Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótulajdonosok! Ti mit gondoltok?

Lótulajdonosok! Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Van egy barátom,aki szerint hülyeség a lovat megtartani 18 éves kora után,mert öreg,viszont én nem mondok le a lovamról,utána is gondoskodom róla.A másik kérdés,egy barátom szerint túlságosan aggódok,ha a lovam meghúzza a lábát,épp nem olyan régen a karámban történt egy eset...Más nem aggódna?
2012. márc. 13. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. A barátod egy szívtelen, amíg jó a ló addig kihasználja, utána meg eldobja, mint egy megunt játékot. Aki nem szereti a lovát és nem egy érző élőlényt lát benne, az ne is lovagoljon. Ez a kilyelentése pedig nem szeretetről árulkodik.


2. Ebből látszik, hogy nem aggódna és gondoskodna rendesen a lováról. (ha lenne/van neki) Szerintem normális, hogy aggódsz! :)

2012. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
sokak szerint túl nagy feneket kerítek a húzódásának
2012. márc. 13. 18:15
 3/18 anonim ***** válasza:

1: Ez attól is függ milyen célra használjuk a lovat. Ha versenyezni akarunk vele akkor ilyen korban az már necces.Ha viszont csak úgy hobbiból tartjuk és szeretetből el lovacskázunk vele akkor nem indokolt megválni tőle.


2: Nyilván aggódna , de egy húzódásnak pár nap alatt (max egy hét) el kell múlnia, ha nem melegszik és nincsen bedagadva túlságosan + nincs nyoma külső sérülésnek akkor nem kell akkora feneket keríteni a dolognak, kenni kell rá lóbalzsamot mert az jó minden ilyesmi problémára.



Minden esetben mérlegelni kell mennyire súlyos a helyzet de természetes , hogy az ember aggódik a lováért de azért nem kell minden jelentéktelen dologból ügyet csinálni:)

2012. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A húzódás szerencsére hamar elmúlik, ahova járok lovagolni a nő nem nagyon aggódik ilyenek miatt, már elég régóta pacizik. Az elsőről, hogy 18éves kora után felejtős a paci, inkább nem nyilatkoznék. Én egy 18éves lovat kaptam, és makk egészséges, úgy megy mint a rakéta, semmi gond nincs vele..
2012. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

18 éves ló bőven jó még, barátnőmé 22 és megy, mint a tank.

Húzódást kenegetni kell lóbalzsammal, pár nap alatt pihentetés és elmúlik.

2012. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

A barátodtól megkérdezném, hogy ha ő fog megöregedni, azt szeretné-e, ha a családja túladna rajta, mondjuk bevágná valahová öregek otthonába, csak hogy ne legyen vele macera... Egy ló, aki kiszolgált egy életen keresztül, minimum megérdemli az emberséges bánásmódot idős napjaiban is! Mellesleg egy 18 éves ló, ha egészséges, még évekig tökéletesen használható...

Másik kérdés: kis problémából lesznek a nagyok, így nem érdemes figyelmen kívül hagyni a legjelentéktelenebb sérülést sem. Nyilván nem lihegi túl az ember, egy pici húzódást egy-két nap pihentetéssel, hideg vizes lemosással, netán lóbalzsammal vagy hasonló kencével kezelve meg lehet szüntetni, de érdemes ráfigyelni, mert láttam én már olyat, hogy a nagyon enyhe húzódásra ráterheltek és lett belőle egy komoly probléma. Szóval jobb félni, mint megijedni.

2012. márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A barátod tényleg hü.. Miért? Szerinte mit kellene csinálni vele? Nálad van, megszeretted aztán csak úgy leadni a vágóra? Vagy mi? Eldobni? Mondd meg neki , hogy a ló nem egy érzéketlen papírfecni akit csak úgy kidobsz. Olyan mint ha kihasználnád a lovad... Ha az anyukád öreg lenne nem ápolnád?( Nem úgy megy hogy ameddig jó valamire megtartod, amint nem eldobod..) Persze hogy aggódnék a lovam miatt! :D :)))
2012. márc. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Off: annyira köszi annak a bun...kónak, aki bárhová bármit válaszolok, direkt lepontoz... Ezzel amúgy önmagát minősíti, csak szólok.

Könnyű olyat lepontozni, aki vállalja a nevét a válaszaiban...

Bocsi, kérdező, ezt le kellett írnom.

2012. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Gabka,mióta olvasom a válaszaidat,én sose pontoztalak le.
2012. márc. 15. 15:48
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem is rád gondoltam. :-) Csak valaki sportot űz abból, hogy még ha pont ugyanazt írom, mint valaki más, az én válaszom akkor is le van pontozva, a másiké meg 100%. Kicsit bosszantó.
2012. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!