Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül a lovaglás és...

Mennyibe kerül a lovaglás és mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Szeretnék lovagolni, de anya nem engedi, mert drága. Plusz még a cuccok.. Meg az útiköltség.. Mennyibe kerülnek a dolgok (lecke, felszerelés) és miket kell venni?? Csak így átszámolom mennyi kéne a kezdéshez.. :/

A válaszokat előre is köszi!

13/l


2012. márc. 30. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg nem olcsó mulatság, ha nincs rá keret otthon, akkor egy időre jegeld a témát, mert valóban költséges.
2012. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

egy 13 éves kislány biztos erre a hasznos válaszra számít!



valóban nem olcsó sport.

főleg, ha rendesen meg szeretnél tanulni sokat, rendszeresen kell járni, ami valóban sokba kerül.

a felszerelés:

-kényelmes lovaglónadrág: pár ezerért már lehet venni, sima pamut a legjobb.

-egy jó lábbeli, gumi lovaglócsizma rövid szárú, az is van már 3-4 ezerért

-KOBAK!!!! ez a legfontosabb, főleg ha tanulsz.

ez nagyon változó, de szerintem5-7 ezer körül már van olyan, ami védi is a fejed.


szóval az öltözék nem annyira húzós, és csak 1 szer kell megvenni.


a leckék... hát egy igényes lovardában 2-3 ezer Ft (vagy még több)fél-1 óra oktatás.

van még olyan lehetőség, hogy besegítesz az ápolásba, istálló munkába lovaglásért, de ha teljesen kezdő vagy ezt nem ajánlom.

csak akkor kezd bele, ha folytatni is tudod, mert nincs rosszabb annál, mint ha elkezdesz lovagolni, aztán meg abba kell hagynod!!!


tapasztalatból mondom.

de azért sok sikert, remélem meg tudod győzni Anyukád, mert tényleg az egyik legjobb dolog a világon!

2012. márc. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem kell venni. A kobak kötelező, egyébként nem kell semmi. Kobakot meg adnak kölcsön. Esetleg majd vehetsz egy gerincvédőt, használtan 6000 - 10000 körül már jókat lehet kapni.

Egy fél óra kezdőnek 2500 - 3000 körül van.

2012. márc. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Ami fontos: Kesztyű, kobak, nadrág. Ennyi ami szükséges először. A nadrág a legfontosabb, ha farmerba vagy valami lobogós gatyába mennél az kényelmetlen lenne.
2012. márc. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyenlőre nem kell felszerelést venned, csak ha kipróbáltad és tényleg tetszik a lovaglás! :) ( szerintem mikor már egyedül vezeted a lovat és nem vagy futószáron)

Akkor kell venned csizmát, és nacit ( ami 3-4 ezer Ft) Utána vehetsz ( télen) kesztyűt( ami 1000 Ft körül van) Ja,, és egy HOSSZÚ! ( kb 110-120 cm ) PÁLCÁT! :)


Ahol én lovagolok 2500 Ft egy óra lovaglás.. futószáron csak egy fél óra, és van mikor terepre megyünk.. ugyan annyiba kerül.. egy hónap 10 000 Ft egy alaklom egy héten!

Persze ez lovardafüggő! :))

2012. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és az előzőben lehagytam a Kobakot, ami a legfontosabb! :))
2012. márc. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem eleinte egyáltalán nem kell felszerelést venned, főleg ha csak néha hobbi szinten szeretnéd. Nem hallottam még olyanról, hogy egy lovardába ne adjanak kobakot a gyerekeknek! egy kényelmes, a lovaglónadrághoz hasonló típusú nadrág is megfelelhet, de 3-ezerért is vannak nagyon jók használtan.:) Nálunk másfél-két óra lovaglás 2 ezer.
2012. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos:

kobak(5000,- körül)

nadrág: eleinte megfelel egy melegítőnadrág is,ami teljesen rásimul a lábadra... aztán majd később egy lovaglónadrág (kb 4000.-)


Attól függ hova mész lovagolni...mindenhol más...de általában 2-3000 1 óra...meg kell nézni,hogy a környéketeken milyen lovardák vannak, hol olcsóbb,ill. h melyik a jó...mert lehet olcsó,ha nem ér semmit,ahogy oktatnak,és lehet drágamha szintén nem ér semmit...Szóval kérdezősködj h melyik helyre lenne érdemes...ha megmondod,h merrefelé laksz,akkor segíthetek esetleg megnézni,hogy milyen lehetőségek vannak:)

2012. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell semmi felszerelés! Legalábbis, ha normális lovardába mégy. Először ugyanis voltizshevederrel, futószáron fogsz lovagolni, ehhez tökéletes bármilyen hosszúnadrág, csak ne legyen libegős bő szárú - de egy cicanadrág minden lány szekrényében akad, vagy egy normál melegítő. Kobakot fognak adni kölcsön, ezen túl csak az óradíj van, ami lovardánként változó.

Ha már nyeregben lovagolsz, akkor is rendben van akár évekig a cicanadrág - én nem is javaslom soha a tanítványoknak a felszerelésbe való beruházást, mert nem tudhatja előre, valóban neki való sport lesz-e a lovaglás vagy sem. Cipő lehet egy átlagos bakancs, jó, ha tartja a bokádat, de nincs különösebb követelmény, lábszárvédő nélkül lehet élni, de a lovardákban azt is gyakran kölcsönadnak. Ennek hiányában segíts magadon egy hosszú zoknival, az is védi a lábadat.

2012. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Amúgy gyöngyösi vagyok.
2012. ápr. 2. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!