Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Távlovagláshoz milyen nyerget...

Távlovagláshoz milyen nyerget ajánlotok?

Figyelt kérdés

[link]


vagy esetleg:


[link]


jó lehet valamelyik?



2012. febr. 15. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez mind a kettő vacak. Ott keződik, hogy váz nélkül nyerget nem igazán használnak távlovazásra, hiszen a váznak igen fontos feladata a súly eloszlatása a ló hátán a lehető legnagyobb kényelmet biztosítva neki, ami hosszú távon életbevágó. A váz nélkül nyereg a lovasnak nagyon kényelmes, a lónak nem!

A második meg szerintem túlárazott, de egyébként túranyereg és nem távlovas - a különbség itt is a vele megtehető távban van, hosszútávon megint kényelmetlen lehet a lónak, bár az elsőnél még így is sokkal jobb.

Távlovas nyergeket olyan 200 körül vesztegetnek, nekem mondjuk a podium nyerget nagyon bejönnek, bár elismerem, nem sok egyéb típust próbáltam ki, mellesleg nem is nagy nálunk a választék...

2012. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Egy új nyereg 70 ezerért valóban nem éri meg, mert ennyiért elég gyenge a minősége, ám ugyan ebben az árban nagyon szuper használt nyergeket lehet venni.


Nem tudom mennyire gondolod komolyan a távlovaglást és mennyi pénzed van rá. Ha csak hobbiról van szó válassz egy jól párnázott, kényelmes, lovarda való univerzális nyerget.

2012. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
érdemes lenne használtan venned egy bock nyerget, örök életűek, a ló számára kényelmesek hosszú távon.
2012. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


ez jobb választás lenne?

2012. febr. 15. 11:32
 5/10 A kérdező kommentje:

esetleg?

[link]

2012. febr. 15. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Távlovira nagyon jók a Podium nyergek: [link]


Amit linkeltél a kérdésben 2.ra az pl túranyereg és nem távlovas.

2012. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem olyan van amit másodszorra linkeltél a kérdésnél. ( [link] . Igaz én használtam vettem de nagyon keveset volt használva mert az illető inkább ugratott.

Nagyon kényelmes, a lovamra is jól illeszkedik. Nekem bevált! Ha azt választod, lehet , hogy tudok neked segíteni egy használtat találni , olcsóbban. Ha úgy gondolod írj privátot! :-)

2012. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Mindkét nyereg szuper, de igazából nem értem a kérdést. Mennyit szánsz nyeregre? Mert amiket linkeltél az cirka 200.000 Ft, ami a kérdésben van az meg 70.000. Ha van pénzed rá hogy jön a képbe az olcsó, márkátlan nyereg?
2012. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Neizer féle távlovas nyergeket. Abba az árkategóriába, amiket itt linkelgettél, bőven belefér. Vagy vegyél akár használtan egy márkás univerzális nyerget, az is tökéletes.

Még valami: nem tudom, hány éves vagy és hány kiló, ha 14 alatt, akkor úgyis csak kísérőlovassal mehetsz, meg hosszú távon nem is. Ha már mehetsz egyedül és hosszabb távban gondolkodsz, akkor a súly se mindegy. Van egy minimum súly, amit a lónak vinnie kell, ez 75kg. Nyereggel, nyeregalátéttel együtt ennyinek kell lenned. Nekem ez borzasztóan nehezen szokott sikerülni, így nem mindegy, milyen nyerget választok. A könnyű Wintec nyergem, amit imádok meg a ló is, nem jöhet szóba, mert nem vagyok meg annyi kiló. Ha viszont nagyobb súly vagy, akkor a könnyebb nyergek között válogass, mert az se mindegy a lónak, hány kilót visz mondjuk 100km-en.

2012. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rebce ***** válasza:

Nem vagyok otthon a távlovaglásban, de ott a lényeg az, hogy megfelelő súlyelosztással ne terhelje túl a lovat és mind a lovasnak, mind a lónak kényelmes legyen, nem?

És persze mielőtt megveszed, meg kell róla győződnöd, hogy jól fekszik a lovad hátára, különben hiába hiper-szuper, ha nem fekszik fel rendesen fel fogja törni a ló hátát...

2012. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!