Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tehetném a lovam farát...

Hogy tehetném a lovam farát izmosabbá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lovamnak elég csúnyán izmolatlan a fara. Ez úgy az egész testétől elüt, hiszen a nyak az kifejezetten szépen van izmolva. Nem támaszkodik. Pontosabban támaszkodik, csak nem abban a behúzott fej szögben hanem ott ahol a kéz és az orr egy vonalba ér. Ez testi hiba miatt van első sorban, másodsorban, hogy újra kezdtem az egész idomítást vele, mert eleve rosszul volt belovagolva.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy egy szinte teljesen izmolatlan farat, hogy lehet izmossá tenni. Milyen gyakorlatokat kell csinálni, hogy kell dolgozni?


2012. márc. 25. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

szóval akkor nem elég mélyen támaszkodik. sokat kéne mélyre engedtetni a munka elején és a végén.Előbb -utóbb megtalálja a helyes támaszkodási pontot.


Sok kavaleti , járóiskolázás,terep,iramváltások,kis és nagy körök,segítségével izmosodik a far. De én azt mondom , hogy előbb mindenképpen a támaszkodást kell helyrehozni, mert ha nem támaszkodik megfelelően akkor nem tud kellő képen maga alá lépni és így a farból eredő tolóerő is kevesebb.

2012. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Belelép a hátsókkal a mellső lábnyomába. Úgy kezdem el, hogy először kikötővel futószárazom mert akkor lent tartja a fejét. viszont lovaglásnál nem. Úgyhogy arra gondoltam, hogy így talán megbarátkozik a zablával egy idő után.
2012. márc. 25. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
szerintem a dombra fel-le ügetés is erősítheti :)
2012. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát akkor már inkább fel mint le, de igen ez is egy opció köszönöm :)
2012. márc. 25. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
ha mély talajban léptek sokat az is erősítheti, ha ilyen nincs akkor is sok-sok lépés!
2012. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont ezen gondolkoztam ma én is, nekünk is jól jönne egy kis farizom. A mászatáson kívül a sok vágta-ügetés átmenet, és a körkissebbítés-körnagyobbítás válik be, valamint ha sokat dolgozol vele körön úgy, hogy odafigyelsz, hogy dolgozzon hátul.

Egyelőre szerintem ne legfőképpen a támaszkodásra koncentrálj, hanem arra, hogy sokat dolgozzon hátul. Ha megvan a kellő lendület és ütem, és megtartod elöl, de a hátulját noszogatod, dolgoztatod, magától fogja felkínálni a támaszkodást - a helyes! támaszkodást -, mert a lendület és az ütem eredménye az elengedettség lesz, és ezzel a támaszkodás is. :)

2012. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minden lovaglás előtt futószárazok. Mivel csak hét végén érek rá komolyabban lovagolni a többi napon futószárazok. Mivel vágtába még nem megy a kis kör mert visszaesik ügetésbe vagy ha nem akkor kisodródunk mindegy, hogy mennyire erős a külső csizma. Ügetésbe viszont szépen megy kis körön. Akkor szerintem a futószárazás csak jó farizom erősítő mert ugye ott körön van, tudom szabályozni az ütemet a lendületet és vágtába is szépen megy.
2012. márc. 26. 13:47
 8/9 anonim válasza:

Lehet jót tenne neki még egy kis szabadonugró is :) nem kell nagynak lennie, meg túl sem kell terhelni, de egy kis "ugribugri" szabadon szerintem segíthet rajta a többiek által ajánlott feladatok mellett.

Sok sikert!

2012. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rebce ***** válasza:

Elsősorban terepen mászatnám; hosszú lankás domboldalon vagy meredekebb, de nem túl hosszú domboldalon és mindenképpen lépésben, hiszen akkor használja a legjobban a farát.

Ha futószáron kikötővel szépen támaszkodik, akkor próbálj meg vele úgy lovagolni, hogy rajtahagyod a kikötőt; azzal ugyanis, hogy súly kerül a hátára, megváltozik a súlypontja. Ha rajtahagyod a kikötőket, akkor esetleg le tud oda támaszkodni, ahova futószáron, ismerős lesz neki az érzés, és hamarabb megtalálja a kezedet.

Ha már szépen támaszkodik kikötővel, le lehet venni, farra izmolni lovardában iramváltásokkal és mondjuk egy fél lépéssel bővebbre hagyott távolságokkal letett járóiskolán lehet, ahol az a cél, hogy a ló nyújtsa a lépteit, vagyis a hátuljával dolgozzon. A cavaletti sem rossz ötlet, bár ahhoz azért nem árt egy jó támaszkodás.

A szabadonugró alapvetően nem izmolja kifejezetten a lovat, ha már valamennyi izomtömeget sikerült felimádkozni rá, akkor rá lehet segíteni a szabadonugratással, de nem érdemes azzal kezdeni.

2012. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!