Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyzéshez sütés és útlevél...

Versenyzéshez sütés és útlevél kell? Sütés mindenképpen? Vagy elég az útlevél? Vagy útlevél nincs sütés nélkül?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 14:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó fordítva: Sütés nélkül nincs útlevél?
2012. ápr. 4. 14:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Pontosan. Le kell süttetni, különben nem kaphatsz útlevelet, hiszen mi alapján sorolnák be?

Sütetlen lovat be sem engednek egy versenypályára.

2012. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy chip, és arra útlevél, de egyedi jelöls és papírok nélkül hivatalos versenyen nem indulhat.
2012. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lassan ott vagyunk, hogy sütés+ chip és úgy kap útlevelet. Én a lovamat mindenképp süttetném, mert azt mindig látod, de egy chiphez meg leolvasó kell, szóval a sütés jobb lóazonosítás szempontjából.
2012. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Útlevél akkor is kell (elméletileg) ha kiviszed a lovat a lovardából/magánterületről. Ha szállítod vagy viszed valahova akkor megbüntet a rendőr ha nincs érvényes útlevél, versenyre meg pláne kell a sütéssel együtt.
2012. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem! De én versenyezni akarok a lovammal és nincs egy darab papírja se és semmilyen sütése se. Apa viszont azt mondja, ne tegyük ki a lovat most már ilyen stressznek, és azt mondta jól van nekem itt a lovarda falain belül a lovam. De azért még próbálkozok.
2012. ápr. 4. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon versenyezni akarsz és engedi a kora akkor ha esetleg a származása nem lenne ismert ez esetben is be lehet süttetni 0-ra. Viszont ilyenkor több pénzt kell fizetni a versenyen.
2012. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmije nem ismert. Papírilag a világon nincsen.
2012. ápr. 4. 22:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a lovon semmilyen sütés nincs, akkor besütik neked, valószínűleg nyakon. A sütés éve lesz rajta, a megye és 00 (származás nélküli) és egy szám (hányadiknak sütik abban az évben). Az én lovamat 2000-ben sütötték, pedig '96ban született.

Ha "profik" csinálják a sütést, nem okoz a lónak nagy traumát, főleg, ha pl kap egy kis sedalint is. Ha a sebet gondozzátok, akkor nagyon szépen gyógyulhat.

Annyi van, hogy származás nélküli lóra versenyzésnél drágább a licensz, viszont minden lónak kötelező az útlevél.

2012. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!