Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért izzad le ennyire?

Miért izzad le ennyire?

Figyelt kérdés
lovam minden nap használva van, általában szekérbe van sokat befogva,de lovagolom is. Az a helyzet,hoyg már fél óra után annyira leizzad ,hogy rossz ránézni. tegnap pl terepen lovagoltam, volt benne rendes adag vágta is, ettől ennyire lekellett volna izzadnia?? kap zabot és széna szinte mindig van elötte. Mi baja lehet?

2012. márc. 26. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Levedlette már a téli szőrét? Mert elég hirtelen jött ez a nagy meleg, a mieink is izzadnak.
2012. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Tulajdonképpen a lovak természetétől fogva izzadó állatok, hisz testrészeik óriási részeit mozgatják meg, és eközben még egy szekért vagy egy lovast is képesek magukon vinni, miközben ők feladatokra utasítják!

Igazából a lovak izzadós állatok, megmozdítják/juk minden testrészüket!

És eközben természetesen egy részük víz és egyéb szükségleteit is elveszítik... =)

Remélem ténykedéseimmel tudtam segíteni, és előttem író(knak) is igaza van, a téli szőrzetük is sokban fokozz az izzadást! ;)

2012. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most az én lovam is hamar izzad, mert még rajta van a téli szőre és ez igen meleg tud lenni. De izzadhat még idegességtől, meg a kukoricától is.
2012. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek semmi komoly?? ezéven nem növesztett olyan nagy téli szőrzetet,de azért van rajta. kukoricát nem kap,csak zabot. köszönöm a válaszokat
2012. márc. 26. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kellő bemelegítés hiányától is leizzadhat. Több lépés, kicsit több ügetés, csak utána vágta. Szóval melegedjenek be rendesen az izmai, akkor nem fog annyira izzadni.

Amúgy az én lovam is elég izzadós, de nálam ez segített.

2012. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínű , hogy azért mert nincs megnyírva és vastag a szőre. De attól is izzadhat még , hogyha ideges, agyilag pörgeti magát.
2012. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
léptetve vittem ki, vágtázni se nagyon akartam vele,ő ugrott be és csak hasítottunk, akárhányszor visszafogtam ő újra menni akart. :)
2012. márc. 26. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!