas is kényelmesnek véli-e.

2012. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Használtan néztem ki, az a gond. Nem tudom rápróbálni... legfeljebb megvenni, és ha nem jó, akkor eladni...


De akkor szerintetek érdemes lenne megvenni? (Nem kerül egy vagyonba, szóval nem százezer kidobása az ablakon.) De van esély rá, hogy jó lehet?

2012. márc. 6. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Van esély rá :)

Az eladóval nem tudtok megegyezni egy adás-vételi szerződésben, hogy abban az esetben, ha nem jó a nyereg, mondjuk 3 napon belül értesítened kell őt, és köteles visszacserélni?

2012. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!