Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi baja lehet? (Bőrbetegség)

Mi baja lehet? (Bőrbetegség)

Figyelt kérdés
A szűgyénél a lapockájánál a fülénél a combjai belső felén kihullott a szőre és szinte már kopasz!:S Ez nem a tavaszi vedlés!!!!! és a teste többi részén is foltokba hiányzik a szőre! És tövestől hullik!!! Ez mi lehet? Normális válaszokat várok amik segítenek is!!!!:)) előre is köszönöm!
2012. ápr. 7. 21:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet fertőzés, gomba, mérgezés, bármi, látatlanban nem tudom megmondani. Kéne egy tisztességes állatorvos!

Ha valamelyikőtöknek megvan a Lóbetegségek c. könyv (kék színű, vastag, keménykötésű) abban rengeteg fotó is van, azt esetleg meg tudjátok nézni, mihez hasonlít leginkább. De ettől még nem válik szükségtelenné az állatorvos.

2012. ápr. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Jajj Gabka fájdalom, hogy 20 éve vannak lovaid és ilyet nem láttál. Nálunk 19 ló van, a legtöbbjének gyors szőrváltása van. Az enyémnek konkrétan az egész testéről lejött a szőr és a bőre látszik mint írtam, a többi lónak csak foltokban de van amelyiknek nem hullik drasztikusan. Nálunk orvos igazolta, hogy korai szőrváltás. A körülmények tökélteses, mivel lovarda vagyunk.
2012. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Gabka,nem furcsa, hogy így a tavasz elindultával egyre több ilyen kérdés lesz? Egyre több lovas van így tavasszal abba a hitbe, hogy valamilyen bőrbetegségben szenved a lova de érdekes módon nem viszket és nem sebes és nem is varas? Furcsa....Nekem ilyenek a lovaim, de azoknak hisznek akik még sose láttak ilyet és azt mondják, hogy gombás a lova bőre, vagy rühes. Esküszöm jókat kuncogok a kommenteken, miközben kinézek az ablakon és a lovamat látom aki ugyan ebbe a helyzetbe van, csak ő jó orvos megállapításával csak a szőrét hullatja. És a sok retek orvos, ezeknek a lovasoknak felír minden fajta krémet amitől lehet, hogy tényleg kialakul valami érzékenység mivel a bőrnek semmi baja. De kijönniük már luxus. Persze jobb félni mint megijedni, de ha gondoljátok rakok fel képet a lovamról. :DD

2012. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!