Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig lehet eljutni 4-5...

Meddig lehet eljutni 4-5 lovaglóórán?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy 4-5 lovaglóórán meddig lehet eljutni? Mit csinálunk 4-5 órán keresztül?


Bocsi, így sikerült megfogalmaznom, de remélem értitek:)

(kíváncsiságból kérdezem)


Előre is köszi a válaszokat :)


2012. ápr. 12. 17:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hangsúlyoznám még egyszer, hogy nagyon függ az egész a lovastól. Találkoztam már olyannal aki már a harmadik órán kengyel nélkül, kéz nélkül könnyűügetett futószáron. Ha ráérez a lovastanonc, az 5. óra után már lejöhet futószárról, de persze az ilyen tehetség vagy érzék nagyon ritka.
2012. ápr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem olvastam mindent végig, bocsi, ha valakit ismétlek.

Edzőként a következőt tudom mondani: Ha átlagosan tehetséges a lovas, normális ló van alatta és jól képzett edzőnél lovagol, akkor abban az esetben, ha az 5 alkalom egy héten belül történik, akkor futószáron, már nyeregben, mindhárom jármódban képes viszonylag tisztességgel ülni, vágtában még vélhetőleg megkapaszkodik, a könnyű ügetés ritmusát érzi, egész jól megy.

Ha mondjuk heti egy lovaglóóráról beszélünk, akkor még tutira nem jut el eddig, mert sok a kiesés két lovaglás között, gyakorlatilag újra és újra bele kell jönni a már tanultakba. Ebben az esetben valószínűleg még voltizson lovagol és próbálgatja az elengedett kézzel való ülést minden jármódban.

Akivel lehet, én híve vagyok a haladásnak, de pont az alapokat kell jól lerakni ahhoz, hogy a későbbiek során arra építeni lehessen. Vagyis a legfontosabb az első hetek futószáras lovaglása, ahol addig marad a tanuló, amíg nem képes minden jármódban, egyensúlyban, elengedett kézzel lovagolni, megtanulja a könnyű- és tanügetést, valamint a könnyített vágtát is. Amíg ezek nem mennek, nincs szabadon lovaglás. Ha igen, ott az oktatóval van baj.

2012. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:) Nagyon kíváncsi voltam, hogy ez hogy történek meg stb.. :)
2012. ápr. 13. 13:01
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
én kb. az 5. órán már egész pályán vágtáztam
2012. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

szia!

nekem szombaton lesz a 6. és már csoportba egyedül megyek! Ha táncolsz vagy zenélsz akkor előnyben vagy , hiszen jobb a ritmusérzéked, és ezáltal jobban érzed a lovat! Nálam legalábbis így volt: :) 18/f

2012. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

aki azt írta, hogy az ötödik órán már egész pályán vágtázott... vagy hihetetlen tálentum, vagy szar az oktatója. az egy dolog, hogy az első pár alkalom során ráérzel a ló mozgására, megtanulsz együtt mozogni vele... de rengeteg gyakorlás kell ahhoz, hogy ez mind ösztönösen működjön, hogy a sarkad akkor is lenn maradjon, amikor nem figyelsz, a tartásod akkor is jó legyen, ha épp másra koncentrálsz. a lovaglásban a gyakorlat teszi a mestert-elv hatványozottan igaz. és még valami, ami fontos: öt óra alatt nem alakul ki a megfelelő izomzat, ez még viccnek is rossz. márpedig úgy osztályra menni, hogy fizikailag nem vagy rá rendesen felkészítve, szerintem több, mint felelőtlenség... csak hogy saját példát mondjak: én már másfél éve vígan mentem osztályban, mikor új helyre kerültem, és a következő fél évet futószáron töltöttem /igaz, heti 1x alkalommal/, mert annyira bizonytalan volt az ülésem, annyira hiányoztak az alapok, hogy nem tudtam uralni a lovat. ég és föld a különbség az "előtte" és az "utána" lovaglásom között.

szóval, a lényeg: az első néhány alkalommal épphogy csak a felszínét látod meg annak, amit csinálnod kéne majd az elkövetkező hónapokban.

2012. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Haggyad utolsó... a következő 5 órában már biztos az ugróedzéseket veszik, és utána OB-ra megy. :P

Amúgy nálad a pont... nem tudom miért érzik jó páran úgy, hogy az a trendi ha minél hamarabb szabadon mehet.

Aztán ha a ló elkezdene valamit mutatványozni alatta, kiváncsi lennék mit reagálna...

2012. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
jajj bocsi 25-öt akartam írni :S
2012. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!