Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy csináljátok? Hogy...

Ti hogy csináljátok? Hogy oldjátok meg? Nekünk nics fedett helyünk ahol ha olyan a természet, akkor tudjak lovagolni, vagy egyáltalán lefuttatni.

Figyelt kérdés
Még egy párat hozzá kell tennem hogy csak hétvégenként tudok lovagolni mert gimnazista vagyok és tanulnom kell de ettől függetlenül mindennap ki van engedve.Karámunk van(kör) és ott szoktam lefuttatni de amikor esett a hó télen vagy rossz az idő ,nem volt kiengedve nehogy elcsússzon a jegen vagy ilyesmi.És ezért tele van,hiába fárasztom le ,utána amikor kimegyek vele terepre elszaladna,bakolna és nem biztos hogy mindet ki tudnám ülni :S Múltkor úgy csináltam hogy megizzasztottam és utána apukám segítségével futószáron mentem ügetve,ha bele kezdtem volna a vágtába kiszaladt volna alólam,annyira hülye volt.Tavaly utcákon mentem vele vágtázgattam sokszor és most nem értem hogy ennyire hülye lehet?Kérlek segítsetek! Ha jó ha rossz véleményed van szívesen meghallgatom mit csinálok rosszul. Szeretnék újra "jóba"lenni a lovammal.
2012. márc. 29. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen a lovammal,mikor hosszú,csapadékos szar tél volt,akkor rövidebbre állítottam a kengyelt,ráraktam a szügyelőt,a martingált is a lóra,kivittem a határba miután bent bemelegítettem,és hagytam hogy menjen,egyszer úgyis elfárad,és igazam volt,miután kiengedtem kissé,még párszor eljátszottam vele, utána már visszaállt a rendes tempóra
2012. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Most jó az idő, vidd ki terepre! Küldd mdeg jól, hadd vágtázza ki magát:)
2012. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

"ha bele kezdtem volna a vágtába kiszaladt volna alólam,annyira hülye volt."


Nem hülye a ló, minden ló ilyen ha tele van.:) Egyik lónak se tesz egyébként jót ha nincs kiengedve.

2012. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Engedd meg a szárakat valami sík terepen ahol nem nagyon vannak gödrök 2-3 km full vágta után nyugis lesz.
2012. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Most szemét leszek de írtad , hogy elfogadod a rossz véleményeket is .


Ha nincsenek meg a megfelelő körülmények a lótartásra akkor inkább ne tarts lovat. Ez nagyon rossz a lónak és rád nézve sem lenne jó ha valami bajod lenne . Gondolj csak bele, egy csomó ideig be van zárva , majd kihozod, még jó , hogy nem bírsz vele . Ez nem kiskutya , ez így nem egy életbiztosítás rád nézve sem és maga az állatnak is rossz ez a helyzet. Én személy szerint azt sem tartom jó ötletnek , hogy hajtsd meg, egy olyan lovat ami huzamosabb ideig állt elég nagy felelőtlenség lenne csak úgy hirtelen meghajtani, nagy a sérülés veszélye. Igazából az lenne a legjobb megoldás ha ki tudnád tenni egy jó nagy területre had ugrálja ki magát.

2012. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tavasszal az enyém is ilyen ketyós terepen. A múltkor úgy indult be vágtába, hogy előtte felugrott egy négytalpasat, aztán kilőtt mint a rakéta, azt hittem, sosem fogom meg. Igazából minél többször mész ki, annál jobban megszokja majd. Csinálhatod azt is, hogy először lefárasztd aztán kiviszed sétálni, majd következő alkalommal már ügetsz is vele egy kicsit, de addig ne vágtázz, amíg azt érzed, hogy elvinne. Ha majd normálisan edzésben lesz és nem csak hétvégén dolgozik normálisan, sokkal kezelhetőbb lesz. A karámban futkosás nem ér fel egy jó kis idomítóedzéssel, ahol lefárasztod az agyát. Ilyenkor tavasszal az a "bajuk", hogy teljesen meg vannak őrülve a napsütés és a jó idő miatt, csak azon jár a kis agyuk, hogy játszhassanak és szaladhassanak, pláne terepen, ahol hívja őket a tér.

