Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet sétáltatni vagy akár futni járni kölyök kutyussal és mennyidős kortól lehet/érdemes kutyaiskolába vinni?

Figyelt kérdés
Am most 6 hetes skót juhász kölyökről van szó és még egy kérdés kutyasuliba csak olyan pórázt lehet használni ami ilyen rendes és nem olyan kihúzhatós(bocsi a megfogalmazásért)
2012. ápr. 21. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a sétával is és a sulival (inkább ovi) megvárnám a 3 hónapos kort. ekkor kell ugyanis hogy megkapja a veszettség elleni oltást. Enélkül be sem engedik az oviba.

Rendes pórázt használj a tanuláshoz!Flexivel nem tudnád fegyelmezni. Az semmire nem való pláne nem egy skótjuhásznál.

2012. ápr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposan mehetsz sétálni, de 6 hón apos koráig ne futtasd. 6 hetesen épp az első oltását kapta meg, még 8 hetes koráig az anyja mellett lenne a helye, nemhogy kutyaoviban. Oda 12 heteskora után viheted, amikora veszettség elleni oltást is megkapta.
2012. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja és a flexi pórázt collie-nál feleljtsd el. vegyél normális pórázt neki
2012. ápr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Én 3 hónapos németjuhász kutyámat éppen ma vittem el sétáltatni az utcában.

Szerintem is várd meg minimum a 3 hónapot.

+ A kutya adottságaitól függ. Nekem egy jól megtermett nagy kutyusom van 3 hónapos létére, a nyaka is erősödik folyamatosan, de 3 hónapos kor alatt nem ajánlatos, mert a nyaka még nem bírná el.


Kutyaoviba meg szerintem nem kell elvinned. A stjuhász kutya nem az a vérmes kutyafajta, mint egy németjuhász, vagy rottweiler, alapjáraton barátságos, és terelő kutyus.

De ha szeretnéd oviba vinni, vigyed.

A kutya suli helyett, ha nem akarsz rá költeni nagyobb összegeket, akkor tanísd meg te. Nem olyan nehéz.

A kutya suliba pedig fegyelem is kell, hogy ne más kutyákkal foglalkozzon. / hozzáteszem azért a suliban azt is megtanuljátok, de általában vizsgáztatni kell utána./

2012. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 VBeata81 ***** válasza:
78%
Hathetes kutyának még az anyja mellett lenne a helye!!! Tenyésztő nem adta volna oda ennyi idősen, tehát szaporítótól van, úgyhogy nagyon figyelj oda a kutya egészségére, és helyes táplálására. A 4. oltásig nem viheted sétálni, egyéves koráig ne vidd rendszeresen futni, mert a csontjai és az ízületei még fejlődésben vannak. Viszont a kutyaovit mindenképpen ajánlom, mert a kutyád életéből kimaradt egy fontos szocializációs szakasz, amit ott fogtok tudni behozni.
2012. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Rendes póráz kell suliba, oviba és a sétához is. A 2. oltása után már lehet vinni sétálni és oviba is, iskolába 6hónapos kora után iskolától függően. Teljesen felesleges otthon elszeparálni amíg nincs meg az összes oltása, mert azokat a betegségeket amit összeszedhet egy séta alkalmával bárki hazaviheti a cipőjén/ruháján is. Természetesen nem egy zsúfolt kutyafuttatóba kell vele menni, de a kinti pórázas sétákat és az ovit nyugodtan el lehet kezdeni. Futni annyit fusson amennyi jól esik neki, 1éves koráig az aktív sportot felejtsd el vele. Persze a többi kutyával futkoshat, lehet vele labdázni... de ő érzi, hogy mi az ami neki már sok és észre fogod venni rajta, amíg pórázas futtatásnál valószínűleg inkább menne tovább utánad/melletted.
2012. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is hasonlóan gondoltam csak még soha nem volt kutyám. A kiskutya még nincs nálam csak a foglalót tettük még le és most már elkezdtem utánanézni h pontosan hogy mennek a dolgok. kutyasuliba azért szeretnék menni vele mert nem értek annyira a kutyákhoz és nem akarom h a fejemre nőljön esetleg mert később nehezebb megnevelni :D még1-szer köszi a válszokat.
2012. ápr. 21. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:
szükséges védőoltásokat megkapva mehettek sétálni, aztán oviba. csak egy kicsit szerintem ovi előtt szoktasd meg vele a pórázt és hogy te vagy a falkavezér.
2013. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!