Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar a tenyésztő kutyád...

Nem akar a tenyésztő kutyád adni amiért nem tervezem kutyasuliba vinni, ez miért baj?

Figyelt kérdés
7 éve kutyázom aktívan, a jelenlegi kutyámmal, aki menhelyről van sem jártam kutyasuliba, és félősen, bizalmatlanul érkezett hozzám. Mindent én tanítottam meg neki magamtól, és teljesen jól működik a drágám kutyák közt, társaságban... tehát nem értem ezt :(. Nagyon abból a kennelből szeretnék, mert az egyik szukájuk nagy kedvencem, és megfogadtam, ha TK-s kutyát veszek, akkor csak is innét. De azt mondta, hogy ha nem viszem kutyasuliba, akkor nem ad. Egyébként egy tervu lenne.
2011. szept. 14. 10:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

a 7 év aktív kutyázás mit jelent?

mik a programok a kutyáknak?


és milyen programjai lennének a tervunak?

2011. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki, hogyan dolgozik a mostani kutyád (akár élőben, akár videón). Mondd el neki, milyen módszereid vannak.

Ha így sem, akkor meg vidd suliba, te is tanulhatsz ott nagyon sok újdonságot. Én is sokat tanultam, és tanulok még mindig, pedig azt hittem, egyedül is menni fog.

2011. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
egyetértek a másodikkal
2011. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

A jelenlegivel jártam egy ideig agilityre, de sajnos az megszűnt már itt felénk. Nem rég kezdtem el frizbit tanítani, és nagyon megtetszett ez a sport, így a tervuval is azt szeretnék, ezen kívül heti rendszerességel járunk kirándulni, mivel hegyes vidéken lakom, így van rá lehetőségem. A frizbire annyi, mivel a kutyám 10 éves lesz már nem erőltethetem túl, így a versenyek kilőve.

Kutyasuliba nem csak azért nem viszem, mert nem akarom, meg mert nem is tudom, van itt a közelben egy, de az a nagyon régimódi (fojtó nyakörv, rángatás, meg ilyenek és én klikkerel dolgozom). A normális sajna 100 km kb. és se buszom, se vonatom nem megy oda, a szüleim meg nem visznek el :(.

2011. szept. 14. 10:57
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Biztos úgy van vele, hogy munkakutyának suliban a helye. De ha elmondod, hogy egyrészt felétek csak hagyományos, "poroszos" iskola van, te meg klikkerrel tanítassz, meg amúgy sem akarsz vele ÖV-zni, akkor szerintem belemegy. Ez általában megbeszélés kérdése, normális emberek egymás közt meg tudnak ilyesmiben egyezni, ha mindkét fél elmondja az érveit. Ha ennek ellenére sem ad kutyát, akkor nem sokat tehetsz!
2011. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

hmm... hát akkor nem értem, ha ezt elmondtad a tenyésztőnek, miért nem ad kutyát...


és mi lenne, ha a kertben állítanál fel saját agility pályát?...


(én járok kutyasuliba is meg agilityre és ŐV-re is, de még a kertben is építettem pályát, mert az egyik kutyám egyszerűen munkamániás.:D)


de ha nem tudod meggyőzni a tenyésztőt, nincs mit tenni...

válassz másik kennelt...

2011. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Milyen iskola kellene egy tervuerennek?

Ha valaki kutyás, akár a HPO III. fegyelmező anyagát is meg tudja tanítani egy kutyának.Az FH-t is lehet iskola nélkül tanítani.

ÖV-ben a fajta ma már sehol.

Viszont a tenyésztőnek joga van eldönteni, hova adja el a kölyköt. Neked nem ad, ennyi.

2011. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Mondjuk én ezeket nem mondtam el neki, nehogy azt gondolja, hogy valami istenháta mögötti helyen élek, ahol nincsenek normális kutyások. Vannak épp, csak nehéz rájuk találni, hát lehet megírom neki,aztán majd eldönti, ha meg nem ad, akkor talán majd szüneteltetem egy kicsit a kutyázást, vagy apám kutyáját ellopom, bár annak nem örülne, ha a vadász kutyájával elkezdenék frizbizni.

Agility pályát meg nem akarok itthon felállítani, nem tudok rendes akadályokat beszerezni, és a többit veszélyesnek tartom.

2011. szept. 14. 11:10
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

viccelsz... nekem a németjuhász fajtamentők azért nem adtak örökbe egy kutyát, mert mondtam, hogy az udvaron lesz. Szerintük a szobában kellett volna tartanom. Mondtam, hgy ha beteg lesz vagy fél a vihartól (mert volt ilyen kutyánk) akkor be lesz engedve az előszobába vagy a konyhába, de azt mondták, hogy ez így nem jó... így buktam a kutyát. de mostmár nem bánom, mert van helyette egy édes, akit ugyan pénzért vettem, bár a fajtamentőknek is nyilván adtam volna.

én nem vitatkoznék, keress másik kutyát! ez meg cs*ssze meg a kutyáját meg az iskolát...

2011. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%
"nekem a németjuhász fajtamentők azért nem adtak örökbe egy kutyát, mert mondtam, hogy az udvaron lesz. Szerintük a szobában kellett volna tartanom." ilyenkor nem csodálkozom, hogy sok embernek elmegy a kedve az örökbefogadástól :S
2011. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!