Azt ajánlom, hogy többet idomíts vele, és ne engedd gondolkozni. A terephez fokozatosan szoktasd hozzá, ne vágtázz addig amíg hülyéskedik, és akár terepen is idomíthatsz vele ügetés-lépésben. Ez ilyen, újra vissza kell szoknia, és minél többet mész majd vele terepre, annál nyugisabb lesz. Az én lovamnál el szokott tartani egy hónapig is, mire tud viselkedni terepen, de türelmesnek kell lenni, és megszokják.

2012. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát te hülye vagy, már bocs. Utcán vágtázgatsz vele, ami csúszik, balesetveszélyes és nem gyengén árt a ló lábának, de egy kis hótól már félted nehogy elcsússzon... Simán ki kell engedni minden nap az neki a legjobb, esetleg ha nagyon esik, vagy vihar van akkor maradjon bent, amúgy nem.
2012. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amikor jó idő van menj ki vele terepre.Amúgy én is gimnazista vagyok még is van időm a lóra hétköznap is, akár ha csak fél órára rakod futószárra, akkor annyira. Nemjó az, hogy csak a hétvégén van rá időd, nemcsoda, hogy nem bírsz vele. Ha terepre mész vele akkor nekezdj el hirtelen vágtázni, hanem egy kicsit fullaszd le gyorsabb ügetésben, utánna mehet normális tempóban a vágta.
2012. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Ő is elszokott a rendes munkától. Mivel eddig pihent, most nem szabad hirtelen csak úgy meghajtani... Futószárazgasd minden nap, és ne mondd, hogy nincs fél órád rá tanulás mellett... Rárakni rá tudod a kantárt, és futószárazni kicsit, minden nap, de csak amíg normálisan bírja, valószínűleg semmi kondija... Ha rendesen bemelegedett, futószáron is vágtáztathatod, ott is tud ugrálni, ha akar...


Egyébként akkor a rossz vélemény:

Úgy látszik sem megfelelő körülmény, sem elég idő nincs a lovadra. Nem mondom, hogy adjátok el, de érdemes lenne átgondolni ezt az egészet, mert a heti egy nap munka nem jó a lónak... Mármint kevés, nincs kondija arra, hogy annyit menj vele, amennyit szeretnél. Nincs valami megfizethető, jó lovarda a környéken?:)

2012. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy nincsenek meg a megfelelő körülmények a lótartásra, az elég nagy hülyeséget írt, mégpedig azért, mert ahogy olvashattuk, a csúszós, jeges út volt a probléma, és nem maga az a tény, hogy nincs karám, vagy istálló. Nálunk legelő is van, egy rakás karám és körkarám, jártatógép, stb. és mégis van pár ló, amelyik annyira csúszkál, hogy egyszerűen életveszélyes kimenni vele rossz időben terepre. Nem magunk miatt, hanem a ló miatt. Sokaknak azt nehéz megérteni, hogy van olyan ló, amelyik simán elvágódna a terepen csúszós úton. A hó még nem akadály, és a patkót is le kell venni olyankor, de vannak körülmények, amik nem teszik lehetővé. Ami az utcát illeti, nem mindegyik utca aszfaltos. Felénk sok utca talaja homokos, és tiszta, tehát még apróbb kövecskék sincsenek. Vágtából sem kell a leggyorsabban menni...


Eddig a letolásokon kívül nem sok értelmes tanácsot hallottam, amik meg azok voltak, azt hasznosítsd. :)


Kedves kérdező, ez természetes dolog, amit leírtál, és noha olyankor tényleg hülye a lovad, mégsem szokás lovas körökben így nevezni, mert látod milyen reakciót vált ki. Ha otthon laksz, és nem csak hétvégén vagy otthon, akkor azt ajánlom neked, hogy naponta futószárazd le. Nem lehet minden nap lovagolni. Ezt télen is alkalmazhatod, így mégis a ló kicsit mozoghat, és nem lesz annyira tele. Ez mégsem olyan időigényes, és neked is jut időd tanulni, meg pihenni és kikapcsolódni.

2012. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!