Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két kérdés karámmal és barátsá...

Két kérdés karámmal és barátsággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Első kérdésem az lenne hogy mennyire mély homokban szabad lovagolni? A hátsó udvaromat már eléggé kitaposták a lovak és laza szerkezetű, elég mély és eléggé belecsúszik a lába, hetente 1× 2× lovagolok csak azon a mélyebb homokon,igyekszem nem megterhelni (máskor másfele megyek vele,terep,ismerősök..), befáslizom neki a mellső két lábát hogy ne húzza meg. De nem olyan mély hogy nehezen járjon benne, kb. mint egy tengerpart. Majd lefotózom ha mástnem,nem tudom jobban elmagyarázni.


A másik kérdésem, meg tudom hogy hülyén hangzik de vélemény érdekelne. Szóval a lovam nem követ minden nélkül sehova, sőt, néha ha karámban vagyok vele és ott hagyom,régebben jött utánam a kapuig mostanában meg csak áll és néz utánam. Tök rossz érzés mikor legel és tojik arra hogy ott vagyok,bár néha mikor sétálgat oda jön hozzám megszagolgat, hagyja hogy simogassam, aztán tovább áll.. Sokmindenen keresztül mentünk kezelhetetlen volt. Ma már el megy bárhova terepen, normális pályán is,nem rúg,nem harap,nem sunyít,nem lök fel. Mikor apa hazaér vagy bárki, beszélgetnek az udvaron a füle botját sem mozdítja mered maga elé tovább. De mikor az én hangomat hallja mindig felfigyel,most,hogy 1 nappal tovább maradtam a városban oda is jött. De már egy ideje nem höhög és nem követ,pedig régen elég gyakran ment. Ez tudom buta kérdés,de na, szerintetek szeret? Vagy csak megszokott már? (2 éve vagyunk együtt)



2012. ápr. 4. 20:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és mikor ki volt engedve a hátsó udvarba legelészett,ott voltak a többiek is és mikor felém kóricáltak akkor mindig odajött ott volt velem és akkor állt tovább mikor a többiek is arrébb mentek..
2012. ápr. 4. 20:23
 2/12 anonim ***** válasza:

próbálj vele parellizni:) (bizalom és kapcsolatépító )

nézz utána a neten ha nem tudod mi az....

2012. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát csinálgattam vele már nyár óta... :) de untuk mind a ketten. Ami olyan azt kiragadtam. Mostanában kicsit hanyagoltam a dolgot de lényegében a 7 játék megy. Elakadtunk egy szinten amin már fél éve nem tudunk túl jutni sehogy sem, és nem is erőltetem, mert így már mindkettőnknek unalmas. Inkább ara terelem a hangsúlyt, hogy a lovaglások élvezhetőek legyenek, sokat vagyok vele illetve azért tanítgatok neki dolgokat, azok is jók :) De a parellit magát hanyagolom. Egy tüzes vérű magyar sportló, és neki az agyát kell lekötni, ahhoz hogy élvezzen valamit, nem (ironikusan,persze) "integetni a faránál hogy arrébb mozduljon". ő inkább a hangjelzésre jobb, stb. Szóval mindent ráigazítva így alakult ki valami. Csak irigylem azokat akiket követ akár szabadon a lova, kötőfékkel lovagolnak.. Őt is lehetne, mert nem vágna földhöz, csak ijedős, és nem akarok balesetet.
2012. ápr. 4. 20:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én lovam is ilyedős és boldond volt... rúgott, rohant mint egy barom, tépte ki a szárat az ember kezéből,csak úgy bírtam megállítani ha úgy húztam a szárakat hogy majd kiszakadt a helyéről a vállam, érzékeny a mai napig de azt úgy képzeld el hogy elég ha csak gondolsz rá hogy menni szeretnél és már el is indul...de ez jó mert legalább nem kell agyon rúgni hogy megmozduljon :) én pont az ilyen temperamentumosabb lovakat szeretem...... Elkezdtem vele parellizni azóta már 3 év telt el és olyan lett mint egy kezes bárány :) egyedül engem fogad el...mindenki másra sunyít meg csípked, ráfarol az emberekre XD de engem szeret és szőrén is tudom lovagolni kötőfékkel...igaz hogy ijedősnek ijedős..de azért nem csinál olyan cirkuszt hogy leessek róla

hangra megáll és elindul :)

2012. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a homok nem túl mély (jobb lenne ha cm-ben meg tudnád mondani kb) akkor nincs vele semmi baj. Ahol lovagolok ott ránk kiabálnak, hogy ne a járáson menjünk a homokba mert ott nem olyan mély, hanem másfelé, mert akkor jobban kíméljük a lábát (meg persze más miatt sem a járáson megyünk). Nekem 2 lovam van. Az egyik, olyan mint egy hűséges pulikutya, mindenhova követ meg bújik. A másik viszont csak van a karámba, néha szokott nyeríteni. De ha nem akarja, hogy vele foglalkozzak, akkor simán ott hagy a karámba amikor simogatom. A másik viszont ha tehetné mindig velem lenne. Szerintem lótól is függ, hogy mit szeret.
2012. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen,igazatok van :) Rendesek vagytok , azthittem oltogatós sznobok jönnek majd.


Az én lovam senkit nem bánt, egy emberre sem sunyított még vagy rúgta volna meg (igaz nem is nagyon foglalkozik vele más rajtam kívül,de ha mégis, barátnőm rá merem ültetni stb, semmi gond vele) Szóval ő minden csak egygazdás nem. De azért mégis csak jól esett hogy mikor meghallotta a hangom rögtön felfigyelt és jött, direkt figyeltem hogy másnak a hangjára a füle botját mozdítja-e, de nem.. :)

2012. ápr. 4. 21:05
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a homok laza mélysége az olyan 10 centi körül lehet, néhol talán több.. :/ Ma csináltam fotókat ahogy rohangálnak, bár nem hiszem hogy túl sok látszik rajtuk. De pl. mikor ismerősöméknél vagyunk a füves,keményebb talajon , akkor nehezebb is vele bírni vágtában, könnyebben felgyorsul, míg a homokosabb,mélyebb karámban lassú beengedett fejjel, teljesen lötyögő szárral is el lehetett vele vágtázni. Nem tudom, hogy kényelmetlen-e neki,és nem szeretném tönkre tenni. Ezért fáslizok mellsőkre, mert szárra csak akkor tudom tenni ha már előtte néhány órát volt mozgatva és elfáradt, tehát a mellsőkre elég sok terhelés jut és mélyebb homokon nem akarok bajt..
2012. ápr. 4. 21:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem hogy csak ekkor fáslizom, mikor ebbe a mélyebb homokba vagyunk,amúgy ínvédőt teszek rá.
2012. ápr. 4. 21:16
 9/12 anonim ***** válasza:

A homokról:

Sem a túl süppedős, sem a túl kemény nem jó. Én úgy szoktam megállapítani, hogy ami nekik pont jó, abban nekünk már egy picit fárasztó gyalogolni. :) Ha túl süppedős, azon segíthet, ha gyakran locsolod, így legalább por sem lesz. :)


A "barátságról":

Szerintem semmi baj a lovaddal, nem kutya ő, hogy folyton kövessen. Teljesen normálisan viselkedik. :)

2012. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát nekem már elég fárasztó benne közlekedni! Ő sem megy olyan aktívan mint egy keményebb talajon! :/

A barátsággal kapcsolatban: Hát tudom, hogy nem kutya, csak akkor azt nem értem, másnak miért olyan a lova? Furaa

2012. ápr. 6. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!