Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány év után ugrottatok először?

Hány év után ugrottatok először?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok le, hogy hetente mennyit lovagoltok.

2012. márc. 9. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én hetente 2x nyáron majdnem minden nap, bár ha sikerül egy lovat kifognom felesbe és elmennem az összes táborba az adott lovardába. Ha nem akkor ilyen 3x max. És én 1 év után kezdtem ugratni. Amúgy ez a lovas tehetségétől is függ.
2012. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire fejlődik valaki , de kétlem , hogy 1 év alatt meglehet normálisan tanulni lovagolni. Sajnos sok helyen már szinte bemegy valaki az utcáról lovagolni és már rögtön ugrik (persze képletesen értem) nem tanítják meg rendesen az alapokat. Visszatérve a kérdésre én 4-5 év után ugorhattam először miután már legalább alapszinten összetudtam szedni a lovat. Első időszakokban heti1-2 alkalommal ugrottunk. Én mindennap lovagolok, igaz átnyergeltem a díjlovaglásra de néha azért ha mást akarunk csináltatni a lovakkal akkor ugrunk kisebb akadályokat.
2012. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Év???? Elég baj lenne.... Az rendben, hogy tisztességesen meg kell tanulni az alapokat hozzá, na de hogy az évekig tartson, durva.

Kb. három hónap után ugrottam. Minden nap lovagoltam akkoriban (is).

2012. márc. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát az elég baj , hogy 3 hónap után ugrottál vagy lehet , hogy te polihisztor vagy és egyből megtanultál mindent..... 3 hónap alatt nehezen tanulsz úgy meg lovagolni (normálisan) , hogy ugorjál.
2012. márc. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 hónap alatt képtelenség megtanulni normálisan lovagolni.

Én 4 és fél év után ugrottam először.Heti egyszer járok,nyáron háromszor.

2012. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gabka, okos dolgokat szoktál írni meg tényleg mindig el szoktam olvasni a véleményedet mert sokat lehet belőle tanulni, de 3 hónap alatt még a lovas aki rendszeresen jár lovagolni sem tudja a vágtát normálisan elsajátítani és biztonságosan ülni a nyeregben váratlan helyzetekben. Nem beszélve arról, hogyha a ló dob a a farán egyet az ugrás után örömébe. Vagy megáll az akadály előtt. a lovas 3 hónap alatt nem tudja elsajátítani az alapvető segítségeket és nem tudja őket helyesen alkalmazni. És így ugrani engedni egy lovat kész élet veszély.
2012. márc. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki napi szinten lovagol, megelelően képzett ló van alatta és normális edző mellette, az simán eljut 3 hónap alatt addig, hogy kisebb akadályt ugrik. Itt nem arról volt szó, hogy egyhuszas oxernek kell nekimenni, vagy pályát lovagolni, de kis X-et, kis meredeket simán.

Ha valaki egyébként 3 hónap alatt - napi lovaglással! - nem jut el addig, hogy minden probléma nélkül nekimehessen egy 50 centis ugrásnak, ott baromi nagy baj van vagy az illetővel, vagy az edzőjével.

2012. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapig csak futószáron voltam, utána szabadra engedve lovagoltam és kezdték el tanítani az alap dolgokat.Ha mindennap lovagolsz akkor sem lehet 3 hónap alatt megtanulni ugrani de lehet , hogy engem tanítottak szarul és béna voltam........
2012. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb végülis, ha túl lassan halad az edző, mint ha kihagy dolgokat... De ha napi szinten ülsz legalább egyszer egy órát (mondjuk futószáron félóra is elég alkalmanként) lovon, netán egy nap többször is lóra kerülsz (lovastábor vagy hasonló helyen) akkor azért lehet haladni. Két hét futószárazás elég kell legyen ilyen esetben. És akkor nem extra a lovas, csak átlagosan tehetséges.

Nekem szerencsém volt, még anno a tsz-es időkben kezdtem, fedméntelepként is működött a hely, az idősebb, jó fejű, jól belovagolt fedezőméneken tanultunk.

2012. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát figyeljetek, én elhiszem gabkának, mert ha Minden egyes nap 1 órát lovagol valaki, biztosan 3 hónap alatt megehet tanulni biztonságosan ülni. Ha már mondjuk egy héten egyszer jársz lovagolni, és azt növeled heti 2-3-ra az már egy kis fejlõdést is úgymond eredményezhet. Nekem is úgy volt régen, hogy 1x jártam lovagolni, és utána azt növeltem 3-ra. Hát mit mondjak, sokkal ügyesebbnek tartott az edzõ.
2012. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!