Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek kb.2-3 év múlva...

Szerintetek kb.2-3 év múlva melyik lesz a "fő" lovassport?

Figyelt kérdés
vagy sorrendet is állíthattok, és előre köszönöm a válaszokat, remélem hogy sokat kapok
2012. márc. 9. 17:40
1 2
 1/15 anonim válasza:

Nem lesz ilyen hogy "fő lovas sport"

2-3 évvel ezelőtt sem volt,most sincs és nem is lesz..

Ez most olyan dolog,hogy a Kincsem parkban rendeznek galopp,és ügető futamokat,a lovardák rendeznek angolt vagy western stílusú versenyeket..

Szerintem ugyan olyan érdeklődés van az össze sportágra,kinek mi tetszik!

2012. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

jó, akkor nem fő hanem pl. legkedveltebb

ha valaki nekiállna lovakat tenyészteni, melyik lófajtát lenne a legérdemesebb? ...

2012. márc. 9. 18:06
 3/15 anonim ***** válasza:
két-három év múlva ha össze szedi magát az ország akkor fejlődni fog a lovassport. A galopp lesz a legkedveltebb, nem a lovasok miatt hanem a pénz miatt amit a gazdag papák beleköltenek. A második szerintem a díjugratás lesz, ugyanis szerintem hazánkban ez a második leggyakoribb fajtája a lovassportnak. aztán jön a díjlovaglás, távlovaglás, végül a military. Ez hazánkban.
2012. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: Te most komolyan azt gondolod hogy ez így lesz? Értesz te ehhez egyáltalán? Nem tudom tudod-e hogy a díjlovaglás az,ami a legnehezebb mint az összes lovas sport közül..Tehát szerintem az,és a díjugratás mivel,nagyon sok magyar díjnyertes ló és lovas van az olimpiákon..
2012. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Kérdező,a második kérdésedre: Hogy melyik fajtát lesz legérdemesebb tenyészteni? Először is milyen célra szeretnéd? Mert minden ágnak meg van a saját lófajtája..galopp versenyre csak telivért visznek,

De az angol telivér elég erős fajta,ha mondhatnám,azt mondom az a legkeresettebb jelenleg,mivel ott van a galopp,és meg kell említenem hogy ugrásban is kiválók..

2012. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A western egyre népszerűbb, mivel látványos is, és sok más lovassporthoz képest még viszonylag "lóbarát" is. A hagyományőrző lovaglás pedig azért kezd népszerű lenni felénk, mert mindenki a "magyarságát" szeretné kifejezni. Vagy másért is, nem tudom.
2012. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Utolsó válaszolónak: Lóbarát?

Én lovagoltam westernbe és nekem nagyon nem jött be főleg a durvasága miatt,és az angol szerintem igényesebb kedvesebb ha lehet ezt mondani mint a western de lehet hogy nem,nem tudom,csak nekem ez a ne kíméljük a lovat törjük be alapon lovaglás nem jön be,de lehet másnak pont ez tetszik,nem vagyunk egyformák!

2012. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk, én westernben lovagolok, de versenyekre sosem igazán jártam, mert nincs rá pénzem, de alapvetően azért tartom "lóbarátnak", mert a ló szájában alig használjuk a zablát, és a legkisebb érintésekkel irányítjuk a lovat. (A feszítőzabla persze más dolog, de azt nem is mindig engedélyezik versenyeken sem.)
2012. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz, igen értek hozzá. A díjlovaglást sem megerőltetőnek, sem pedig nagy tudást igénylő feladatnak nem tartom, kivéve ha nem az illető képzi a lovat. De az, hogy feldobnak egy jól képzett lóra, és kívülről megy az elméleti rész, hogy mit hogy kell, az nem nagy tudás. Nem mondom, hogy a díjugratáshoz is nagy tudás kell, de próbálj már fent maradni a lovon egy 160as akadály után aztán még összeszedni a lovat, felkészíteni a következő akadályra, arra megfelelő iramban és ívben ráfordulni, egy olyan lóval aki nehéz lovaglású, márpedig ebben a fajtájában a lovassportnak nagyon sok ilyen ló van.

Én speciel táv lovas vagyok úgyhogy, nem védem egyiket se.

2012. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a díjlovaglás azért a legnehezebb,mert a legmagasabb szinten kell tudnod lovagolni,és minden utasítást,amit a lónak adsz pontosan kell csinálnod tanügetésednek kitűnőnek kell lennie nagyon hosszú kengyelen lovagolnak így nem annyira könnyű szerintem,nem csak magára az idomítási részre gondolok,de a lovaglásodnak is nagyon precíznek kell lennie..
2012. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!