Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek miért van, hogy...

Szerintetek miért van, hogy góggal gyönyörűen dolgozik nélküle meg nehezen tudom szárra lovagolni? Még fiatal most tanul. Ja és lépésben nem megy nyugodtan hanem ügetni akar, ha meg hozzányúlok a szájához felkapja a fejét.

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Mert nem tudsz lovagolni. Csikót betanítani csikózablával szokás, ha már most csak agyoncicomázott zablákkal megy a dolog, akkor abból a lóból semmi nem lesz.

Ha felkapja a fejét, az pedig fájdalomra utal, ami te okozol. Most komolyan, hogy nem tűnik fel?!

Lefogadom, hogy a rohanást is te okozod, beleülsz a hátába, rugdosod az oldalát vagy ilyesmi.

2012. márc. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

A támaszkodást nem gouge-gal és egyéb segédszárakkal kell elérni, hanem megfelelő lovag,lással, főleg egy fiatal ló esetén. Ráadásul a segédszárak nem megfelelő használata a saját nem tudásod rejtik el. Futószárazd sokat kikötővel, és kérj meg egy hozzáértőt, hogy nézze meg mi a gond veletek. Lehet túl durván érsz a szájához, vagy rosszul van belőve a cucc, túl kicsi vagy túl nagy a zabla, de lehet fogászati gondja is.

Ültess rá egy jobb lovast, ha neki jobban megy, akkor veled van a gond és nem a lóval.

2012. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért kapja fel a fejét mert félti a száját, menekül a kezed elől.


Ha még fiatal vagy most van belovaglás alatt akkor a következőt csináld: Nem kell összeszedni, inkább arra törekedj , hogy ütemesen menjen ügetésben és nyújtasd le mélyre , hogy adja föl a hátát, mert amíg ez nem történik meg nem lesz nyugodt a támaszkodása sem.Puha kézzel lovagold tág keretben. És ami a legfontosabb ütemesen , lendületesen menjen előre, csak ha már ezt a szintet tudja akkor lehet kérni tőle a többi dolgot. A góg csak tarkóban összehúzza és ebből az fog következni , hogy lesz egy álltámaszkodás, nem fog lemenni mélyre valamint a hátulját sem fogja használni.

2012. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dobd ki a gog-ot, csak bajt csinálsz vele. Kialakul nála egy kényszertartás, de nem azért van száron (amúgy nincs is) mert tud száron menni, hanem odakényszeríted a fejét. De ez csak illúzió!

Amíg a csikó nem tud téged hordozni, nem adja föl a hátát, nem nyúl ő maga a zabla után, teljesen fölösleges, sőt, nagyon káros szárra kényszeríteni.

Csak futószáron kösd ki a fejét, amúgy tág keretben lovagold, nagyon nyugodt, puha kézzel és finom csizmával.

Ha nem megy, inkább bízd hozzáértőre, mert így csak totál el fogod rontani.

2012. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Kedves" első! Te meg tanulj meg olvasni! -.-
2012. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a száját elfelejteni. Ne zablával fog meg hanem az üléseddel. Az én lovam hamar megértette, hogy ha összezárom a lábam, leülök és megfogom derékkal meg kell állnia. Olyan megállásokat csinál, hogy csak na. Ez volt az első ló amit belovagoltam. Igaz kaptam segítséget innen-onnan. Azt hitem bonyolultabb meg több idő kell hozzá. Mindig ugyanúgy csináld és ne a zablával akard megfogni.
2012. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!