Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a külömbség a martingál és...

Mi a külömbség a martingál és a szűgyelő között?

Figyelt kérdés
Melyik használ a nyereg mozgás gátlásában? Bocsi a fogalmazásért!:/ Összezavarodtam!
2012. márc. 11. 21:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
JÉÉÉZUSOM! Az korrekt, hogy azt sem tudod, hogy melyik-melyik, de jól néz ki, ezért rárakod... Hidd el, már észrevetted volna, ha szükség van rá, mondjuk ha úgy lefejel a lovad, hogy lever a hátáról...
2012. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
4%
"A szügyelő feadata,hogy meakadályozza a nyereg hátra csúszását.Magas marú,hátrafelé lejtős gerincű lovaknál javasolt a használata.,,Ezt egy könyvből szedtem de szerintem igaz hogy ne legyen túl sok dolog lovon mert túl nehéz lesz a lónak és hamarabb elfárad ilyen segédszárakkal.És több mindent kell tisztítani és épp ezért kell vásárláskor megfigyelni a lovat njincs-es semmi baja.Egy általános nyereg súlya lehet akár(mindennel együtt izzasztó,ütéscsillapító,kengyel)8-10 kg-os na most az mien érzés ha 500 kg lennél és felpakolnának mindenfélével...Az elég rossz lenne így is elég hogy minket meg egy 10 kg-ós nyeret hodoz nem?És még nem elég hogy martingál meg pataharang a nem figyelünk éls csámpás lovat veszünk és nem beszélve arról hogy méregdrága de ha valakinek van anyia hogy a lónak rossz legyen és hogy költse hát a kkor csak hajrá...csak hogy a ló fáradtabb,agresszívabb lesz...!Remélem megértettétek amit írtam és remélem segítettem is sztem hülyeség és nem is használom és a lovasok több százaléka nem használja!:)Szívesen!!!!!:):):D
2012. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
én vok a fenti ha van valakinek kérdése nyugottan kérdezzern és válaszolok!!:)
2012. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
én vok a fenti és a fentielőtti is és még apropó ha jól meghúzzuk a hevedert akkor minek?nem fog hátra csúszni pont ezért van feltalálva a heveder!:)
2012. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pont az előbb írtad, hogy: "Magas marú,hátrafelé lejtős gerincű lovaknál javasolt a használata." Legalább magad ellen ne írj semmit.(:


Ott a heveder, az egy dolog, de én is ismerek és lovagolok olyan lovat, akinek a fajtájától kifolyólag magasan van a marja és ha nincs szügyelő akárhogy meghúzhatod neki a hevedert hátracsúszik egy idő után.

2012. márc. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!