Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig lehet eljutni 4-5...

Meddig lehet eljutni 4-5 lovaglóórán?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy 4-5 lovaglóórán meddig lehet eljutni? Mit csinálunk 4-5 órán keresztül?


Bocsi, így sikerült megfogalmaznom, de remélem értitek:)

(kíváncsiságból kérdezem)


Előre is köszi a válaszokat :)


2012. ápr. 12. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
Felülsz a lóra.
2012. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak ennyi?... nem hiszem..
2012. ápr. 12. 17:44
 3/18 anonim válasza:
74%
Hát a lépést és a ló vezetését mindenképpen megtanulod... meg azt is begyakorlod hogy ülj fel a lóra. A lovaglás alapjait elsajátítod, és az ügetésbe is biztos belefogtok.
2012. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi.:) És mondjuk hányadik lovaglóóránál tudom már magam vezetni a lovat? (tehát nem futószáron menni, hanem rendesen)
2012. ápr. 12. 17:51
 5/18 anonim ***** válasza:
Én ötödik órán már a pályán mentem...
2012. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez kizárólag a lovas érzékétől, bátorságától függ.

Általában a az első 4-5 alkalom még futószáron zajlik, az ügetés gyakorlásával, bár aki jól ráérez, az vágtázhat is egy kicsit. A végén szokták engedni az oktatók, hogy futószárról lecsatolva gyakorold a ló irányítását egész lovardában, lépésben.

Van aki már az 5. alkalom után mehet szabadon, mert annyira ráérez a dologra, és biztos annyira az ülése, hogy kimehessen osztályba, vagy egy nagyon nyugis lovon egész lovardába lovagolni lépésben ügetésben.

De a 4-5 óra, még naagyon-naagyon a lovaglás eleje.

2012. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Csak számomra értékelhető nagyon-nagyon kevésnek a 4-5 óra?

Nem elég az, ha ráérez az ügetésre, úgy hogy ne kapaszkodjon, ne billenjen le... persze ez már egy jó alap, de ott van a többi, a finomítások.

Pl. sarkat lenyomni, szárfogásnál nyugodt kezek, felsőtest-vállak helyes tartása stb.

2012. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4-5 órán voltaTOK csk futószáron? xd hát elég béna lehetett az edző már bocs. Egy jó edzőnél sokáig maradsz futószáron, akár fél évig is, hogy az ülést teljesen reflexből csináld és ott már csak a lóra, és az irányításra figyelj. De ebben a fél évben azis benne van, hogy a szárat már fogod, mert azis fontos h pl. könnyűügetésnél ne húzz bele a ló szájába:)
2012. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

7. válaszoló vagyok

Na igen utolsó, én is erről beszélek, a 4-5 óra szerintem nevetségesen kevés.

Csak sokan akik elkezdenek lovagolni, 10perc alatt megakarnak tanulni, mert gondolom a szabad lovaglásra vágynak, hogy az milyen jó móka.

Igen ám, de ahhoz rengeteg mindent meg kell tanulni, és sok képet látok itt is illetve pl, facebookos lovas oldalon is, hogy olyan képet tesznek be ahol a ló egyáltalán nem támaszkodik, fenn a feje stb, és az illető meg nagy örömmel mutogatja hogy milyen jó....

Nem szégyen futószáron lenni, a lovaglásban sok küzdelem van, én is pár hónapja jöttem le a futószárról és volt mikor már kiborultam, hogy még mindig nem megy valami, de a lovaglás folyamatos tanulásból áll.

2012. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
hát igen utolsó. én 2 éve lovagolok,és ígyse tökéletes az ülésem, mert a lovak elterelik a figyelmemet (már amelyik a lovardámban olyan, ez 3 lóból 2) és ezért. Már ugratok, de jó edzőnél 4-5 óra alatt max azt tanulod meg, hogy hogyan KÉNE ülni, nemazt h megtanulsz egyszer csak hipp-hopp ülni...
2012. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!