Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor kinek is van igaza?

Most akkor kinek is van igaza?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel támadt egy kis nézet eltérésünk. A nővére támogatta az ő állítását és azért én elfogadtam ,de nem értek vele egyet. Szóval azt mondták, hogy a segédszár a nyakszíj, nem pedig az ilyenek, hogy veiroter meg martingál és tárasi. Én azt mondtam, hogy a segédszár az egy gyűjtő fogalom ami magába foglalja az olyan dolgokat ami segíti a lovat száron maradni. És mondtam, azt hogy veiroter, martingál, kikötőszár..stb. szóval azt mondták, hogy a segédszár az az amit a kezdő lovasok használnak és a aló nyakába teszik, szóval a nyakszíj.
2012. márc. 26. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A segédszár a kikötő, veiroter meg ezek ebben igazad van de viszont inkább csak ront a lovon , mint segítene:)A nyakszíj erről lehetne vitatkozni de soroljuk ezt is a segédeszközök közé, bár ez inkább a (kezdő) lovasnak segít a kapaszkodásba, ha erre gondoltál mert én másmilyen nyakszíjt nem ismerek és nem is lenne értelme.
2012. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen arra a nyakszíjra gondoltam. Nem a hatását kérdeztem, azzal tisztába vagyok. Egyébként nem ront a lovon ha helyes van használva, és hozzá értő kezében van.
2012. márc. 26. 15:04
 3/13 anonim ***** válasza:
a nyakszíj tudtommal nem segédszár
2012. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hozzáértő kezében nincs rá szükség... :)
2012. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A segédszár igenis ront a lovon! Ha leveszed róla akkor még merevebb lesz és úgy fogja kidugni a keretből az órát , hogy "öröm" nézni. csak ad egy hamis támaszkodást azt kész, nem megoldja csak elrejti a problémát, kezdőknek még oké de aki igazán tud lovagolni az futószárazáson kívül nem használ ilyet.
2012. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én csak arra használom a kikötőt amire kell: futószárazásra.

Egyszer erről beszélgettünk, hogy milyen segédszárak vannak még, és ekkor kötött belém, hogy ez nem segédszár. Oktatóm szereti használni a veirótert mert szerinte az a szép ha a lónak úgy be van húzva a feje . Hát az én lovamra sose fog olyat tenni.

2012. márc. 26. 20:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor az oktatód sok más társával együtt piacon vehette a hozzáértését. Küld el inkább birka pásztornak ha ennyi esze van az idomításhoz.D
2012. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Rebce ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: igen, neked van igazad, a segédszár fogalmába beletartozik a veiroter és a kikötőszár is.

Általában magát a segédszárat hajlamosak a veiroter stinonimájaként használni.


Azokra a véleményekre reagálva, akik szerint a segédszár, alias veiroter ront a lovon: alapvetően azért használjuk, hogy a lovat SEGÍTSÜK a támaszkodás megtalálásában. Erre való a kikötőszár is, bár a veiroter egy tapasztalt és jó lovas kezében több segítséget nyújt, egyszerűbb korrigálni a hosszát, mint a kikötőszáron állítgatni.

Futószárazáshoz a veirotert nem igazán ajánlom, mert láttam már olyat, hogy a ló bakolás közben belelépett. Nem lett semmi baja, de jobb elkerülni az ilyen rossz élményeket. Nyilván egy tapasztalatlan, vagy túl erős kezű lovasnál nem túl ideális felszerelés, hiszen akkor valóban csak megerőszakolja a lovat, de a veiroter normális esetben sokkal lazábban kezelendő, mint a rendes szár és nem azért van, hogy "szépen menjen a ló", hanem hogy megtalálja a lovas kezét, és utána segédszár(ak) nélkül is szépen támaszkodjon.

2012. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A segédszár valóban az, amit már előttem is leírtak: gyűjtőfogalom, amelybe beletartozik a veiroter és társai is.

A másik állítás viszont, miszerint a segédszár segíti a lovat, nos, ez egy akkora baromság!! A segédszár segíti a tudatlan lovast, hogy hamis keret érzését adja neki. De egy ló nem fog soha száron menni a segédszártól. Ha így lenne, használnák a nagy nevű lovasok, de érdekes módon hiába nézek meg egy idomítóedzést a legnagyobbaktól - Schaller, Hargitai és még sorolhatnám - véletlenül sem látok náluk ilyesmit, viszont minden lovuk gyönyörűen képes száron menni. Az említett Schaller pl. nem is tűri meg a lovon a segédszárat (kivétel természetesen futószárazáskor a kikötő) a tanítványai lovain se.

Az az önmagát edzőnek valló kókler, aki szerint szükség van a segédszárak használatára, vélhetőleg nem tud nélküle szárra lovagolni egy lovat - tehát vele sem, mert mint említettem, hamis kényszerkeret az egész, ami alól a ló azonnal kibújik, amint leveszik róla.

Csak tudnám, hogy az ilyen nagy tudományú edzőnek nem nevezhető szakbarbárok honnan szerezték a képesítésüket....

2012. márc. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagy divat lett ez a segédszár, kiolvassák itt a sok hülyeséget a könyvekből aztán azt hiszik , hogy az úgy is van. Még hogy segít a lónak xd
2012. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!