Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elmennétek ebbe a lovardába?

Elmennétek ebbe a lovardába?

Figyelt kérdés

Újra szeretnék lovagolni, de ahova eddig jártam lovardába az megszűnt.

Tudtam egy másikról eddig is, egy alkalommal voltam is, de elbizonytalanodtam.

Alapvetően jó a lovarda, de 1,5 óra alatt 3 lovon kellett lovagolnom, mert az egyik folyamatosan botladozott (ezen a lovon 15 perc alatt 5x estem le), a másikat nem tudták rendesen irányítani a harmadik pedig néha fogta magát és megmakacsolta, tehát sehogy se lehetett vágtába ugratni. Ez az egyik problémám, a másik pedig az, hogy az oktatók kő bunkók!

Nem is foglalkoztak velem, csak néha rám néztek, hogy még rajta vagyok-e a lovon, vagy mi van velem.

Ettől a két dologtól eltekintve minden rendben van a lovardával, az árak is nagyon kedvezőek, több ismerősöm is oda jár, tehát a lovas társaság is normális.

2 éve már jártam lovagolni 6 évig szóval biztos, hogy nem én voltam ilyen béna a lovakkal.

Elmennétek ide lovagolni, vagy szerintetek inkább hagyjam az egészet, ha csak ez az egy lovarda van a közelbe?


2012. márc. 12. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem mennék el, tipikus "lovarda" lovarda, ahol felraknak egy róla aztán menjél, ha fenn maradsz akkor már tudsz lovagolni, ha meg nem akkor szállj vissza és ugyanúgy le vagy szarva. Tanítani nem tanítanak, fejlődni nem fogsz, maximum azt tudod elsajátítani, hogy hogyan tanulj meg fent maradni egy mozgó valamin. De nem többet.

Az már alapból nagyon gáz, hogy 3 lóra kellett felülnöd, én azt mondom, hogyha az óra elején felülsz egy lóra akkor az óra végén arról is szállj le, addig küzdj amíg kell.

Ismétlem, én nem mennék el a helyedben, ha lovagolni szeretnél tanulni akkor keress egy edzőt, lovardában ma már nem tudsz megtanulni lovagolni :)

2012. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

15 perc alatt 5 x leesni???? Nem túlzol egy kicsit?Xd


Az, hogy makacsabbak a lovak az nem baj, pont az ilyen "agyasabb" lovakon lehet megtanulni jól lovagolni, nem az automatán amit beállítasz egy irányba aztán addig megy még meg nem döglik.D Minden loval meglehet találni a közös nevezőt csak van amelyikkel könnyebb és van amelyikkel pedig nehezebb, ez már csak a lovason múlik. Szóval én nem jelenteném ki egyértelműen , hogy "nem én voltam a béna" :). Viszont hogyha rád se néznek az már baj, az egészben én csak ezt az egy negatívumot látom a legsúlyosabbnak.

2012. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem sem vészes ha nehezebben kezelhető lovakon is lovagolsz, nem csak körbe körbe ahogy a ló megy, ott már tényleg tudni kell lovagolni.:) a bakolásokat meg ugrálásokat is meg kell tanulni kiülni!:D Viszont az hogy nem oktatnak, na az már baj. Szerintem keress egy másik lovardát, mert így tényleg nem fogsz fejlődni.
2012. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem mennék ilyen helyre. Ok nem automata lovon kell megtanulni lovagolni, de ez hogy 1,5 órára nem tudtak neked egy normális lovat adni... Így nem lehet haladni semerre, csak szenvedés az egész. Esetleg más lovi a környéken? Vagy akár magán istálló ahol lovagolhatnál egy kicsit (igaz akkor nincs felügyeleted).

Az hogy az oktatók bunkók az megint nem jó dolog, ha te fizetsz egy szolgáltatásért, akkor igenis figyeljenek oda rád, javítsák ki a hibáidat, mert gondolom nem csak utazni szeretnél a lovon.

2012. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én oda biztos nem mennék...

Tágabb környéken sincs más? Merre laksz? Hátha esetleg tudunk segíteni :)

2012. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi esetre se hagyjad, nagyon jó lesz a lovaglás, sokat ad, de keress egy másik lovardát. Itt csak szivatnak.
2012. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is az, hogy szívatják, hanem színtiszta lehúzás. Ezzel mindenkit lehúznak, mint azzal a megoldással, mikor szerencsétlen lovas heti 1x eljár lovagolni, nyáron sűrít többre és fél év mire lekerül futószárról még egy évig üget karámban és úgy kell könyörögnie, hogy tanítsák meg vágtázni. Nagyon sok ilyen van!


Keress másik helyet, mert csak felesleges pénzkidobás az itt való lovaglás. Legszívesebben csinálnék egy fekete listát a lovagoltatásra alkalmatlan lovardákból, mert sajna nagyon sok van belőlük :(

2012. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 DinkaLány válasza:
Én hagynám a francba. Ahol az oktatók ilyenek,az nem éri meg. Ha meg nem figyelnek rád akkor nem javítják ki a hibáidat ergo nem tanulsz semmit. Ebből következik hogy fizetsz a semmiért. Mondjuk a lovaglás a legszuperebb sport a világon, de így sztem nem tanulsz semmit.
2012. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!