Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kicsit hülye kérdés, de akkor...

Kicsit hülye kérdés, de akkor is. Mit jelent az, hogy a ló egygazdás?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
azt, hogy egy emberhez ragaszkodik, csak neki engedelmeskedik, mindenki mással barátságtalan, esetleg más nem is bír vele
2012. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hogy válik egy ló egygazdássá?
2012. ápr. 5. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, ez egy baromság, amit feltehetőleg a kutyásoktól vett át valaki. Valójában minden lóra igaz, hogy nem szereti a szokatlan dolgokat, így embereket sem. Persze egyesek nyílabbak, mások zárkózottabbak, de olyan nincs, hogy egy ló csak 1 embernek engedelmeskedik, ott akkor nem a lóban van a hiba, hanem a többi ember nem tud a lóval bánni.
2012. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van!! Az nem normális, ha egy ló sunyít, rúg, harap, ha a gazdája nincs ott. Rengeteg ilyen hozzászólást olvastam már itt, hogy milyen büszkék a lovukra, hogy csak nekik engedelmeskedik.. Hát nem tudom, szerintem ez nem büszkeség, inkább hiányosság. A ló nem munkakutya, hogy egy emberre hallgasson csak, ergo csak 1 valaki tudja ellovagolni v lepucolni..


Inkább arra utal a kifejezés, hogy nem iskolaló, nem lovardai ló, akin nap mint nap 5 különböző ember ül. Az ilyen lovak ált. senkihez nem ragaszkodnak igazán, de a lovak szeretik a biztos pontot, azaz, ha van egy ápoló, oktató, lovas, akit nap mint nap látnak. Ha egy ember lovagol egy lovat, akkor hozzá fog ragaszkodni a ló. Persze vannak "egygazdás" iskolalovak is. Nálunk van egy 20 éves ló, akivel a tulaj versenyzett régen és ő is lovagolta be anno, kb 10 éves korától iskolaló, de még mindig ragaszkodik a tulajhoz, pedig nem gyakran látja. De ha látja rögtön hörög neki, rá figyel, szóval ennyi év után is jobban "szereti", mint a gondozóját, akivel mindennapi kapcsolatban van.

2012. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nincsen.

Maximum olyan van, hogy még nem ismeri a lovast és próbálkozik.

Az enyém is ilyen. Más lovas sorra mondja nekem, hogy a lovam gy tépte ki magát, úgy tépte ki magát amikor befelé vitte a bokszba, hogy csak úgy tudta normálisan bevinni, hogy a mellső lábát a felkötötte és az orrára tekerte a vezető szárat. Mindezt csak azért mert próbálkozik. Velem is megcsinálta amikor még nem ismert.

2012. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább olyan van, hogy kevés gazdás. Ahogy emberek között, úgy lovaknál is van olyan, aki rosszabbul viseli az idegeneket, a tömeget, akit zavar, ha sokan vannak körülötte. Ez adottság kérdése szerintem.
2012. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Öregapámnak volt egygazdás muraközilova. Csikó kora óta csak ő foglalkozott vele, meg kicsit el is kapatta. Így a ló mindenkivel agresszív volt, rúgott harapott. El lett rontva és már nem lehetett helyre hozni. 10 évig volt ez így, aztán eladta. Azóta nem volt ilyen probléma, viszont a jelenlegi lóállat mindenkinek nekimegy, ha kinn van a karámban, viszont ha sikerül megfognod bármit megcsinálhatsz vele.
2012. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is láttam már ilyet. Bácsi nagyon nem tud lovagolni, csak ő lovagolja csikókora óta, azt, aki meg tanult lovagolni, tud is valamennyit, igyekszik lepakolni a hátáról...

Nyilván megoldható hogy másra is halgasson, csak nehéz :)

2012. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!